Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pentru Parinti

+6
stefania223
Adronia
boticuta
brochita
licurici9923
Webkinz Romania
10 participanți

In jos

Pentru Parinti Empty Pentru Parinti

Mesaj  Webkinz Romania Joi 20 Aug 2009, 3:03 pm

Sunt mai multe motive pentru care copiii isi doresc un animalut Webkinz. Copiii vor si au si nevoie de un prieten caruia sa-i daruiasca toata dragostea si afectiunea. Un prieten cu care sa se joace tot timpul. Cu un Webkinz ei pot astfel sa stea alaturi de animalul lor, avand grija de el, hranindu-l, decorandu-i camera si multe alte lucruri pe care le pot face acasa sau pe site-ul Webkinz, lumea animalutului.

Un lucru foarte important pe care copiii il invata este responsabilitatea! Toti parintii incearca sa isi invete copiii aceasta notiune, dar este foarte greu si nu reusesc intotdeauna. Webkinz ii invata acest lucru fara ca ei sa isi dea seama! In Webkinz World exista un sistem de informare prin care copiii vor afla ce nevoi au animalele lor.

In acelasi timp copiii vor invata cum sa cheltuiasca banii cu atentie si responsabilitate. In momentul in care se inscriu in site, ei primesc o suma de bani virtuali - KinzCash - pe care o vor folosi asa cum cred. Vor putea pe parcurs sa castige mai multi KinzCash, dar numai ca urmare a unui efort depus: jucand jocuri sau efectuand diverse activitati ce implica inteligenta, creativitatea, atentia, memoria, practic activitati cu caracter educational - exemplu: puzzle-uri, intrebari de cultura generala, etc.
Concurand la aceste diverse jocuri, ei invata sa castige sau sa piarda si, nu in ultimul rand, sa nu se dea batuti, sa incerce pana cand reusesc.

Exista diverse motive pentru care se considera ca Webkinz are o actiune benefica asupra copilului. In general, parintii aleg jucarii educationale pentru copiii lor dintr-un simplu motiv: copiii se joaca si in acelasi timp invata diverse notiuni si lucruri folositoare.

La fel se intampla cu Webkinz. Copiii se joaca intr-un mediu sigur si isi insusesc o gramada de lucruri noi: notiunea de responsabilitate, notiuni de cultura generala, notiunea timpului, limba engleza, dezvoltarea atentiei, creativitatii si a memoriei.
Un alt lucru esential este ca puteti sa monitorizati permanent actiunile pe care copilul le face online. Astfel, aveti intodeauna controlul.
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  licurici9923 Mier 20 Ian 2010, 5:17 pm

eu sunt mama si va scriu de pe contul fetitei mele
imi place ideea si sunt de acord cu ea
ne jucam uneori impreuna
imi cere sfatul la mobilarea camerelor
licurici9923
licurici9923
Mazin' Hamster
Mazin' Hamster

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : super
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 158231

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  Webkinz Romania Mier 20 Ian 2010, 5:57 pm

foarte frumos. asta ii e si scopul I love you
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  brochita Dum 28 Feb 2010, 12:20 pm

Webkinz Romania a scris:foarte frumos. asta ii e si scopul I love you
si eu sunt mama lui brochita avem o cunostinta si ana ( fiica mea) se joaca mereu cu ea iar eu o mai rog din cand in cand sa ma lase si pe mine putin sa ma joc pe webkinz. Very Happy
brochita
brochita
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I luv cupcakeees :3
Localizare Localizare : In cuptoor
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 170614

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  scuze Vin 14 Mai 2010, 6:40 pm

DA CLICK SI FA NIVELUL 5 SI VEZI CE FAIN E !!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



scuze
Vizitator


Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  boticuta Sam 19 Iun 2010, 10:19 pm

eu imi ingrijesc animalutele!animalutele mele webkinz sunt la fel ca si copii mei!
boticuta
boticuta
Webkinz Signature Mic
Webkinz Signature Mic

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte trista pt ca a murit rufus catelusul lui Froggy cunoscuta ca scl si sper sa nu i se intample nimic cu boticuta!!!sa nu radeti de mine,Sunt sensibila
Localizare Localizare : braila
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 155383

http://www.pisica.com

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  Adronia Lun 21 Iun 2010, 3:16 pm

Buna!Sunt mama lui Adronia si imi place ca isi ocupa timpul pe acest joc!El era suparat ca nu ii puteam lua un animalut pana a aparut limba romana.Si-a facut un cont de proba fiindca credea ca se va putea bucura asa de lumea webkinz dar din nou s-a suparat!Atunci in 18 iunie cand am auzit de reducerea aceasta de patru animalute ne-am grabit la Kaufland si am cumparat un Cal Pinto!Sunt mandra de el!
Adronia
Adronia
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : I luv ESC ♥♥♥!!
Localizare Localizare : Jönköping
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 161601

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  stefania223 Dum 13 Feb 2011, 1:00 pm

mie imi place foARTE MULT WEBKINZ WORLD si intru in fie care zi chiar si inainte de ami face temele Laughing Laughing
stefania223
stefania223
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita | happy :) -_-"
Localizare Localizare : In lumea nevazuta...
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 159053

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  Adelaina Sam 26 Noi 2011, 1:49 pm

Sunt mama Adelei imi place idea!Este foarte distractiv pentru sora ei mai mica care m-a zapacit pentru ca a vrut un ren.Tatal ei i-a spus ca n-are cod.Dar ea tot l-a vrut.A fost un animalut care nici nu avea eticheta.Ha ha ha.Va TRIMIT O POZA CU EL:http://img526.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img526/6170/picture038tl.jpg si a doua:http://img526.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img526/6170/picture038tl.jpg Si ma bucur ca o pot ajuta si eu la ceva prin casa ei.Imi care ajutorul la alegera uni webkinz si la mobilarea camerelor.Facem o echipa buna.
Mai imi amintesc cand ea dadea la trade culori si carti de colorat.Iar acum primeste de la trade lucruri rare exclusive.Stam si ne amuzam.
Adelaina
Adelaina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 178218

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  marina Dum 27 Noi 2011, 5:19 pm

si eu ca mama am apreciat acest joc chiar daca cate o data ma enerveaza ca pune mult suflet si nu reuseste cate ceva si sufera dar toti trebuie sa invete sa mai si piarda si sa isi asume decizile dar asa a invatat sa fie mai econoama si mai responsabila si imi place si acest forum deoarece ii face pe copii sa fie uniti chiar daca nu se cunosc se ajuta intre ei poate mai ceva ca fratii imi place si am incredere sa o las sa se joace si sa discute pe forum stiu ca este un joc sigur
marina
marina
KinzKlip
KinzKlip

Gen : feminin Localizare Localizare : bucuresti
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 147440

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  merry777 Dum 27 Noi 2011, 5:29 pm

Si mamei ii place forumul xDDD

merry777
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ◕‿◕
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 450298

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  Sunny Lun 28 Noi 2011, 2:45 pm

Buna ziua!Ma numesc Codruta si sunt mama lui Sunny!E o idee buna!
Sunny
Sunny
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Am invatat sa lupt,e atat de greu sa fiu eu!!
Localizare Localizare : Secret HEHE!
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 182914

Sus In jos

Pentru Parinti Empty Re: Pentru Parinti

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum