Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

+5
doriutza
bidrye
Maria212212
didideea
Webkinz Romania
9 participanți

In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

Mesaj  Webkinz Romania Joi 26 Ian 2012, 9:31 pm

http://webkinzromania.ro/concursul-de-joi/ CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 557288


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Joi 09 Feb 2012, 10:39 pm, editata de 3 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 223209

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty Re: CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

Mesaj  didideea Joi 26 Ian 2012, 10:14 pm

PATINUARUL DE BAZM

AZI E MARTI . LILI , PIKACIU SI MIRA DOAR TREI DIN ANIMALUTELE MELE SUPERBE S-AU GANDIT SA MEARGA LA PATINUARUL LUI PJ ( CEA DE LA MAGAZINUL DE HAINE )
- BUNA , PJ ! SPUNE LILI .
- BUNA , COPII . DORITI SA PATINATI ?
- DA ! SPUN ANIMALUTELE .
MIRA SI-A PUS PATINELE SI INCEPE SA PATINEZE CU ACELEASI MISCARI CARE LE INVATASE LA CURSUL DE PATINAJ A LUI KOWLIN . LILI SE DESCURCA BINE SI FACEA INCONTINUUU INIMIORE DE GHEATA FACAND DOAR 3 SAU 4 MISCARI . DIN PACATE PIKACIU NU STIA SA PATINEZE .
- FETELOR , EU NU STIU SA PATINEZ
CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 170612 , SPUSE EL .
- IN TREI MINUTE VEI STI .
LILI IL LUA DE UN BRAT , IAR MIRA DE CELALALT. IL TRAGEAU SI SPUNEAU :
- HAIDE , O SA POTI . MISCA DIN PICIOARE .
SI PIKACIU A INVATAT SA PATINEZE , IAR CEI TREI SA-U DISTRAT DE MINUNE .



VA PLACE ?

P.S. : SUCCES TUTUROR
CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 978826
didideea
didideea
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I'm verry happy
Localizare Localizare : intr-un borcan
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 182120

Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty Re: CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

Mesaj  Maria212212 Vin 27 Ian 2012, 10:29 am

Povesti pe patinuar



Valsul fulgilor de nea

Aduce bucurii in inima mea,

Aici nu o sa va povestesc o poveste adevarata

Dar una cu un inteles de inalta clasa

Era vorba de o fetita

Mica,mica,pispirica

Si iubea nespus ursul polar

Ea credea ca zice povesti pe patinoar

Astfel fetita plecase

Spre patinoar mergea indepartanduse de case

Si astfel cu ghiozdanul in spinare

Era un ghiozdan mare

In el tinea

Ursul de la patinoar

Era o jucarie

Pe care o iubea dintr-o mie

Credeam ca stia sa danseze pe patine

Cum un urs polar n-o poate face mai bine

Si astfel ajunse la patinoar o data

Ca niciodata

Ii puse patinele

Si ursul incepe sa faca greseli cu patinele pe gheata,cam o mie

Fetita vine si ea

Insa nu avea patinele la ea

Si astfel amandoi s-au impiedicat

Au cazut s-au murdarit

Defapt cred ca s-au innomolit!CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 233603
Maria212212
Maria212212
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Cool
Localizare Localizare : Pe webkinz XD
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 203134

http://www.wix.com/iuliamaria64/webkinz-maoko

Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty concurs joi

Mesaj  bidrye Vin 27 Ian 2012, 12:23 pm

buna tuturor sunt bidrye si povestea mea are inceputul chiar acum:

Intr-o buna zi familia de goldeni ritriever au plecat la patinuar cu patinele lor propii de acasa fiindca isi cumparasera mai de mult. Familia avea 3 membri :mama-Sofia,tata-Bernard,si ultima si cea din urma fiica cea dulce a lor cea mai frumoasa golden rtitriever din lumea webkinz toata lumea o privea cu iubire si afectiune se numea...Eloiza . Findca toata lumea isi inchiria patine familia Eloizei intra pe gheata primii.Aceasta patina extrem de frumos cu patinele sale potrivite mai frumos ca oricine de acolo,si de pe margine toti o admirau cu ochii mari si cu fantezie patina atat de frumos incat toti au inceput sa aplaude cat de tare puteau .Afost o zi minunata la patinuarul ghetii din webkinz caci asa se numea dar inainte sa plece pe usa patinuarului patronul o anunta castigatoare la concursul de patinaj artistic din zona .Uimita a fost apaludata cu toata forta celor are au urmarit mult frumosul spectacol si a primit coronita si buchete de flori multeeee.Acasta a fot o zi splendidta dupa ce si parintii ei au felicitat-o cum au putut ei de mult

Soer ca va placut povestea mea si sper sa castig caci nu am castigat niciodata va pup succes tuturor!!!CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 978826
bidrye
bidrye
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte tare si fericita
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 220635

Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

Mesaj  doncosmi Vin 27 Ian 2012, 12:30 pm

Era o zi de iarna.Afara abia ninsase si era zapada de un metru.Kyty CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 570903,Papy jr CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 39210,Patrocle  CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 526152,Hipo  CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 45780 si Pinky CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 872248 se uitau la tv pe canalul Webkinz CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 912474 Lux CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 537418.Cand se termina desenele La distractie cu Pj Colie CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 443401,a inceput o reclama:
 -Copii sunteti plictisiti?Va uitati la desene pe Webkinz CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 912474Lux CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 537418 gandinduva ce sa faceti?Atunci am gasit solutia!!!S-a deschis un patinuar in Park Vill!!!Hai veniti la inangurare  CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 2735 si inca cv:Intrarea este gratuita!!!

Kyty:Mergem si noi?
Pynky:Eu as vrea.
Patrocle:Ds si yo as vrea.
Hipo:Vreau si eu.
Papy jr:Bine daca vreti toti hai si imbracativa sa mergem!!!
Kyty,Pynky,Patrocle si Hipo:Yey!!!
Ajunsi la patinuar ii vazura pe Pj colie,Arte Fact CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 1672,Amanda Panda  CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 119124 si multe alte vedete Webkinz  CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 912474.
                                                         
                                                                           Aceea a fost cea mai frumoasa zi din viata lor!!!

doncosmi
Vizitator


Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty Re: CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

Mesaj  doriutza Vin 27 Ian 2012, 5:32 pm

buna tuturor numele meu esti doriutza,aceasta este povestea pe care o zic:

Este o zi de iarna. Feline care este Winter Fawn vrea sa mearga la patinuar. Ea isi cauta patinele cele noi. Le-a gasit. Feline se imbraca bine isi ia patinele cu ea si pleaca in drum spre patinuar. Pe drum ea se intalneste cu un Husky pe nume Pollie.
-Buna! Mergi la patinuar?
-Buna! Da. Vrei sa vii si tu?
-Da,multumesc!
-N-ai pentru ce!
Feline si Pollie au mers pana ce au ajuns la patinuar. Ele isi pun patinele si merg sa patineze. Amandoua patineaza ca niste balerine ale ghetii. Toate animalutele le aplauda cu forta pentru acel spectacol splendit.Animalutele care le privesc sunt foarte impresionate! Pollie si Feline fac piruete foarte frumoase. A venit seara si s-a intunecat. Afara este frig. Toti pleaca acasa dar inainte sa plece le intreaba pe Feline si Pollie daca mai vin si urmatoarea zi. Ele spun ca vor veni. Toata lumea a plecat spunandu-le la revedere.Ele le raspund la fel. Pollie si Feline au plecat impreuna acasa. Ele trebuie sa se desparta felicitandu-se pentru spectacolul de la patinuar si cu promisiunea ca maine se vor vedea.
-La revedere, Feline si iti multumesc ca ai vrut sa mergi si cu mine!
-La revedere, Pollie,n-ai pentru ce!
Aceea zi a fost minunata!



Sper ca va placut povestea mea CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 978826 CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 84978 ! Succes tuturor sper sa castigati! Va pup!! CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 615872
doriutza
doriutza
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 199939

Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty Re: CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

Mesaj  adinuta Mier 01 Feb 2012, 4:34 pm

ESTE O FRUMOASA ZI DE IARNA.FULGII USORI SI ALBI CA FLORILE DE CIRES SE JOACA PRIN VAZDUHUL CA CENUSA,APOI SE LASA PE PAMANTUL SOMNOROS.CRAIASA ZAPEZII POARTA O ROCHIE CUSUTA CU ACE DE GHEATA SI STELUTE ARGINTII.ACEASTA A IMBRACAT BRAZII SI PINII CU COJOACE GRELE DE ZAPADA.
DACA TOTUSI ESTE ATAT DE FRUMOS AFARA,JEXON, CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 8313 PRIMARUL ORASULUI WEBKINZ WOW SE GANDI SA INFINTEZE UN PATINUAR IN ORAS.ACESTA A ANUNTAT CA LA DESCHIDEREA PATINUARULUI TOATA LUMEA VA PUTEA INTRA GRATIS.
DE PATINUAR AUZI SI DEV, CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 119124 UN FRUMOS URS PANDA.EL SE GANDI SA VINA IMPREUNA CU FAMILIA:MITI CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 628564,SOTIA LUI SI SOFIA CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 162575 ,FIICA LUI.
IN ZIUA DESCHIDERII O MULTIME DE COPII INSOTITI DE PARINTII LOR ASTEPTAU CU NERABDARE SA SE DISTREZE.DE INDATA CE PRIMARUL A TAIAT PAMPLICA,O VIJELIE SE ABATU ASUPRA ORASULUI.TOATA LUMEA FUGEA IN COLO SI-N COACE.SOFIA CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 162575 SI FAMILIA EI RAMSE PE PATINUAR.PATINUARUL SE SCHIMBA IN CRAIASA ZAPEZII CARE I-A LUAT PE DEV CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 119124 ,MITI CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 628564 SI SOFIA CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 162575 IN BRATE. ACEASTA II DUSE LA O CABANA UNDE SI-AU PETRECUT TOATA DUMINICA.

adinuta

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela100%
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 135280

Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty Re: CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

Mesaj  Alexandru2002 Mier 01 Feb 2012, 4:55 pm

Este o zi frumoasa de iarna. Malina si Teddy se duc la patinuar. Ele se distreaza asa de mult. Dar, una dintre ele se loveste, Teddy o ajuta. Ele reincep sa patineze. Spun ca este o zi superba! Ele se intalnesc cu prietenul lor, Lucky si el patineaza impreuna cu ele, sunt asa de fericiti!Mai stau ceva la patinuar. Se joaca acolo atat de mult incat mor de ras. O nu! Trebuie sa plece acasa, dar ele se roaga sa mai stea si vor mai sta inca 2 ore.
Acum este un concurs pe echpe! Malina, Teddy si Lucky contra London,Kitty si Veverita. Ambele echipa patineaza frumos si fac miscari frumoase dar pana la urma London din cealalta echipa nu se mai poate misca. Malina , Teddy si Lucky o ajuta, chiar daca sunt din cealalta echipa. Ea le multumeste. Si devin prieteni!Iar Kitty si Veverita rad de ele, nu fac frumos No . Ziua se termina, ei merg acasa. Dar si acasa se mai joaca cu bulgarii si joaca de-a patinuarul!Si in acel concurs se joaca singuri intr-o echipa. Se vede ca Malina este cea mai buna! Face miscari superbe! Dupa este Teddy si ea cu miscari frumoase. Dupa este Lucky care face miscari cu un stil superb! Iar dupa este London. Kitty si Veverita nu mai sunt prietene cu London si ceilalti.
Si acum animalutele se vor culca! Si se vor duce si maine la patinuar!
NOAPTE BUNA isi spun si se duc sa se culce!
Alexandru2002
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 683884

Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty Poveste pe patinuar

Mesaj  anootza Joi 09 Feb 2012, 1:25 pm

Intr-o zi frumoasa de iarna,cele doua prietene bune Lola testoasaCONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 44450 si Loopsy pisicuta gri,s-au gandit sa mearga la patinuar.Acolo s-au dus la un stand unde scria mare "Inchiriam patine".Acolo Lola constata ca nu are kinzcash destui la ea.Atunci o intreaba pe Loopsy:

-Loopsy,poti sa-mi dai si mie 10 kinzcash,deoarece nu am destui.

-Desigur,Lola!

Dupa aceea fetele si-au inchiriat patinele,iar dupa s-au intalnit cu Leo,leutul signature,care patina foarte frumos deoarece facea hochei.El le-a zis:

-Hey fetelor!Ce faceti?

-Bine Leo,am venit sa patinam aici!zic cele 2

-Eu am venit pentru a ma antrena pantru meciul meu de hochei care se va tine astazi la ora 13:00.Vreti sa veniti si voi?Va rezerv eu locuri.

-Desigur Leo!Vom veni si noi.zice Lola

Cei trei s-au dus la meciul de hochei.Echipa lui Leo a castigat,iar cei trei au sarbatorit cu o cana de ciocolata calda.
anootza
anootza
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Am piciorul in ghips...Si acum...Cineva mi-a spart contul :((
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 215801

Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty Re: CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

Mesaj  6teob Joi 09 Feb 2012, 2:34 pm

locul 1 - didideea CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 537418

locul 2 - bride CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 741361

locul 3 - maria212212 CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 912474

locul 4 - dorinutza CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 165817

locul 5 - alexandru2002 CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) 426454

doream mai multi membrii dar daca au fost numai 5............................................


trebuie sa imi trimiteti PE PM numele vostru de pe webkinz ca sa primitii premiile
6teob
6teob
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : VERRRY GOOOOOOOOOOD %10000000000
Localizare Localizare : acasa,langa mare,romania
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 143939

Sus In jos

CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob) Empty Re: CONCURS Joi #37: "Povesti pe pationuar!" (6teob)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum