Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

+7
Malinuta
doriutza
mamisor
alteio
bidrye
Annitu8D
sanziiana
11 participanți

In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  sanziiana Vin 01 Iun 2012, 9:58 pm

Inscrieti-va la Concursul Cea mai buna povestioara! CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 41447
Aici va trebuii sa compuneti niste povestioare cu un anumit titlu sau anumite cuvinte, spuse de juriu. Dar ATENTIE ! In fiecare compunere trebuie sa folositi peste 5 expresii pe care sa le subliniati. Daca veti avea mai putin de 5, atunci veti fi punctati cu 1 punct. Va puteti inscrie pana pe 4 Iunie, iar Concursul va incepe pe 5 Iunie. Primim maxim 7 copii. Sper sa va inscrieti multi ! CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 268640


Ultima editare efectuata de catre sanziiana in Vin 01 Iun 2012, 10:02 pm, editata de 1 ori
sanziiana
sanziiana
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita
Localizare Localizare : Suceava
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 144507

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  sanziiana Vin 01 Iun 2012, 10:00 pm

Juriul Final:
-sanziiana [eu];
-alteio;
-Malinuta;


Ultima editare efectuata de catre sanziiana in Dum 03 Iun 2012, 1:19 pm, editata de 2 ori
sanziiana
sanziiana
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita
Localizare Localizare : Suceava
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 144507

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Annitu8D Sam 02 Iun 2012, 9:54 am

Ma inscriu Very Happy Very Happy
Annitu8D
Annitu8D

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Nyan , nyan nyannn
Localizare Localizare : Terra
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 131400

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  bidrye Sam 02 Iun 2012, 2:52 pm

eu mai vreau sa fiu
bidrye
bidrye
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte tare si fericita
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 220335

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  alteio Sam 02 Iun 2012, 3:00 pm

si eu vreau in juriu!
alteio
alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 221706

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  mamisor Sam 02 Iun 2012, 8:38 pm

Ma inscriu si eu Very Happy. Este primul concurs la care ma inscriu si va rog sa'mi dati mai multe detalii. De ex. unde trebuie sa pun povestea, sau cum gasesc linkul concursului in caz de am uitat... CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 915191
mamisor
mamisor
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : fericita
Localizare Localizare : otopeni
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 147700

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  sanziiana Sam 02 Iun 2012, 10:24 pm

mamisor a scris:Ma inscriu si eu Very Happy. Este primul concurs la care ma inscriu si va rog sa'mi dati mai multe detalii. De ex. unde trebuie sa pun povestea, sau cum gasesc linkul concursului in caz de am uitat... CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 915191
Bine, deci: Povestea trebuie sa o scrii aici, unde ai zis ca vrei sa te inscrii. Trebuie doar sa dai la ,, Raspunde! '' , scrii raspunsul tau, dai trimite si gata !
Daca ai uitat unde trebuie sa scrii povestea atunci am sa te rog sa scrii acum pe o foita ca trebuie sa intri pe Forum Webkinz Romania, dai la Concursuri Rapide si gasesti concursul meu, Cea mai buna povestioara. Sper ca te-am ajutat!
P.S.: Am vazut in avatarul tau ca ai un koala si vroiam sa iti zic ca si eu am !
sanziiana
sanziiana
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita
Localizare Localizare : Suceava
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 144507

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  doriutza Dum 03 Iun 2012, 8:41 am

si eu vreau in juriu
doriutza
doriutza
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 199639

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Dum 03 Iun 2012, 11:44 am

Daca se poate, as vrea si eu sa jurizez... Embarassed
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  sanziiana Dum 03 Iun 2012, 1:19 pm

Malinuta a scris:Daca se poate, as vrea si eu sa jurizez... Embarassed
Ok.... Tu esti din juriu iar doriutza face povestile.
sanziiana
sanziiana
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita
Localizare Localizare : Suceava
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 144507

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  mamisor Dum 03 Iun 2012, 8:34 pm

Deci pot scrie povestea acum sau trebuie sa astept pana pe 5 ? Smile
mamisor
mamisor
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : fericita
Localizare Localizare : otopeni
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 147700

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Lun 04 Iun 2012, 7:42 pm

sanziiana a scris:
Malinuta a scris:Daca se poate, as vrea si eu sa jurizez... Embarassed
Ok.... Tu esti din juriu iar doriutza face povestile.

ok! multumesc mult! cheers
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  sanziiana Mar 05 Iun 2012, 9:50 pm

Ma scuzati ca nu am scris mai devreme ce fel de compunere trebuie sa faceti, dar am sa va scris acum. Tema este:
-Realizati o compunere despre animalutul Pom-Pom Kitty Webkinz, in care sa folositi cuvintele: pisica, cumparat, magazin, frumoasa, canta si expresii !

Bafta ! Urmatoare cerinta o va pune Malinuta, apoi alteio [dupa ce termina de scris toti concurentii].
sanziiana
sanziiana
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita
Localizare Localizare : Suceava
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 144507

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Mier 06 Iun 2012, 6:34 pm

Buna!

Ma scuzati pentru ca n-am pus cerintele la timp...dar le voi pune acum. I love you
Sper ca nu v-ati suparat! Smile
Dupa cum a spus sanziiana, mai intai va trebui sa faceti compunerea cu Pom-Pom Kitty si apoi va trebui sa rezolvati cerintele mele (vor fi 3). Sper sa nu vi se para prea grele, dar cine are imaginatie, inspiratie si putin talent, poate lua chiar locul I! love
De ce am spus "locul I"? Ei bine, dupa toate postarile voastre, voi face un clasament cu toate punctajele voastre adunate (din cele 3 cerinte). Fiecare cerinta se noteaza de la 5 puncte la 10! Dar sa nu va ingrijorati, caci nu sunt deloc asemanatoare cu punctajele de la scoala! lol! De exemplu, un punctaj total de 21 sau de 23 este foarte bun! Acesta chiar poate ajunge in fruntea clasamentului! Cine are cele mai multe puncte castiga!
Primii trei in clasament primesc pe webkinz premii surpriza, din partea mea! (Pe langa castigurile oferite de sanziiana, cea care a conceput concursul).
Fara alte adaugiri (chiar daca am adaugat cam multe... lol! ) cerintele sunt:


1. Realizati o compunere (un text creativ) de minim 10 randuri, cu titlul "O bucurie sufleteasca", incluzand si cele 5 expresii care vi se cer.
2. Realizati o compunere logica in care sa introduceti :
-cele 5 expresii care vi se cer
-urmatoarele expresii: "lumina eterna", "parca timpul nu mai trece, ci sta pe loc, dormiteaza...", "o vorba de mult uitata pribegeste prin vazduh", "aievea-mi venea dorul de viata fara griji", "o, ramai!", "tarziul noptii imi sopteste parca la ureche".
Puteti pune ce titlu vreti, dar sa fie cat mai expresiv!
3. Realizati o compunere pe placul vostru, despre timp sau despre natura. (va alegeti una dintre cele 2 teme: natura sau timp). Nu uitati de cele 5 expresii obligatorii! Daca nu le folositi, veti fi depunctati!
Fie ca cei mai buni 3 iubitori de literatura sa castige! Smile Smile Smile
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  bidrye Mier 06 Iun 2012, 6:39 pm

Shocked
bidrye
bidrye
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte tare si fericita
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 220335

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Adrian2003 Mier 06 Iun 2012, 6:41 pm

bidrye a scris: Shocked

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Adrian2003
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : <<Stalker>>
Localizare Localizare : Undeva
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 322789

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Adrian2003 Mier 06 Iun 2012, 6:43 pm

sanziiana a scris: Inscrieti-va la Concursul Cea mai buna povestioara! CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 41447
Aici va trebuii sa compuneti niste povestioare cu un anumit titlu sau anumite cuvinte, spuse de juriu. Dar ATENTIE ! In fiecare compunere trebuie sa folositi peste 5 expresii pe care sa le subliniati. Daca veti avea mai putin de 5, atunci veti fi punctati cu 1 punct. Va puteti inscrie pana pe 4 Iunie, iar Concursul va incepe pe 5 Iunie. Primim maxim 7 copii. Sper sa va inscrieti multi ! CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 268640
Adrian2003
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : <<Stalker>>
Localizare Localizare : Undeva
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 322789

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Vrau si eu sa particip :)

Mesaj  Lenalee Mar 12 Iun 2012, 10:33 am

Buna Sanzi,te rog sa mai astepti putin pana cand se va publica noua revista Webkinz Romania,povestea mea va aparea acolo.Am muncit la ea,si inca nu am terminato,o sa mai dureze ceva pana o inchei si imi doresc sa ma inscriu si eu cu ea CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 768517

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454 CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 426454

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Images3q CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 978826 Lenalee
Lee
Lenalee
Lenalee
Webkinz Caring Valley
Webkinz Caring Valley

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte fericitaaaaaaaaaaaaaa
Localizare Localizare : Pe pagina lui Pacthesis de pe Deviantart asteptand lansarea noului ei dating sim
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 136295

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  mamisor Mar 12 Iun 2012, 8:19 pm

<3 Pom Pom Kitty <3
In sfarsit am ajuns la MAGAZIN!! Tot ce vroiam sa fac era sa-mi cumpar o PISICA. De plush bineinteles. Dar nu orice pisicuta, o pisica webkinz. Pe la raionul de jucarii erau o gramada de plushuri dragute. Pisici care mergeau, care sareau. Era una care CANTA.
Dupa ce am ajuns la raftul unde erau Webkinzi mi-a sarit in ochi o pisicuta mov cu lila. Era cea mai FRUMOASA de acolo. CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 224293 M-am dus la mama si am facut niste ochii mari aratandu-i pisica. A inteles din prima ca vreau sa o cumpere.
Dupa ce mama a mai CUMPARAT si alte chestii trebuitoare in casa, am fugit direct in masina. Abia asteptam sa ajung acasa sa-mi adopt noul animalut Laughing
Drumul catre casa nu se mai termina. Parca am mers cateva ore cu masina. Ei bine, in sfarsit am ajuns. Repede am aruncat hainele pe scaun si am intrat in webkinz world. Repede la centrul de adopti...... si gata, pisicuta mea pom pom kitty a fost adoptata. Numele ei este Alice Surprised
M-am jucat cu ea toata ziulica Very Happy si am caracterizat-o ca fiind majoreta echipei de fete, asta din cauza costumului ei special ... bounce


Acum compunerile pentru cerintele Malinutzei Smile

1: O Bucurie Sufleteasca


O VORBA DE MULT UITATA PRIBEGESTE PRIN VAZDUH, cum ca exista undeva in lume un loc special pentru fiecare, un loc unde sufletul este in armonie cu tot ce este in timp si spatiu...
Eu am gasit acel loc, dar cum? Pai haideti sa va zic:
TARZIUL NOPTII IMI SOPTEA PARCA LA URECHE. Eu hoinaream de nebuna printr'o poienita din apropierea casei bunicilor. Si cum ma plimbam asa , pe un drum nesfarsit, am trecut de un copac inalt. Era atat e inalt incat parca zgaria norii. Nu mai tin bine minte dar cred ca era un alun. Iar dupa acest mastodom de copac parca m-a lovit LUMINA ETERNA. Era un loc asa frumos si linistit incat credeam ca am pasit in rai. Erau cateva vietuitoare mai marunte care isi potoleau setea la un lac cu o apa cristalna incat se vedea clar ce este la fund.
M-am stabilit repede aici. Eram in armonie cu totul. PARCA TIMPUL NU MAI TRECE, CI STA PE LOC. Incet, incet razele soarelui imi luminau fata. Toate animalele inca DORMITEAZA... Roua diminetii se scurgea de pe frunzele corpului pe mine si ma udau, dar era asa de bine si relaxant incat nu mai vroiam sa plec acasa. Dar probabil parintii erau deja ingrijorati.
Ma indepartam incet de tinutul de basm iar o mica veverita se uita atent la mine si parca incerca sa-mi spuna sa raman. Ma simteam ca si personajul principal din poezia lui Eminescu : `O RAMAI`.
Desi ajunsa acasa AIVEA-MI VENEA DORUL DE VIATA FARA GRIJI. Desi nu a durat decat o noapte am avut parte de `o bucurie sufleteasca`, mi-am gasit linistea pentru un moment si m-am impacat cu toti si cu toate. Sper ca toti sa gaseasca acest loc love


2. La Tara La Bunica

Sa nu credeti ca vacantele la bunici sunt placute pentru toata lumea. Azi ma duc la bunica si in loc de dulciuri si prajituri eu primesc o sapa si `distractie` in gradina.
AIVEA-MI VENEA DORUL DE VIATA FARA GRIJI. Uneori imi imaginam ca ma striga casa la plecare: O RAMAI la mine! Nu te duce la bunici!
Cand ma plang la bunica de multa treaba ea mereu aduce aminte de aceleasi vorbe: O VORBA DE MULT UITATA PRIBEGESTE PRIN VAZDUH.... si mereu conversatia se termina cu: Nu te mai plange si pune mana si munceste!
Uneori simt ca PARCA TIMPUL NU MAI TRECE, CI STA PE LOC, DORMITEAZA! In momente ca acestea imi doresc , ca LUMINA ETERNA sa ma loveasca si sa scap odata de minca. Cateodata chiar si TARZIUL NOPTII IMI SOPTESTE PARCA LA URECHE.
Dupa aproximativ o saptamana de muncit in gradina bunicilor ma intorc acasa. Parintii imi zic: cu ocazia asta mai faci si tu miscare! Dr tot ce conteaza e ca ajung in sfarsit acasa!
(P.S: e doar o compunere logice, bunica nu ma pune la munca Laughing )


3. Misterul timpului

Timpul este cam ciudat uneori. Cateodata trece cu viteza luminii, alteori PARCA TIMPUL NU MAI TRECE, CI STA PE LOC. Cum ar fi la scoala: nu mai trece timpul! , iar cand te joci imediat se duc orele.
Uneori cand mai stau cu fetele afara, TARZIUL NOPTII PARCA IMI SOPTESTE LA URECHE. Si ma intreb : cum a trecut asa repede timpul?? Timpului i-as dedica cantecelul `O RAMAI` , de Mihai Eminescu Smile). Alteori cand LUMINA ETERNA a diminetii ma trezeste imi zic sa mai stau putin in pat. Iar apoi, brusc, se face ora 11. Parca nu am timp sa fac tot ce-mi propun! Tin minte cun ca atunci cand eram mica aveam timp pentru toate. AIVEA-MI VENEA DORUL DE VIATA FARA GRIJI al copilariei.
Cu toate acestea am invatat ca timpul se micsoreaza an de an. Asta este chiar adevarat. Intrebati-va parintii cate faceau ei inainte, o gramada de treaba. Si nu aveau toate aceste aparate moderne
Iar O VORBA MULT UITATA PRIBEGESTE PRIN VAZDUH: Timpul nu sta in loc!!



Pfiuuuuuu am terminat CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 227587 mi-a luat o ora jumatate dar sper sa va placa
mamisor
mamisor
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : fericita
Localizare Localizare : otopeni
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 147700

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Mier 13 Iun 2012, 3:04 pm

mamisor a scris: <3 Pom Pom Kitty <3
In sfarsit am ajuns la MAGAZIN!! Tot ce vroiam sa fac era sa-mi cumpar o PISICA. De plush bineinteles. Dar nu orice pisicuta, o pisica webkinz. Pe la raionul de jucarii erau o gramada de plushuri dragute. Pisici care mergeau, care sareau. Era una care CANTA.
Dupa ce am ajuns la raftul unde erau Webkinzi mi-a sarit in ochi o pisicuta mov cu lila. Era cea mai FRUMOASA de acolo. CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 224293 M-am dus la mama si am facut niste ochii mari aratandu-i pisica. A inteles din prima ca vreau sa o cumpere.
Dupa ce mama a mai CUMPARAT si alte chestii trebuitoare in casa, am fugit direct in masina. Abia asteptam sa ajung acasa sa-mi adopt noul animalut Laughing
Drumul catre casa nu se mai termina. Parca am mers cateva ore cu masina. Ei bine, in sfarsit am ajuns. Repede am aruncat hainele pe scaun si am intrat in webkinz world. Repede la centrul de adopti...... si gata, pisicuta mea pom pom kitty a fost adoptata. Numele ei este Alice Surprised
M-am jucat cu ea toata ziulica Very Happy si am caracterizat-o ca fiind majoreta echipei de fete, asta din cauza costumului ei special ... bounce


Acum compunerile pentru cerintele Malinutzei Smile

1: O Bucurie Sufleteasca


O VORBA DE MULT UITATA PRIBEGESTE PRIN VAZDUH, cum ca exista undeva in lume un loc special pentru fiecare, un loc unde sufletul este in armonie cu tot ce este in timp si spatiu...
Eu am gasit acel loc, dar cum? Pai haideti sa va zic:
TARZIUL NOPTII IMI SOPTEA PARCA LA URECHE. Eu hoinaream de nebuna printr'o poienita din apropierea casei bunicilor. Si cum ma plimbam asa , pe un drum nesfarsit, am trecut de un copac inalt. Era atat e inalt incat parca zgaria norii. Nu mai tin bine minte dar cred ca era un alun. Iar dupa acest mastodom de copac parca m-a lovit LUMINA ETERNA. Era un loc asa frumos si linistit incat credeam ca am pasit in rai. Erau cateva vietuitoare mai marunte care isi potoleau setea la un lac cu o apa cristalna incat se vedea clar ce este la fund.
M-am stabilit repede aici. Eram in armonie cu totul. PARCA TIMPUL NU MAI TRECE, CI STA PE LOC. Incet, incet razele soarelui imi luminau fata. Toate animalele inca DORMITEAZA... Roua diminetii se scurgea de pe frunzele corpului pe mine si ma udau, dar era asa de bine si relaxant incat nu mai vroiam sa plec acasa. Dar probabil parintii erau deja ingrijorati.
Ma indepartam incet de tinutul de basm iar o mica veverita se uita atent la mine si parca incerca sa-mi spuna sa raman. Ma simteam ca si personajul principal din poezia lui Eminescu : `O RAMAI`.
Desi ajunsa acasa AIVEA-MI VENEA DORUL DE VIATA FARA GRIJI. Desi nu a durat decat o noapte am avut parte de `o bucurie sufleteasca`, mi-am gasit linistea pentru un moment si m-am impacat cu toti si cu toate. Sper ca toti sa gaseasca acest loc love


2. La Tara La Bunica

Sa nu credeti ca vacantele la bunici sunt placute pentru toata lumea. Azi ma duc la bunica si in loc de dulciuri si prajituri eu primesc o sapa si `distractie` in gradina.
AIVEA-MI VENEA DORUL DE VIATA FARA GRIJI. Uneori imi imaginam ca ma striga casa la plecare: O RAMAI la mine! Nu te duce la bunici!
Cand ma plang la bunica de multa treaba ea mereu aduce aminte de aceleasi vorbe: O VORBA DE MULT UITATA PRIBEGESTE PRIN VAZDUH.... si mereu conversatia se termina cu: Nu te mai plange si pune mana si munceste!
Uneori simt ca PARCA TIMPUL NU MAI TRECE, CI STA PE LOC, DORMITEAZA! In momente ca acestea imi doresc , ca LUMINA ETERNA sa ma loveasca si sa scap odata de minca. Cateodata chiar si TARZIUL NOPTII IMI SOPTESTE PARCA LA URECHE.
Dupa aproximativ o saptamana de muncit in gradina bunicilor ma intorc acasa. Parintii imi zic: cu ocazia asta mai faci si tu miscare! Dr tot ce conteaza e ca ajung in sfarsit acasa!
(P.S: e doar o compunere logice, bunica nu ma pune la munca Laughing )


3. Misterul timpului

Timpul este cam ciudat uneori. Cateodata trece cu viteza luminii, alteori PARCA TIMPUL NU MAI TRECE, CI STA PE LOC. Cum ar fi la scoala: nu mai trece timpul! , iar cand te joci imediat se duc orele.
Uneori cand mai stau cu fetele afara, TARZIUL NOPTII PARCA IMI SOPTESTE LA URECHE. Si ma intreb : cum a trecut asa repede timpul?? Timpului i-as dedica cantecelul `O RAMAI` , de Mihai Eminescu Smile). Alteori cand LUMINA ETERNA a diminetii ma trezeste imi zic sa mai stau putin in pat. Iar apoi, brusc, se face ora 11. Parca nu am timp sa fac tot ce-mi propun! Tin minte cun ca atunci cand eram mica aveam timp pentru toate. AIVEA-MI VENEA DORUL DE VIATA FARA GRIJI al copilariei.
Cu toate acestea am invatat ca timpul se micsoreaza an de an. Asta este chiar adevarat. Intrebati-va parintii cate faceau ei inainte, o gramada de treaba. Si nu aveau toate aceste aparate moderne
Iar O VORBA MULT UITATA PRIBEGESTE PRIN VAZDUH: Timpul nu sta in loc!!



Pfiuuuuuu am terminat CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 227587 mi-a luat o ora jumatate dar sper sa va placa
COMPUNERILE SUNT SUPERBE! BRAVO! DAR CRED CA AI MUNCIT IN PLUS...adica nu la fiecare compunere trebuia sa folosesti aceleasi expresii...doar la a doua....in rest, cele 5 expresii obligatorii trebuie sa fie inventate de tine, pt a-ti fi mai usor...
la prima compunere: trebuia sa alcatuiesti o compunere cu titlul "O bucurie sufleteasca" si sa incluzi 5 expresii de la tine - oricum nu te depunctez si nici nu-ti dau in plus -nota 10
la a doua compunere- e destul de bine....intre 9 si 9.50
la a treia compunere- as fi frut ceva putiiiiiin mai diferit..ai folosit unele expresii si cuvinte care mie nu mi se par potrivite cu celelalte pe care le-ai scris cu litere mari...- totusi..nota 8.50
Felicitariiiii! In total ai 28 de puncte, un punctaj FOARTE FOARTE FOARTE BUN!

Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  mamisor Mier 13 Iun 2012, 6:06 pm

Wohoo Very Happy eu asa am inteles dar asta e Surprised
mamisor
mamisor
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : fericita
Localizare Localizare : otopeni
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 147700

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Lun 18 Iun 2012, 4:36 pm

La un concurs nu poate fi doar 1 participant...
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Ancutsa.Dinu Joi 21 Iun 2012, 5:57 pm

Ma inscriu in acest concurs.

POVESTIREA :

Pentru prima oara pe webkinz.

Pentru prima para pe webkinz,la 7 ani mi-am facut un FREE account. Dar, ce distractie? Daca e FREE cu pisica si catel daia?

Asa ca am stat si iarasi am crescut iara alt contCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 41447 .

Dar,la 9 ani.Pe ebay l-am intrebat pe tata cu ochi dulciCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 41447 pana a aceptat.DECE PE EBAY?

Pentruca eu stau in Franta CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 978826



Iar.vulpita mea a fost adoptata !!!

YEYY cand am vazuto cu ochi ei dulci oo era draguta.



Ne-am jucat impreuna in parc,dar ! Ce se intampla!? Vreme rea se apropie.Haii hai repede strangeti picnicul.



Aoleu,Wendy ramanea singura,iar eu fara sa aflu credeam ca e in masina. Ea striga MAMAA!!MAMI!!CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 458243

Plangea,saracaa!!!CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 642450



Eu acasa spuneam.. Undei Wendy?? Iubita mea unde esti??

-Mamii!!CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 781592

Iar adormise in intuneric Sleep

M-am dus in parc sa o gasesc. Iar am gasito langa un copac,tot ploua.Ia adormise,defapt era in semisomn ca tremura si vorbea (NU NU NU)

Am trezito,si am luato la mine acasa.



I-am pregatit un ceai,iar am luat patura din sifonier.

A baut ceaiul si sa dus la ea in pat.Iar spune

-Sunt foarte bucuroasa ca mai salvat mami !

-Placerea e de partea mea scumpo.

DIMINEATA! (Maine)

-Buna mami

-Buna scumpo,esti mai bine?

-Unpic racita *Hapciu*

-Te doare capul?

-Da,foarte tare !

-Iti aduc nurofen,asteapta aici.

-SHHP

-Acum,mai bine?

-Da,mersi

AUU M-am lovit



-Iti trege da-mi sa suflu.



-Mama putem merge intrun loc fericit?



-Da



-Hai la bowling



-Da,va fi tare.





CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Pizapcom104952001995407



-Team batuut,team batuut! Yey lalalaCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 895327

-HMMM,bravo

-Esti geloasa?

-Ha,eu? visezi

-Bine(rade)CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 233603



SFARSIT



Sper ca iti place povestea mea.

La revedere
Ancutsa.Dinu
Ancutsa.Dinu
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ῐncântată de viaṭa mea.
Localizare Localizare : Pāmânt
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 135369

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Joi 21 Iun 2012, 6:25 pm

Ancutsa.Dinu a scris:Ma inscriu in acest concurs.

POVESTIREA :

Pentru prima oara pe webkinz.

Pentru prima para pe webkinz,la 7 ani mi-am facut un FREE account. Dar, ce distractie? Daca e FREE cu pisica si catel daia?

Asa ca am stat si iarasi am crescut iara alt contCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 41447 .

Dar,la 9 ani.Pe ebay l-am intrebat pe tata cu ochi dulciCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 41447 pana a aceptat.DECE PE EBAY?

Pentruca eu stau in Franta CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 978826



Iar.vulpita mea a fost adoptata !!!

YEYY cand am vazuto cu ochi ei dulci oo era draguta.



Ne-am jucat impreuna in parc,dar ! Ce se intampla!? Vreme rea se apropie.Haii hai repede strangeti picnicul.



Aoleu,Wendy ramanea singura,iar eu fara sa aflu credeam ca e in masina. Ea striga MAMAA!!MAMI!!CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 458243

Plangea,saracaa!!!CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 642450



Eu acasa spuneam.. Undei Wendy?? Iubita mea unde esti??

-Mamii!!CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 781592

Iar adormise in intuneric Sleep

M-am dus in parc sa o gasesc. Iar am gasito langa un copac,tot ploua.Ia adormise,defapt era in semisomn ca tremura si vorbea (NU NU NU)

Am trezito,si am luato la mine acasa.



I-am pregatit un ceai,iar am luat patura din sifonier.

A baut ceaiul si sa dus la ea in pat.Iar spune

-Sunt foarte bucuroasa ca mai salvat mami !

-Placerea e de partea mea scumpo.

DIMINEATA! (Maine)

-Buna mami

-Buna scumpo,esti mai bine?

-Unpic racita *Hapciu*

-Te doare capul?

-Da,foarte tare !

-Iti aduc nurofen,asteapta aici.

-SHHP

-Acum,mai bine?

-Da,mersi

AUU M-am lovit



-Iti trege da-mi sa suflu.



-Mama putem merge intrun loc fericit?



-Da



-Hai la bowling



-Da,va fi tare.





CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Pizapcom104952001995407



-Team batuut,team batuut! Yey lalalaCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 895327

-HMMM,bravo

-Esti geloasa?

-Ha,eu? visezi

-Bine(rade)CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 233603



SFARSIT



Sper ca iti place povestea mea.

La revedere

Imi pare rau dar juriul a dat alte sarcini, citeste mai sus, unde eu si cu sanziiana (juriul) am scris ce trebuie sa faceti.
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Ancutsa.Dinu Joi 21 Iun 2012, 11:43 pm

Ahh,scuze !
Ancutsa.Dinu
Ancutsa.Dinu
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ῐncântată de viaṭa mea.
Localizare Localizare : Pāmânt
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 135369

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Ancutsa.Dinu Joi 21 Iun 2012, 11:52 pm

Ancutsa.Dinu a scris:Ma inscriu in acest concurs.

POVESTIREA :

Pentru prima oara pe webkinz.

Pentru prima oara pe webkinz,la 7 ani mi-am facut un FREE account. Dar, ce distractie? Daca e FREE cu pisica si catel daia?

Asa ca am stat si iarasi am crescut iara alt contCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 41447 .

Dar,la 9 ani.Pe ebay l-am intrebat pe tata cu ochi dulciCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 41447 pana a acceptat.DECE PE EBAY?

Pentruca eu stau in Franta CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 978826



Iar.Pisica mea Pom-Pom Kitty mea a fost cumparata !!!

YEYY cand am vazuto cu ochi ei dulci oo era draguta.



Ne-am jucat impreuna in parc,dar ! Ce se intampla!? Vreme rea se apropie.Haii hai repede strangeti picnicul.



Aoleu,Kitty ramanea singura,iar eu fara sa aflu credeam ca e in masina. Ea striga MAMAA!!MAMI!!CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 458243

Plangea,saracaa!!!CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 642450



Eu acasa spuneam.. Undei Kitty?? Iubita mea unde esti??

-Mamii!!CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 781592

Iar adormise in intuneric Sleep

M-am dus in parc sa o gasesc. Iar am gasito langa un copac,tot ploua.Ia adormise,defapt era in semisomn ca tremura si vorbea (NU NU NU)

Am trezito,si am luato la mine acasa.



I-am pregatit un ceai,iar am luat patura din sifonier.

A baut ceaiul si sa dus la ea in pat.Iar spune

-Sunt foarte bucuroasa ca mai salvat mami !

-Placerea e de partea mea scumpo.

DIMINEATA! (Maine)

-Buna mami

-Buna scumpo,esti mai bine?

-Unpic racita *Hapciu*

-Te doare capul?

-Da,foarte tare !

-Iti aduc nurofen,asteapta aici.

-SHHP

-Acum,mai bine?

-Da,mersi

AUU M-am lovit



-Iti trege da-mi sa suflu.



-Mama putem merge intrun loc fericit?



-Da



-Hai la bowling



-Da,va fi tare.









-Team batuut,team batuut! Yey lalalaCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 895327

-HMMM,bravo

-Esti geloasa?

-Ha,eu? visezi

-Bine(rade)CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 233603

Hei vrei sa ai o sora?

Hai sa o cumparam la magazin.Mama a acceptat sa cumpere.

Iar a avut o sora vulpita.

Pom-pom kitty este frumoasa la fel si sora ei care am adoptato.

La magazin, La La Mini Shop

Pom-Pom Kitty canta foarte frumos. Ca o preveghetoare !!



SFARSIT



Sper ca iti place povestea mea.

La revedere
Ancutsa.Dinu
Ancutsa.Dinu
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ῐncântată de viaṭa mea.
Localizare Localizare : Pāmânt
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 135369

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Vin 22 Iun 2012, 9:59 am

Acum e bine. Mai ai 3 compuneri de facut, pe care le voi verifica. La aceasta compunere sanziiana trebuie sa te verifice. Voi incerca sa o contactez. Daca nu, atunci voi oferi doar eu niste premii participantilor...
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Ancutsa.Dinu Vin 22 Iun 2012, 1:00 pm

Adica mai fac 3 povesti?
Ancutsa.Dinu
Ancutsa.Dinu
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ῐncântată de viaṭa mea.
Localizare Localizare : Pāmânt
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 135369

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Vin 22 Iun 2012, 1:07 pm

citeste asta:
Malinuta a scris:
Buna!

Ma scuzati pentru ca n-am pus cerintele la timp...dar le voi pune acum. I love you
Sper ca nu v-ati suparat! Smile
Dupa cum a spus sanziiana, mai intai va trebui sa faceti compunerea cu Pom-Pom Kitty si apoi va trebui sa rezolvati cerintele mele (vor fi 3). Sper sa nu vi se para prea grele, dar cine are imaginatie, inspiratie si putin talent, poate lua chiar locul I! love
De ce am spus "locul I"? Ei bine, dupa toate postarile voastre, voi face un clasament cu toate punctajele voastre adunate (din cele 3 cerinte). Fiecare cerinta se noteaza de la 5 puncte la 10! Dar sa nu va ingrijorati, caci nu sunt deloc asemanatoare cu punctajele de la scoala! lol! De exemplu, un punctaj total de 21 sau de 23 este foarte bun! Acesta chiar poate ajunge in fruntea clasamentului! Cine are cele mai multe puncte castiga!
Primii trei in clasament primesc pe webkinz premii surpriza, din partea mea! (Pe langa castigurile oferite de sanziiana, cea care a conceput concursul).
Fara alte adaugiri (chiar daca am adaugat cam multe... lol! ) cerintele sunt:


1. Realizati o compunere (un text creativ) de minim 10 randuri, cu titlul "O bucurie sufleteasca", incluzand si cele 5 expresii care vi se cer.
2. Realizati o compunere logica in care sa introduceti :
-cele 5 expresii care vi se cer
-urmatoarele expresii: "lumina eterna", "parca timpul nu mai trece, ci sta pe loc, dormiteaza...", "o vorba de mult uitata pribegeste prin vazduh", "aievea-mi venea dorul de viata fara griji", "o, ramai!", "tarziul noptii imi sopteste parca la ureche".
Puteti pune ce titlu vreti, dar sa fie cat mai expresiv!
3. Realizati o compunere pe placul vostru, despre timp sau despre natura. (va alegeti una dintre cele 2 teme: natura sau timp). Nu uitati de cele 5 expresii obligatorii! Daca nu le folositi, veti fi depunctati!
Fie ca cei mai buni 3 iubitori de literatura sa castige! Smile Smile Smile

P.S : cele "5 expresii obligatorii" sunt niste expresii inventate de tine pe care trebuie sa le folosesti in fiecare dintre cele 3 compuneri (vezi mai sus cum trebuie sa le faci). Acestea nu sunt expresiile cerute de mine la a doua compunere, ci sunt alte expresii folosite de tine in fiecare dintre cele trei compuneri.
Sper c-ai inteles. Smile
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Ancutsa.Dinu Vin 22 Iun 2012, 1:49 pm

Calatoria in timp.

Hei,buna. Eu am 60 de ani. Si vreau sa va spun cum a fost calatoria in timp cu Pisica Pom-Pom Kitty cea frumoasa.CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 978826

Am mers odata la magazin.Era o papusa care cantaCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 978826 .A venit domnul politist, si mia spus ''Domnisoara nu aveti voie cu pisica in magazin''CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 692615

-Dar dar , dar e de plus ! Am dat bani astia pentru ea.

-Incercati cumva sa ma mituiti?Suspect

-Nu!,Nu domnule. V-am aratat bani cu ce am cumparat pisica.

-Acum nu mai e de plus? Hai vino la sediu

-Nu, nu puteti sa imi faceti astaCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 781592

(Kitty si stapana ei sunt la puscarie)

*Domnul politist plecase*

(Vine o nava spatiala cu multa lumina)

https://2img.net/r/ihimizer/img201/7578/caslotlpcayiec5pcah4p6k.jpg



-Mami, ce e asta? CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 642450

-Ahh, o nava spatiala ! Este venita din timp Rolling Eyes

*I atrage in nava*



-Auu ochii meiiCONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 642450

-SUNTEM EXTRATERESTRI VENITI DIN TIMP(REPETA)

-Ah,voi sunteti extraterestri? Kitty vino in bratele mele. bounce (SARE)

Credeti ca ne puteti aduce in vitor, sa vedem ce se intampla?

-DESIGUR(REPETA)

(VITORUL)

Kitty si stapana se cearta.

-Kitty,ai crescut ! Fati curat in camera !

-Ah,Evelynne exagerezi.CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 613157

-Gattaa. Dute in camera ta si nu discut.

-Ahh asta se va intampla cu Kitty a mea?

-Eu nu vreau asa Mami!

-ASTA SE VA INTAMPLA(REPETA)

-Bun, noi vrem sa ne intoarcem inapoi unde ati aparut cu nava voastra.

(LA PUSCARIE)

-PA PA PE CURAND (REPETA)

-Mercii, ai vazut mami?

-Da



(Vine politia)

Gata puteti iesi.

(Acasa)

-Kitty,ai crescut ! Fati curat in camera !

-Ahh,Evelynne exagerezi

-Gatta, nu discut dute in camera ta.

(Se duce in camera si isi aminteste ceva)



-MAMMa scratch

-Ce e?

-Iti amintesti in vitor? Tocmai asta nea aratat

-Haa,ai dreptate ! Hai sa uitam totul. Sfarsit.
Ancutsa.Dinu
Ancutsa.Dinu
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ῐncântată de viaṭa mea.
Localizare Localizare : Pāmânt
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 135369

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Ancutsa.Dinu Vin 22 Iun 2012, 1:52 pm

AAAAAAAAAAAAAAAA, SCUZEE. Lasa balta
Ancutsa.Dinu
Ancutsa.Dinu
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ῐncântată de viaṭa mea.
Localizare Localizare : Pāmânt
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 135369

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Lenalee Sam 23 Iun 2012, 9:55 am



Ultima editare efectuata de catre Lenalee in Sam 23 Iun 2012, 2:19 pm, editata de 1 ori
Lenalee
Lenalee
Webkinz Caring Valley
Webkinz Caring Valley

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte fericitaaaaaaaaaaaaaa
Localizare Localizare : Pe pagina lui Pacthesis de pe Deviantart asteptand lansarea noului ei dating sim
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 136295

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Ancutsa.Dinu Sam 23 Iun 2012, 2:17 pm

Lenalee nu trebuie sa faci asta! Trebuie o povestire cu Pom Pom Kitty si in poveste sa aiba cuvintele frumoasa magazin canta...si trebuie 5 expresii obligatoriu
Ancutsa.Dinu
Ancutsa.Dinu
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ῐncântată de viaṭa mea.
Localizare Localizare : Pāmânt
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 135369

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Lenalee Sam 23 Iun 2012, 2:21 pm

Ancutsa.Dinu a scris:Lenalee nu trebuie sa faci asta! Trebuie o povestire cu Pom Pom Kitty si in poveste sa aiba cuvintele frumoasa magazin canta...si trebuie 5 expresii obligatoriu

Ok,scuze de 1000 de ori,eu mam luat dupa cerinta 2 cu o poveste despre natura si timp pale.Oricum nimeni nu vrea sa imi citeasca porcaria CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 170612...


Lenalee
Lenalee
Webkinz Caring Valley
Webkinz Caring Valley

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte fericitaaaaaaaaaaaaaa
Localizare Localizare : Pe pagina lui Pacthesis de pe Deviantart asteptand lansarea noului ei dating sim
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 136295

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Ancutsa.Dinu Sam 23 Iun 2012, 9:54 pm

Nu spune asta !! Tuturor le place sa citeasca o poveste. Nui nimic. Au inteles si daca vede cata munca ai facut poate si castigi !
Ancutsa.Dinu
Ancutsa.Dinu
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ῐncântată de viaṭa mea.
Localizare Localizare : Pāmânt
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 135369

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Lenalee Dum 24 Iun 2012, 8:46 am

Ancutsa.Dinu a scris:Nu spune asta !! Tuturor le place sa citeasca o poveste. Nui nimic. Au inteles si daca vede cata munca ai facut poate si castigi !

Deci...sa o postez?

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Images7tct
Lenalee
Lenalee
Webkinz Caring Valley
Webkinz Caring Valley

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte fericitaaaaaaaaaaaaaa
Localizare Localizare : Pe pagina lui Pacthesis de pe Deviantart asteptand lansarea noului ei dating sim
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 136295

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Lun 25 Iun 2012, 2:27 pm

Lenalee a scris:
Ancutsa.Dinu a scris:Nu spune asta !! Tuturor le place sa citeasca o poveste. Nui nimic. Au inteles si daca vede cata munca ai facut poate si castigi !

Deci...sa o postez?

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Images7tct

Daca respecta ce am scris, atunci da! Poate le vei face si pe celelalte si vei participa si tu la concurs!
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Lenalee Lun 25 Iun 2012, 4:56 pm

Succes tuturor in concurs CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 41447 ...eu...nu mai vreau sa ma inscriu,nu am timp sa fac restul compunerilor CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 458243


Ultima editare efectuata de catre Lenalee in Vin 06 Iul 2012, 8:12 am, editata de 1 ori
Lenalee
Lenalee
Webkinz Caring Valley
Webkinz Caring Valley

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte fericitaaaaaaaaaaaaaa
Localizare Localizare : Pe pagina lui Pacthesis de pe Deviantart asteptand lansarea noului ei dating sim
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 136295

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty ma inscriu si eu te roggg !!!!

Mesaj  drumcea Dum 01 Iul 2012, 1:21 pm

https://2img.net/u/1211/24/35/18/smiles/41447.gif imi doresc mult sa particip si eu!

drumcea

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : :)
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 135430

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Dum 01 Iul 2012, 3:11 pm

drumcea a scris:https://2img.net/u/1211/24/35/18/smiles/41447.gif imi doresc mult sa particip si eu!

desigur, te poti inscrie, dar mai intai citeste cerintele si regulile! Daca vrei, le pun acum!
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Dum 01 Iul 2012, 3:12 pm

Malinuta a scris:citeste asta:
Malinuta a scris:
Buna!

Ma scuzati pentru ca n-am pus cerintele la timp...dar le voi pune acum. I love you
Sper ca nu v-ati suparat! Smile
Dupa cum a spus sanziiana, mai intai va trebui sa faceti compunerea cu Pom-Pom Kitty si apoi va trebui sa rezolvati cerintele mele (vor fi 3). Sper sa nu vi se para prea grele, dar cine are imaginatie, inspiratie si putin talent, poate lua chiar locul I! love
De ce am spus "locul I"? Ei bine, dupa toate postarile voastre, voi face un clasament cu toate punctajele voastre adunate (din cele 3 cerinte). Fiecare cerinta se noteaza de la 5 puncte la 10! Dar sa nu va ingrijorati, caci nu sunt deloc asemanatoare cu punctajele de la scoala! lol! De exemplu, un punctaj total de 21 sau de 23 este foarte bun! Acesta chiar poate ajunge in fruntea clasamentului! Cine are cele mai multe puncte castiga!
Primii trei in clasament primesc pe webkinz premii surpriza, din partea mea! (Pe langa castigurile oferite de sanziiana, cea care a conceput concursul).
Fara alte adaugiri (chiar daca am adaugat cam multe... lol! ) cerintele sunt:


1. Realizati o compunere (un text creativ) de minim 10 randuri, cu titlul "O bucurie sufleteasca", incluzand si cele 5 expresii care vi se cer.
2. Realizati o compunere logica in care sa introduceti :
-cele 5 expresii care vi se cer
-urmatoarele expresii: "lumina eterna", "parca timpul nu mai trece, ci sta pe loc, dormiteaza...", "o vorba de mult uitata pribegeste prin vazduh", "aievea-mi venea dorul de viata fara griji", "o, ramai!", "tarziul noptii imi sopteste parca la ureche".
Puteti pune ce titlu vreti, dar sa fie cat mai expresiv!
3. Realizati o compunere pe placul vostru, despre timp sau despre natura. (va alegeti una dintre cele 2 teme: natura sau timp). Nu uitati de cele 5 expresii obligatorii! Daca nu le folositi, veti fi depunctati!
Fie ca cei mai buni 3 iubitori de literatura sa castige! Smile Smile Smile

P.S : cele "5 expresii obligatorii" sunt niste expresii inventate de tine pe care trebuie sa le folosesti in fiecare dintre cele 3 compuneri (vezi mai sus cum trebuie sa le faci). Acestea nu sunt expresiile cerute de mine la a doua compunere, ci sunt alte expresii folosite de tine in fiecare dintre cele trei compuneri.
Sper c-ai inteles. Smile
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Malinuta Dum 01 Iul 2012, 3:14 pm

sanziiana a scris: Ma scuzati ca nu am scris mai devreme ce fel de compunere trebuie sa faceti, dar am sa va scris acum. Tema este:
-Realizati o compunere despre animalutul Pom-Pom Kitty Webkinz, in care sa folositi cuvintele: pisica, cumparat, magazin, frumoasa, canta si expresii !

Bafta ! Urmatoare cerinta o va pune Malinuta, apoi alteio [dupa ce termina de scris toti concurentii].

(si aici este cerinta sanziianei)

Trebuie sa le faci toate cerintele cerute de juriu (eu si sanziiana).
Cerintele mele sunt la mesajul anterior.
Malinuta
Malinuta
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Timpul trece prea repede...mi-as dori sa dormiteze...ca luna noptii...si sa devin iar copilul care eram....sa ramana copiii copii...pentru totdeauna.
Localizare Localizare : Husi
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 171030

Sus In jos

CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46 Empty Re: CONCURS RAPID: Cea mai buna povestioara! (sanziiana) #46

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum