Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

+17
dumitrita25
panszin
zafyna
stefania98
elena99
Laur77
anaandmaria
pupantonia
sely01
LEXI2003
Nokia345
lavinia3000
carinabianca
Rose_2011
adelinabalerina
zinzimima
Webkinz Romania
21 participanți

In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  Webkinz Romania Sam 09 Apr 2011, 10:57 am

[nu va speriati, toate concursurile zilnice vor incepe de la #1]

PROVOCARE:
Descrieti in maxim 5 randuri: Soarele!

PREMIU: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Bramblecirclet

BAFTA I love you


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Sam 16 Apr 2011, 3:24 pm, editata de 1 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  zinzimima Sam 09 Apr 2011, 11:01 am

Soarele este o minge galbena ce straluceste si are o temperatura foarte mare incat daca ai vrea sa te joci cu ea ai muri pe loc.

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615152

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  adelinabalerina Sam 09 Apr 2011, 11:24 am

Soarele este caldura galbena care ne aduce iubire,caldura si dragoste.Planeta noastra se invarte in jurul soarelui si a axei sale propri incat soarele incalzeste pamantul.
adelinabalerina
adelinabalerina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 167600

http://www.rockstar.forumz.ro

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  Rose_2011 Sam 09 Apr 2011, 12:38 pm

Soarele este mingea de foc ce dezmiarda pamantul, dar pe noi ( oamenii ) ne arde. Razele soarelui sunt o iluzie optica provocata de lumina puternica a soarelui. Si cel mai important lucru: soarele este un corp ceresc, fara de care nu am fi pe pamant. Cu ajutorul lunii si a soarelui care sunt la o distanta buna de pamant, planeta Terra are cele mai bune conditii de viata.
Rose_2011
Rose_2011
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : And we'll spread the fun from the dawn to the morning Yeah, we'll shout, loud enough for the glory
Localizare Localizare : Bucuresti.
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 248195

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  carinabianca Sam 09 Apr 2011, 12:58 pm

Soarele este o stea aflata in centrul Sistemului Solar.El este fericirea din fiecare zi de vara. Intodeauna, excursiile se bazeaza pe el.Soarele este ca o amintire placuta,cand ne mangaie cu razele lui fierbinti.Aceasta este cea mai frumoasa stea si cea mai calduroasa.ADORAM SOARELE SI TOTODATA SI ZILELE DE VARA FIERBINTI DIN PRICINA LUI!!
carinabianca
carinabianca
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Do not worry, be happy :)
Localizare Localizare : Bucuresti.
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 145673

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  lavinia3000 Sam 09 Apr 2011, 1:23 pm

Soarele este o stea de marime medie avand o temperatura extrem de mare.Pe soare exista eruptii solare care afecteaza pamantul si vietuitoarele acestuia.Soarele ne incalzeste planeta la diferite temperaturi depinzand de distanta dintre Terra si Soare.Soarele este bun dar si rau.Bun pentru ca ne incalzeste si ne ajuta sa cultivam legume si altele.Rau pentru ca poate provoca moarte datorita temperaturilor mari,poate provoca seceta adica lipsa apei si poate provoca eruptii solare. sunny sunny sunny
lavinia3000
lavinia3000
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Go...where the guitar takes you!;)
Localizare Localizare : Baia Sprie
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 165103

https://www.facebook.com/lavy.xD

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re : Concurs Comunitar WR De sambate #1 :

Mesaj  Nokia345 Sam 09 Apr 2011, 2:47 pm

Sorele este o stea de marime medie, care se afla in mijlocul Sistemului Solar . Energia provenită de la Soare (sub forma luminii, căldurii ș.a.) face posibilă întreaga viață de pe Pământ, de ex. prin fotosinteză, iar prin intermediul căldurii și clima favorabilă.
În cadrul discuțiilor dintre cercetători, Soarele este desemnat uneori și prin numele său latin Sol, sau grecesc Helios. Simbolul său astrologic este un cerc cu un punct în centru:Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Cerc+cu+un+punct+in+mijloc Unele popoare din antichitate îl considerau ca fiind o planetă.
Nokia345
Nokia345
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Rainy as always
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 202225

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  LEXI2003 Sam 09 Apr 2011, 4:02 pm

Soarele, sursa de incalzire cea mai cunoscuta de om care pe ea are 2000000000000000 de grade affraid Exclamation la noi pe pamant nu sunt atat de multe grade pentru ca intre soare si pamant este o distanta(din cate stiu eu) de100000000000000 km si numai cateva raze pot ajunge la noi de asta sunt ori 20 grade, ori 31 etc .
LEXI2003
LEXI2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Pe o stanca,gandindu-ma la prieteni adevarati,la scoala si la jurnal.....
Localizare Localizare : In lumea mea,pokemoni!
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 175877

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  sely01 Sam 09 Apr 2011, 4:07 pm

Soarele,o minge rotunda,galbena si stralucitoare de foc,ne lumineaza si ne incalzeste.El se afla in centru sistemului solar.Conform enormelor cercetari,Soarele este de 4,6 miliarde de ani,timp inc are,pe acesta au avut loc multe asa numite explozii solare.Aceasta stea,este la jumatatea vietii sale.Peste aproximatin 5 miliarde de ani,Soarele se va stinge si tot odata si noi.dar,asta peste mult timp!Nu trebuie sa ne facem griji,dar,cel mai bine ar fi ca vara,intr orele 11 si 4 dupa-amiaza sa ne protejam de razele sale ultra violete.Soarele,micul nostru incalzitot,ne tine in viata!
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225337

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  sely01 Sam 09 Apr 2011, 4:08 pm

deea,te rog frumos sa ma ierti,dar va rog nu am descalificati,pentru ca,eu cand scriam mesajul,nu depasise 5 randuri!Va rog frumos nu am descalificati!Scuzati-ma ca am scris aici)
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225337

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  pupantonia Dum 10 Apr 2011, 12:21 pm

Soarele este ''mama'' sistemului nostru solar . Acesta daruieste raze calde pline de iubire pamantului . Toate cele 9 planete din sistemul nostru solar sunt aliniate dupa soare , Pamantul fiind a 3-a planeta dupa mingea uriasa de foc care , spun savantii , ar avea peste 4,5 miliarde de ani . sunny sunny sunny sunny sunny
pupantonia
pupantonia
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : un moft floral
Localizare Localizare : RO
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 159241

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Soarele

Mesaj  anaandmaria Dum 10 Apr 2011, 3:48 pm

undefinedSoarele este o stea aflata in mijlocul Sistemului Solar.In centrul Soarelui temperatura poate ajunge la 15 miloane de grade.Fara el nu am avea caldura si lumina.El este de 1.300.000 de ori mai mare decat planeta Pamant. Unele popoare mai vechi il considerau ca find o planeta.Varsta actuala a Soarelui este considerata aproximativ 4,57 miliarde de ani . affraid

anaandmaria

Stare de spirit Stare de spirit : fericita
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 143641

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Soarele

Mesaj  Alexandr Mar 12 Apr 2011, 9:09 am

Soarele este cea mai mare stea .Ea ne incalzeste sufletele si ne lumineaza calea.Fiecare raza plapanda de soare ne face fericiti.Fara lumina stralucitoare a soarelui si caldura sa puternica plantele nu ar putea sa se dezvolte si nimeni nu ar mai exista. In termeni astronomici soarele este steaua din centrul sistemului solar,in jurul careia toate planetele,asteroizii,meteoritii,si cometele orbiteaza.
Intr-un final SOARELE este sursa noastra de viata si fericire fara de care nu am putea trai.

Alexandr
Vizitator


Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  Alexandr Mar 12 Apr 2011, 9:11 am

Cand ne veti spune cine a castigat? Tineti cont si daca am creat noi sau daca am copiat de undeva?

Alexandr
Vizitator


Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  Laur77 Mar 12 Apr 2011, 12:39 pm

Alexandr a scris:Cand ne veti spune cine a castigat? Tineti cont si daca am creat noi sau daca am copiat de undeva?


castigatorul concursului se va afisa sambata aceasta
Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243354

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty soarele

Mesaj  elena99 Mar 12 Apr 2011, 5:54 pm

Sorele este o stea gigantica aurie ce straluceste ziua cu o forta nemaipomenita.Aceasta stea deosebita a impresionat prin frumusetea sa multi autori si chiar o planta interesanta ii poarta numele(Floarea-Soarelui).Stralucirea si frmusetea ei ne induc pe noi in lumea fantastica a magiei.sunny








Sper ca voi castiga (nu am castigat niciodata si ar fi o mare bucurie pt mine)
elena99
elena99
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy
Localizare Localizare : Webkinz world
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 146497

http://animalute.forumstory.org

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty soarele

Mesaj  stefania98 Mar 12 Apr 2011, 6:11 pm

Soarele este o stea centrala.Cel mai important corp ceresc din cauza frumusetii sale proprii in operele literare autorii au scos in lumina zilei printesele asemanate cu soarele.in desenele noastre facem soarele compus din multe culori stralucitoare. sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny




Ar fi o incurajare mare daca as castiga deoarece e prima oara cand scriu pe forum.
stefania98
stefania98
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : veselea ca de obicei
Localizare Localizare : Lumea viselor
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 144002

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty soarele

Mesaj  zafyna Mar 12 Apr 2011, 6:28 pm

ca sot al lunii, ca sursa de viata, de lumina si caldura. asa cunoastem noi soarele maretia cerului! foc neexplorat si unic il fac cu atat mai special. de acolo de sus ne mangaie cu razele sale, ne da speranta zilei de maine. pentru ca stim ca maine va rasari din nou. sunny sunny sunny
zafyna
zafyna

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : fericita
Localizare Localizare : cluj
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 145494

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty soarele

Mesaj  panszin Mier 13 Apr 2011, 11:58 am

Soarele este portocaliu, dar noi il vedem galben .are niste raze foarte lungi, care ajung si pe pamant. Ea trimite catre noi caldure si iubire. Ea formeaza vara , toamna ,iarna si primavara (anotimpurile) si chiar si zilele. Ea ne ajuta foarte mult in viata : cu ajutorul ei cresc plantele, cand nu e ea , ninge ,iar ninsoarea este o bucurie a copiilor.eu cred ca sunny este favoritul tuturor!!!
panszin
panszin
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : undeva pe planeta pamant,in romania,cam in nord-centrul tarii,undeva in judetil................mures intrun mic loc numit..................LUNCA BRADULUI!!!!!!!!iubesc aceasta localitate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 148573

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty soarele

Mesaj  dumitrita25 Vin 15 Apr 2011, 3:39 pm

soarele este o cometa sau o stea care straluceste foarte tare
soarele este departe de planeta pamant
soarele daca ar fi langa planeta noastra atunci vor fi mari probleme de exemplu poate ajunge pana la 10000000000000000000000000 si mai multe grede dupa care planeta poati exlpoda
raspunsul este corect?
dumitrita25
dumitrita25
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : chisinau moldova
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 144957

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  xperfectdiamond Vin 15 Apr 2011, 3:56 pm

soarele este solarul oamenilor

xperfectdiamond

KinzCash : 144246

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Soarele...

Mesaj  cristina123 Vin 15 Apr 2011, 7:02 pm

Ce este Soarele? Soarele este cea mai puternica sursa de Energie, fara de care nu am avea lumina, caldura si nu am putea supravietui... Soarele este Lumina Atotputernica trimisa de Dumnezeu sa ne lumineze cele mai intunecate zile, iar Primavara el este trimis pentru hranirea micutelor flori... Aceste firave si inclusiv noi, nu am trai fara Soare. Este mingea aceea de foc de pe cerul albastru... Este puterea sulfetelor noastre...
cristina123
cristina123
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Munky Funky, Munky Funky, Do you like it Munky Funky? I like it, I like it, I like it Munky Funky!
Localizare Localizare : Transformice sau Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 160943

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  Misterio Vin 15 Apr 2011, 7:17 pm

Soarele este un corp Ceresc,care este o stea.Ea este formata din multe gaze si substante,adunate au format Soarele.Cand face radiati trebuie sa ne protejam de el,stratul se Ozon ne apara de radiatii mari.Razele ei ajung la fiecare planeta.Soarele are culoarea portocalie.Daca ne uitam la el ne raman "forme" care le vedem cand inchidem ochii.Fara Soare nu putem trai,asta inseamna ca e un fel de ajutor de la Dumnezeu.Soarele incalzeste diferit de la fiecare anotimp
Misterio
Misterio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 216613

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty soarele stralucitor

Mesaj  andra2002 Sam 16 Apr 2011, 7:54 am

soarle pentu mine e o piesa din sistemul solar care este facut de dumnezeu.soarele une ori poate avea un zambaret alte ori o incruntatura,si cand se supara se ascunde si il pune pe nor sa ude pamantul. Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 706700
andra2002
andra2002

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 143954

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty soarele

Mesaj  jajaka Sam 16 Apr 2011, 2:01 pm

soarele face parte din natura.soarele incalzeste cu putere pamantul si ne imbunatateste ziua.el ne face sa avem mai multa pofta de viata. Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 916334

jajaka
Vizitator


Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty ...

Mesaj  dumitrita25 Sam 16 Apr 2011, 2:34 pm

cine a castigat? eu sper ca eu nu am castigat nici o data
dumitrita25
dumitrita25
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : chisinau moldova
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 144957

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  Webkinz Romania Sam 16 Apr 2011, 3:15 pm

Premiul merge la: andra2002! Smile
Felicitari! Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 741361
Trimite-ne numele tau de utilizator de pe Webkinz, sa iti putem trimite cadoul! Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 75481
Ne vedem la urmatorul concurs! clap

police Data viitoare fara sa copiati:
Nokia345 a scris:Sorele este o stea de marime medie, care se afla in mijlocul Sistemului Solar . Energia provenită de la Soare (sub forma luminii, căldurii ș.a.) face posibilă întreaga viață de pe Pământ, de ex. prin fotosinteză, iar prin intermediul căldurii și clima favorabilă.
În cadrul discuțiilor dintre cercetători, Soarele este desemnat uneori și prin numele său latin Sol, sau grecesc Helios. Simbolul său astrologic este un cerc cu un punct în centru:Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Cerc+cu+un+punct+in+mijloc Unele popoare din antichitate îl considerau ca fiind o planetă.
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de SAMBATA - Comunitar #1 Empty Re: Concursul de SAMBATA - Comunitar #1

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum