Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Credeti in sfarsitul lumii?

+10
Pinky Pie
Alexandru2002
zinzimima
anutza.puppy
CookieAndCupcake
Laur77
Adrian2003
BrunoClau
Adelaina
Moko
14 participanți

In jos

Credeti?

Credeti in sfarsitul lumii? Vote_lcap0%Credeti in sfarsitul lumii? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Credeti in sfarsitul lumii? Vote_lcap57%Credeti in sfarsitul lumii? Vote_rcap 57% 
[ 4 ]
Credeti in sfarsitul lumii? Vote_lcap43%Credeti in sfarsitul lumii? Vote_rcap 43% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 7
 
 

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Adelaina Sam 15 Dec 2012, 10:30 am

Votati affraid
Adelaina
Adelaina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 178218

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Moko Sam 15 Dec 2012, 10:32 am

nu
Moko
Moko
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : I want your ugly,I want desing,I want you love,Love love love I want your love.
Localizare Localizare : In lumea online de Internet.
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 199388

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Adelaina Sam 15 Dec 2012, 10:44 am

http://www.kanald.ro/Video/Stirile-Kanal-D-Monumentul-Adamclisi-unul-dintre-putinele-locuri-unde-ati-putea-refugia-din-calea-apocalipsei-VIDEO/15232/#
Adelaina
Adelaina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 178218

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  BrunoClau Dum 16 Dec 2012, 6:58 pm

vineri?! 21. . . ar fi tare ca pe 22 sa fim toti aici, pe forum, in viata! Smile
BrunoClau
BrunoClau
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita ca un bob de mazare!
Localizare Localizare : Romniaaaaa!
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 374668

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Adrian2003 Dum 16 Dec 2012, 7:19 pm

Umpic,sincer Sad Shocked
Adrian2003
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : <<Stalker>>
Localizare Localizare : Undeva
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 322789

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  CookieAndCupcake Dum 16 Dec 2012, 7:32 pm

Baba sacaitoare va da lectia
Un maias a facut un calendar,care intamplator s-a terminat in anul 2012.Dar problema era ca el a gresit anii cu 5 ani diferenta,si acum,daca nu gresea calendarul,eram in anul 2017,deci Sfarsitul Lumii ar fi fost in anul 2007 Razz
Asta o stiu de la Profu' meu de istorie,un om deosebit <3 Si,intamplator,il cheama Voda Alexandru =]]
Si cik va fi Apocalipsa si soarele va cadea pe pamant,noi inca suntem in viata,deci sfarsitul lumii "a venit" demult Razz
CookieAndCupcake
CookieAndCupcake
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Like a wolf <3 Keep calm and LOVE WOLVES
Localizare Localizare : Pe scaun,LOOL =))
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 138244

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Laur77 Dum 16 Dec 2012, 9:27 pm

Poate ca nu va fi pe 21 Decembrie, dar va fi...

Dar e ciudat: in Biblie zice ce este inainte de Apocalipsa. Cum sunt oamenii pe pamant, sunt razboaie... si asa e si acum Shocked
Poate va fi la anu. Sau... in al 3-lea razboi mondial affraid
Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243354

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  CookieAndCupcake Dum 16 Dec 2012, 10:27 pm

Laur77 a scris:Poate ca nu va fi pe 21 Decembrie, dar va fi...

Dar e ciudat: in Biblie zice ce este inainte de Apocalipsa. Cum sunt oamenii pe pamant, sunt razboaie... si asa e si acum Shocked
Poate va fi la anu. Sau... in al 3-lea razboi mondial affraid
Daca ar fi al 3-lea razboi mondial,cel mai probabil ar ataca ori chinezii ori rusii...Dar rusii cu siguranta nu ne-ar ataca pe noi,ptc noi le suntem sursa de arme si chestii de lupta,si de ce si-ar ataca ei sursa!? Sau in cel mai rau caz invie Hitler si vine cu armata germana Razz Pe 20 decembrie este ziua unei colege si bune prietene a mea si a lui WL,si vom urmari Apocalipsa de pe geam Razz =]] Sa fim seriosi,eu sunt optimista,nu se va intampla nimic rau Wink
CookieAndCupcake
CookieAndCupcake
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Like a wolf <3 Keep calm and LOVE WOLVES
Localizare Localizare : Pe scaun,LOOL =))
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 138244

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  anutza.puppy Lun 17 Dec 2012, 9:56 am

Chinezii sunt lacomi.....poate vor reincerca sa cucereasca America Shocked in orice caz,daca este sa vina....asa e.ddar eu sper sa ne apere Dumnezeu de astfel de lucruri.eu as urmari Apocalipsa de la geam,cu prietena mea Luiza,dar nu cred ca va fi cv.si daca va fi razboi,nu vor fi implicati in NICIUN caz copiii No
anutza.puppy
anutza.puppy
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : i love lion king
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 214878

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  anutza.puppy Lun 17 Dec 2012, 10:00 am

CookieAndCupcake a scris:
Laur77 a scris:Poate ca nu va fi pe 21 Decembrie, dar va fi...

Dar e ciudat: in Biblie zice ce este inainte de Apocalipsa. Cum sunt oamenii pe pamant, sunt razboaie... si asa e si acum Shocked
Poate va fi la anu. Sau... in al 3-lea razboi mondial affraid
Daca ar fi al 3-lea razboi mondial,cel mai probabil ar ataca ori chinezii ori rusii...Dar rusii cu siguranta nu ne-ar ataca pe noi,ptc noi le suntem sursa de arme si chestii de lupta,si de ce si-ar ataca ei sursa!? Sau in cel mai rau caz invie Hitler si vine cu armata germana Razz Pe 20 decembrie este ziua unei colege si bune prietene a mea si a lui WL,si vom urmari Apocalipsa de pe geam Razz =]] Sa fim seriosi,eu sunt optimista,nu se va intampla nimic rau Wink
Germanii au pierdut fiindca s-au lacomit la cea mai mare tara de pe glob:Rusia.
anutza.puppy
anutza.puppy
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : i love lion king
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 214878

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  anutza.puppy Lun 17 Dec 2012, 10:46 am

CookieAndCupcake a scris:
Laur77 a scris:Poate ca nu va fi pe 21 Decembrie, dar va fi...

Dar e ciudat: in Biblie zice ce este inainte de Apocalipsa. Cum sunt oamenii pe pamant, sunt razboaie... si asa e si acum Shocked
Poate va fi la anu. Sau... in al 3-lea razboi mondial affraid
Daca ar fi al 3-lea razboi mondial,cel mai probabil ar ataca ori chinezii ori rusii...Dar rusii cu siguranta nu ne-ar ataca pe noi,ptc noi le suntem sursa de arme si chestii de lupta,si de ce si-ar ataca ei sursa!? Sau in cel mai rau caz invie Hitler si vine cu armata germana Razz Pe 20 decembrie este ziua unei colege si bune prietene a mea si a lui WL,si vom urmari Apocalipsa de pe geam Razz =]] Sa fim seriosi,eu sunt optimista,nu se va intampla nimic rau Wink
Din pacate nu e asa.Rusia,fiind cea mai mare tara,are cele mai multe resurse,prin urmare nu are nevoie de noi.Plus ca in Rusia s-a ivit la conducere unul asemanator lui Hitler,Putin......deci sunt cam 70% sanse pt al treilea razboi mondial...
anutza.puppy
anutza.puppy
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : i love lion king
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 214878

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  CookieAndCupcake Lun 17 Dec 2012, 2:37 pm

anutza.puppy a scris:
CookieAndCupcake a scris:
Laur77 a scris:Poate ca nu va fi pe 21 Decembrie, dar va fi...

Dar e ciudat: in Biblie zice ce este inainte de Apocalipsa. Cum sunt oamenii pe pamant, sunt razboaie... si asa e si acum Shocked
Poate va fi la anu. Sau... in al 3-lea razboi mondial affraid
Daca ar fi al 3-lea razboi mondial,cel mai probabil ar ataca ori chinezii ori rusii...Dar rusii cu siguranta nu ne-ar ataca pe noi,ptc noi le suntem sursa de arme si chestii de lupta,si de ce si-ar ataca ei sursa!? Sau in cel mai rau caz invie Hitler si vine cu armata germana Razz Pe 20 decembrie este ziua unei colege si bune prietene a mea si a lui WL,si vom urmari Apocalipsa de pe geam Razz =]] Sa fim seriosi,eu sunt optimista,nu se va intampla nimic rau Wink
Din pacate nu e asa.Rusia,fiind cea mai mare tara,are cele mai multe resurse,prin urmare nu are nevoie de noi.Plus ca in Rusia s-a ivit la conducere unul asemanator lui Hitler,Putin......deci sunt cam 70% sanse pt al treilea razboi mondial...
Mda...Profu' de istorie ne-a invitat la scoala sa urmarim Sfarsitul lumii =]]] Si dupa am facut noi un pariu cu domnu' de isorie si am pariat noi ca daca e sfarsitul lumii sa ne puna 4 in carnet,si el a pariat ca daca e va scrie la sfarsitul carnetelor noastre ca profu' de istorie a pierdut pariul Laughing Si a adaugat dupa ca daca nu va fi,ne va pune sa spalam holurile...Cu limba =]]]]
CookieAndCupcake
CookieAndCupcake
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Like a wolf <3 Keep calm and LOVE WOLVES
Localizare Localizare : Pe scaun,LOOL =))
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 138244

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Laur77 Lun 17 Dec 2012, 2:41 pm

Eu nu cred in tampenia aia cu asteroidul sau alte chestii.. Una e filmul 2012, alta e Apocalipsa din Biblie.
Cautati pe internet " Apocalipsa lui Ioan ". Poate nu gasiti, dar macar dati pe imagini.

Daca aveti Biblie, cautati Apocalipsa!
Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243354

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  CookieAndCupcake Lun 17 Dec 2012, 2:50 pm

Credeti in sfarsitul lumii? Universul-se-indreapta-catre-un-sfarsit-in-frig-si-obscuritate-ce-spune-directorul-observatorului-astronomic-al-vaticanului-despre-sfarsitul-lumii-631350
Hmm...Uitati aici informatii despre asa zisul "Sfarsit al lumii"

[url=Am intrat în decembrie 2012, iar pentru mulţi adepţi ai teoriei conspiraţiei, finalul acestui an reprezintă şi finalul lumii. Directorul Observatorului astronomic al Vaticanului, Jose Funes, ne linişteşte însă. El a dat asigurări că sfârşitul lumii nu va veni deocamdată, subliniind că nu trebuie să ne facem griji în legătură cu "profeţiile" atribuite mayaşilor potrivit cărora Apocalipsa va avea loc la 21 decembrie. "Potrivit acestei aşa-zise profeţii, ar urma să se producă o aliniere a planetelor şi a Soarelui şi o inversare a polilor magnetici ai Pământului. Nu are rost să aducem în discuţie bazele ştiinţifice ale acestor afirmaţii, evident false", a afirmat Funes în ziarul L'Osservatore Romano, potrivit Agerpres. El a explicat că în 2003, când a participat la un curs de astronomie extragalactică la Universitatea din Tegucicalpa (Honduras), a avut ocazia de a constata capacitatea de observare a cerului de care dispuneau mayaşii. În orice caz - a continuat el - mayaşii nu se întrebau dacă Pământul sau Soarele se află în centrul Universului, ci erau interesaţi mai curând să descopere un 'model repetitiv de observaţii din trecut care s-ar putea repeta şi în viitor'. Directorul Observatorului din Vatican a amintit că se ştie acum că Universul a luat naştere în urmă cu aproximativ 14 miliarde de ani, este format din 4% materie obişnuită, 23% materie 'întunecată' şi 73% energie 'întunecată' şi că, potrivit celor mai fiabile date de până acum, se extinde continuu, expansiunea sa fiind accelerată de energia neagră. Tot ce se poate spune în momentul de faţă pe baze ştiinţifice certe despre viitorul Universului este că vor mai trece 'miliarde şi miliarde de ani până să se sfârşească', a conchis Funes. Pe de altă parte, acesta a notat că viziunea creştină asupra Universului şi istoriei au un sens şi că în fiinţa umană sălăşluieşte convingerea că moartea nu poate avea ultimul cuvânt. 'Cosmologia ne arată că Universul se îndreaptă către un sfârşit în frig şi obscuritate, în timp ce mesajul creştin ne învaţă, din contră, că la învierea din ultima zi Dumnezeu va reconstrui fiecare bărbat, fiecare femeie şi întregul Univers', a spus preotul iezuit şi astronomul argentinian.]Am intrat în decembrie 2012, iar pentru mulţi adepţi ai teoriei conspiraţiei, finalul acestui an reprezintă şi finalul lumii. Directorul Observatorului astronomic al Vaticanului, Jose Funes, ne linişteşte însă. El a dat asigurări că sfârşitul lumii nu va veni deocamdată, subliniind că nu trebuie să ne facem griji în legătură cu "profeţiile" atribuite mayaşilor potrivit cărora Apocalipsa va avea loc la 21 decembrie. "Potrivit acestei aşa-zise profeţii, ar urma să se producă o aliniere a planetelor şi a Soarelui şi o inversare a polilor magnetici ai Pământului. Nu are rost să aducem în discuţie bazele ştiinţifice ale acestor afirmaţii, evident false", a afirmat Funes în ziarul L'Osservatore Romano, potrivit Agerpres. El a explicat că în 2003, când a participat la un curs de astronomie extragalactică la Universitatea din Tegucicalpa (Honduras), a avut ocazia de a constata capacitatea de observare a cerului de care dispuneau mayaşii. În orice caz - a continuat el - mayaşii nu se întrebau dacă Pământul sau Soarele se află în centrul Universului, ci erau interesaţi mai curând să descopere un 'model repetitiv de observaţii din trecut care s-ar putea repeta şi în viitor'. Directorul Observatorului din Vatican a amintit că se ştie acum că Universul a luat naştere în urmă cu aproximativ 14 miliarde de ani, este format din 4% materie obişnuită, 23% materie 'întunecată' şi 73% energie 'întunecată' şi că, potrivit celor mai fiabile date de până acum, se extinde continuu, expansiunea sa fiind accelerată de energia neagră. Tot ce se poate spune în momentul de faţă pe baze ştiinţifice certe despre viitorul Universului este că vor mai trece 'miliarde şi miliarde de ani până să se sfârşească', a conchis Funes. Pe de altă parte, acesta a notat că viziunea creştină asupra Universului şi istoriei au un sens şi că în fiinţa umană sălăşluieşte convingerea că moartea nu poate avea ultimul cuvânt. 'Cosmologia ne arată că Universul se îndreaptă către un sfârşit în frig şi obscuritate, în timp ce mesajul creştin ne învaţă, din contră, că la învierea din ultima zi Dumnezeu va reconstrui fiecare bărbat, fiecare femeie şi întregul Univers', a spus preotul iezuit şi astronomul argentinian.[/url]

Si cam asta e yes Dar eu nu cred in asa ceva....Ca cik se vor inversa polii... Rolling Eyes Sa-si vada de treaba,cei de la NASA au zis ca Sfarsitul Lumii nu va avea loc,din punctele stiintifice de vedere.Asa ca nu avem de ce sa ne facem griji Wink
CookieAndCupcake
CookieAndCupcake
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Like a wolf <3 Keep calm and LOVE WOLVES
Localizare Localizare : Pe scaun,LOOL =))
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 138244

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  CookieAndCupcake Lun 17 Dec 2012, 2:52 pm

Ei macar stiu ca in "ceruri" voi avea ce webkinz doresc =]]
CookieAndCupcake
CookieAndCupcake
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Like a wolf <3 Keep calm and LOVE WOLVES
Localizare Localizare : Pe scaun,LOOL =))
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 138244

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  anutza.puppy Lun 17 Dec 2012, 3:04 pm

Decat daca nu invie Adolf Hitler si vine cu nazistii lui Laughing
anutza.puppy
anutza.puppy
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : i love lion king
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 214878

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  CookieAndCupcake Lun 17 Dec 2012, 3:16 pm

anutza.puppy a scris:Decat daca nu invie Adolf Hitler si vine cu nazistii lui Laughing
Apoi daca invie,nu vine in Romania...Ce sa ia de la noi,il dam jertfa pe Base' =]]
CookieAndCupcake
CookieAndCupcake
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Like a wolf <3 Keep calm and LOVE WOLVES
Localizare Localizare : Pe scaun,LOOL =))
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 138244

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Laur77 Lun 17 Dec 2012, 3:20 pm

NASA nu poate sti totul Wink
Nasa nu poate sti sigur cum va fi... TOATA LUMEA CREDE CA VA VENI UN ASTEROID! Eu nu cred asta Razz

Nasa nu poate sti cand va veni Iisus pe pamant! Serios, oare pot ei sa faca asta? NU! Ei studiaza spatiul, dar nu pot afla multe chestii.. Sfarsitul lumii va fi atunci cand toti credinciosii vor fi ridicati la cer, iar ceilalti se vor alia cu Anti... ca sa intelegeti, Twisted Evil ! Asta e Anticrist! Apoi vor fi mai multe pecete.. razboaie, dezastre si Anticrist va fi nimicit la final!
Trebuie sa il asteptam pe Hristos, nu sa zicem " lasa ca nu vine maine, nici poimaine.. fac ce vreau si cand sunt me moarte ma mai duc la biserica. Nimeni nu poate sti cand va veni.. asa ca nu riscati!


Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243354

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Laur77 Lun 17 Dec 2012, 3:20 pm

NASA nu poate sti totul Wink
Nasa nu poate sti sigur cum va fi... TOATA LUMEA CREDE CA VA VENI UN ASTEROID! Eu nu cred asta Razz

Nasa nu poate sti cand va veni Iisus pe pamant! Serios, oare pot ei sa faca asta? NU! Ei studiaza spatiul, dar nu pot afla multe chestii.. Sfarsitul lumii va fi atunci cand toti credinciosii vor fi ridicati la cer, iar ceilalti se vor alia cu Anti... ca sa intelegeti, Twisted Evil ! Asta e Anticrist! Apoi vor fi mai multe pecete.. razboaie, dezastre si Anticrist va fi nimicit la final!
Trebuie sa il asteptam pe Hristos, nu sa zicem " lasa ca nu vine maine, nici poimaine.. fac ce vreau si cand sunt me moarte ma mai duc la biserica. Nimeni nu poate sti cand va veni.. asa ca nu riscati!


Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243354

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Laur77 Lun 17 Dec 2012, 3:20 pm

NASA nu poate sti totul Wink
Nasa nu poate sti sigur cum va fi... TOATA LUMEA CREDE CA VA VENI UN ASTEROID! Eu nu cred asta Razz

Nasa nu poate sti cand va veni Iisus pe pamant! Serios, oare pot ei sa faca asta? NU! Ei studiaza spatiul, dar nu pot afla multe chestii.. Sfarsitul lumii va fi atunci cand toti credinciosii vor fi ridicati la cer, iar ceilalti se vor alia cu Anti... ca sa intelegeti, Twisted Evil ! Asta e Anticrist! Apoi vor fi mai multe pecete.. razboaie, dezastre si Anticrist va fi nimicit la final!
Trebuie sa il asteptam pe Hristos, nu sa zicem " lasa ca nu vine maine, nici poimaine.. fac ce vreau si cand sunt me moarte ma mai duc la biserica. Nimeni nu poate sti cand va veni.. asa ca nu riscati!


Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243354

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Laur77 Lun 17 Dec 2012, 3:21 pm

Scuze... am trimis de trei ori acelasi mesaj Sad
O eroare...


Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243354

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  anutza.puppy Lun 17 Dec 2012, 3:22 pm

CookieAndCupcake a scris:
anutza.puppy a scris:Decat daca nu invie Adolf Hitler si vine cu nazistii lui Laughing
Apoi daca invie,nu vine in Romania...Ce sa ia de la noi,il dam jertfa pe Base' =]]
Laughing Si daca vin rusii PA PA Ponta=))
anutza.puppy
anutza.puppy
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : i love lion king
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 214878

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  CookieAndCupcake Lun 17 Dec 2012, 3:27 pm

anutza.puppy a scris:
CookieAndCupcake a scris:
anutza.puppy a scris:Decat daca nu invie Adolf Hitler si vine cu nazistii lui Laughing
Apoi daca invie,nu vine in Romania...Ce sa ia de la noi,il dam jertfa pe Base' =]]
Laughing Si daca vin rusii PA PA Ponta=))
=]]]] Si chinezii pe Antonescu,sa-i mai tunda din spranceana aia ondulata =]]]]]
CookieAndCupcake
CookieAndCupcake
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Like a wolf <3 Keep calm and LOVE WOLVES
Localizare Localizare : Pe scaun,LOOL =))
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 138244

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  anutza.puppy Lun 17 Dec 2012, 3:30 pm

Dar cn il ia pe Iliescu?=))
anutza.puppy
anutza.puppy
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : i love lion king
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 214878

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  CookieAndCupcake Lun 17 Dec 2012, 3:38 pm

anutza.puppy a scris:Dar cn il ia pe Iliescu?=))
Ala-i prea stafidit,nu-l ia nimeni =]]]
CookieAndCupcake
CookieAndCupcake
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Like a wolf <3 Keep calm and LOVE WOLVES
Localizare Localizare : Pe scaun,LOOL =))
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 138244

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Adelaina Joi 20 Dec 2012, 11:09 pm

Adio.... Crying or Very sad Laughing
Adelaina
Adelaina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 178218

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  zinzimima Vin 21 Dec 2012, 7:33 am

21.12.2012. Inca suntem aici. Sau trebuie sa asteptam ora 21:21?

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615152

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Alexandru2002 Vin 21 Dec 2012, 7:33 am

Mda... Sunt in viata
Alexandru2002
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 683584

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Pinky Pie Vin 21 Dec 2012, 9:14 am

lumea maya e o jegmaneala. m-a mintit urat! Embarassed
Pinky Pie
Pinky Pie
Lil'Kinz
Lil'Kinz

KinzCash : 128045

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  zinzimima Vin 21 Dec 2012, 10:12 am

Am auzit că trebuia să se întâmple la ora 0:01. Deci, ne putem vedea în continuare de pregătirile pentru sărbători.

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615152

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Alexandru2002 Vin 21 Dec 2012, 11:10 am

Pinky Pie a scris:lumea maya e o jegmaneala. m-a mintit urat! Embarassed

Cat de proasta ai fost sa crezi Rolling Eyes ?
Alexandru2002
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 683584

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  BlueRose Vin 21 Dec 2012, 11:11 am

Wow!Uite ca traiesc lol!
BlueRose
BlueRose
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 144343

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  zinzimima Vin 21 Dec 2012, 11:17 am

Alexandru2002 a scris:
Pinky Pie a scris:lumea maya e o jegmaneala. m-a mintit urat! Embarassed

Cat de proasta ai fost sa crezi Rolling Eyes ?
De ce o faci proasta? Oricand se poate intampla orice. Wink

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615152

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Alexandru2002 Vin 21 Dec 2012, 11:18 am

zinzimima a scris:
Alexandru2002 a scris:
Pinky Pie a scris:lumea maya e o jegmaneala. m-a mintit urat! Embarassed

Cat de proasta ai fost sa crezi Rolling Eyes ?
De ce o faci proasta? Oricand se poate intampla orice. Wink

Doar Dumnezeu stie... Poate veni si acum, poate maine, poate peste 100.000 de ani, poate peste 1 luna....
Alexandru2002
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 683584

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Adrian2003 Vin 21 Dec 2012, 11:45 am

zinzimima a scris:21.12.2012. Inca suntem aici. Sau trebuie sa asteptam ora 21:21?

sau la ora 12... Sad
Adrian2003
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : <<Stalker>>
Localizare Localizare : Undeva
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 322789

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  BlueRose Vin 21 Dec 2012, 12:33 pm

12:33 si inca traiesc Credeti in sfarsitul lumii? 642450
BlueRose
BlueRose
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 144343

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  stefanawebkinz Vin 21 Dec 2012, 12:41 pm

Alexandru2002 a scris:
zinzimima a scris:
Alexandru2002 a scris:
Pinky Pie a scris:lumea maya e o jegmaneala. m-a mintit urat! Embarassed

Cat de proasta ai fost sa crezi Rolling Eyes ?
De ce o faci proasta? Oricand se poate intampla orice. Wink

Doar Dumnezeu stie... Poate veni si acum, poate maine, poate peste 100.000 de ani, poate peste 1 luna....

Alex, totusi nu a fost frumos. Ea e mai mica deci nah. Wink

stefanawebkinz
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 331133

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Alexandru2002 Vin 21 Dec 2012, 12:47 pm

Auzi la ea... Din cauza mea o doare capul Rolling Eyes


Penibila!
Alexandru2002
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 683584

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  anutza.puppy Vin 21 Dec 2012, 1:25 pm

Alexandru2002 a scris:Auzi la ea... Din cauza mea o doare capul Rolling Eyes


Penibila!
E mai mica decat tn,nu trebuie sa o jignesti.Poate ai suparat-o,da?
anutza.puppy
anutza.puppy
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : i love lion king
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 214878

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Viviana2011 Mar 25 Dec 2012, 8:34 pm

Nu a fot nici un sfarsit =)) Vineri a fost sfarsitul rosiilor mele Laughing Laughing Laughing Laughing
Viviana2011
Viviana2011
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Mad
Localizare Localizare : In umbra ta....Nu o sa ma gasesti , sunt greu de gasit....
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 416169

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Rossella12 Mar 25 Dec 2012, 9:31 pm

La ora 12 eram la scoala iar prietena mea Aylin a numarat invers cu Patty de la a-VII--a pana la sfarsitul lumii

Cica 5,4,3,2,1 si BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUM Laughing Twisted Evil Laughing Laughing
Rossella12
Rossella12
Webkinz Signature Mic
Webkinz Signature Mic

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : so Happy:)
Localizare Localizare : Oras:))))
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 131842

Sus In jos

Credeti in sfarsitul lumii? Empty Re: Credeti in sfarsitul lumii?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum