Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

My Webkinz's Diary

5 participanți

In jos

My Webkinz's Diary Empty My Webkinz's Diary

Mesaj  cosmin1234 Sam 16 Feb 2013, 4:09 pm

Webkinzii mei au cumparat un jurnal la 100 KC si nu stiu cine sa-l foloseasca.S-au gandit sa-l imparta,iar Rocky,mopsul,o sa-si citeasca secretele lui cat si ale lor pentru voi!
cosmin1234
cosmin1234
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Vesel mereu cand intru pe WEBKINZ!
Localizare Localizare : Calinesti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 157296

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  cosmin1234 Sam 16 Feb 2013, 4:17 pm

JURNALUL:
Capitolul 1.Poveasta unei pisici singuratice
Capitolul 2.Arena cu jocuri
Capitolul 3.O adoptie noua in Webkinz World
Capitolul 4.Cei mai buni prieteni
Capitolul 5.Jocul De-a Vatea Ascunsemea cu probleme
Capitolul 6.Un bulldog vine sa ma ajute
Capitolul 7.Spre templul sacru Mayam
Capitolul 8.Monstrul Yuca de zapada
Capitolul 9.Intoarcere prin jungla
Capitolul 10.Din nou acasa
Capitolul 11Frumusetea bate totul
Capitolul 12.O viata normala
Capitolul 13.Multe aventuri
Capitolul 14.Jurnalul
Capitolul 15.Planul lui Rocky
Si asa o sa ajungem in prezent =]]]]]]]]]]]]]]]]]


Ultima editare efectuata de catre cosmin1234 in Lun 25 Feb 2013, 4:33 pm, editata de 1 ori
cosmin1234
cosmin1234
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Vesel mereu cand intru pe WEBKINZ!
Localizare Localizare : Calinesti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 157296

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  cosmin1234 Vin 22 Feb 2013, 2:41 pm

Capitolul 1.Poveasta unei pisici singuratice
A fost o data in Bucuresti prin 2008,o pisica de proba,alba ca laptele,numita Burdy.Parintii lui,Edem si Kraney,il parasisera in acel an din nu se stie ce motiv.Ei l-au lasat intr-o tara numita webkinz world,pe o campie mare de tot..Asa ca doctorul Quack l-a gasit.Un doctor ratoi.S-a dus la prietena lui cea mai buna,Dna. Birdey,ei au discutat despre acea pisicuta ciudata care nu parea ca una normala.Apoi doctorul Quack spuse ca este o rasa noua si ciudata de orice tip de animale,ei au numit-o,webkinz.Dupa cateva zile,a-ceput a cade si cu un elefant,si cu o gorila,si cu maimute,si cu koala,si cu caprioare,si cu pisici argintii,si cu husky si canari si multe alte animale.Dna. Birdey si Doctorul Quack erau foarte mirati de caderea lor si nu aveau adapost,asa ca s-au gandit sa faca pe campia lor uriasa un oras mare.Cand Birdey spuse:
-O sa numim aceest oras,Orasul Kinzville!
Doctorul Quack fu cu totul de acord,si se apuca sa construiasca niste cladiri.Pentru inceput au ffacut o casa pentru Burdy si pentru restul animalelor,dupa facura un magazin numit W-shop,fiind numit dupa animalutele Webkinz.Burdy se simtea o pisica singuratica.Doar el si praful in casa,dar cand W-shop fu terminat,el si toate animalutele primi de la primara orasului,doamna Birdey,cate 2000 de kinzcash,asa se numeau banii in webkinz world.Apoi ea zise:
-La fiecare animalut webkinz nou venit,ii voi da 2000 de kinzcash!
Toati webkinz se bucurara.Si asa tot orasul fu gata in cateva saptamani,dar ei nu avea o sala de jocuri,o fabrica de dorinte si o casa in care asculti cantece.Burdy fu fericit ca locuieste acum intr-un oras,dar trist ca tot singuratic este.
cosmin1234
cosmin1234
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Vesel mereu cand intru pe WEBKINZ!
Localizare Localizare : Calinesti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 157296

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  madalinasv2 Sam 23 Feb 2013, 5:07 pm

Ce frumos!! (^.^) Mai fa .
madalinasv2
madalinasv2
Webkinz Caring Valley
Webkinz Caring Valley

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Putin cam nervoasa si agitata.
Localizare Localizare : Webkinz! ^.^
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 133058

http://Am un blogg , dar am uitat care eraa . :)

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  cosmin1234 Sam 23 Feb 2013, 6:53 pm

madalinasv2 a scris:Ce frumos!! (^.^) Mai fa .
Multumesc! My Webkinz's Diary 978826
cosmin1234
cosmin1234
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Vesel mereu cand intru pe WEBKINZ!
Localizare Localizare : Calinesti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 157296

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  cosmin1234 Sam 23 Feb 2013, 7:10 pm

Capitolul 2.Arena cu jocuri
Dupa ce Burdy isi construi toata casa folosind cei 2000 de kinzcash de la doamna Birdey,se apuca sa traga un pui de somn.A doua zi,dis de dimineata,pisica noastra alba ca laptele se trezi.Ea a mancat ceva din frigider,si-a facut un dus,a baut cafeaua in timp ce a citit ziarul si s-a dus la Academia Kinzville,asa se numea scoala din Orasul Kinzville,apoi s-a facut ora 12:00,iar a mancat,dar de data aceasta pranzul,apoi s-a uitat la televizor,dar la ora 14:24,Burdy se plictisise.El vroia sa se joace ceva,si si-a dat seama ca in oras nu era construita o arena cu jocuri,apoi s-a dus la Birdey,primara orasului,si a rugat-o sa construiasca o arena cu jocuri in oras:
-Domana Birdey,putem construi in oras o arena cu jocuri?
-La ce ne-ar trebui aceasta sala de jocurri?
-Ca toti webkinzii sa se duca si sa se joace cat pot pentru kinzcash si pentru distractie!Caci eu sunt destul de plictisit!
-Mda,e o idee buna,Burdy!O vom pune in practica!Voi vorbi eu cu doctorul Quack!
Si pana la urma Burdy o convinse pe doamna Birdey,sa construiasca o arena cu jocuri.Burdy astepta toata ziulica construire arenei plictisit,dar nicaieri,nici o constructier noua,a doua zi,tot nimic,si a treia la fel,dar a patra zi se vedeau constructorii canari ce venisera sa vorbeasca cu doamna primar,Birdey.Ei erau Cip si Cirip se auzea.Apoi se apucara sa construiasca ceva.Burdy a fost foarte ferict.Iar peste inca patru zile,arena cu hocuri a fost terminata,Burdy alerga la ea ca si un disperat,si cand ajunse in arena,vedea ca deja erau webkinz cu miile acolo.El fu fericit si incepu a joace un joc cu numele ,,Candy Bash" ,lui ii placu foarte mult jocul,si primi chiar o suta de kinzcash din primul joc.El incerca dupa toate jocurile si ii placura.De atunci in colo Burdy are chiar o ora programata in care sa se duca in Arena de jocuri,sau cum i se mai spune,Arcade.
cosmin1234
cosmin1234
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Vesel mereu cand intru pe WEBKINZ!
Localizare Localizare : Calinesti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 157296

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  cupcake.puppy Sam 23 Feb 2013, 8:39 pm

super !! mai fa si maine ca e super jurnalul!! Basketball or Cookie Basketball or Cookie Basketball or Cookie Basketball or Cookie clap My Webkinz's Diary 339870 My Webkinz's Diary 709531
cupcake.puppy
cupcake.puppy

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita ca imi voi lua maine un nou Webkinz . .
Localizare Localizare : Webkinz si acasa , la Suceava
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 123170

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  cosmin1234 Sam 23 Feb 2013, 8:52 pm

cupcake.puppy a scris:super !! mai fa si maine ca e super jurnalul!! My Webkinz's Diary 445825 My Webkinz's Diary 445825 My Webkinz's Diary 445825 My Webkinz's Diary 445825 My Webkinz's Diary 94243 My Webkinz's Diary 339870 My Webkinz's Diary 709531
Multumesc mult! My Webkinz's Diary 978826
cosmin1234
cosmin1234
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Vesel mereu cand intru pe WEBKINZ!
Localizare Localizare : Calinesti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 157296

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  BrunoClau Dum 24 Feb 2013, 12:02 pm

Hey! SI mie imi place! Cool
BrunoClau
BrunoClau
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita ca un bob de mazare!
Localizare Localizare : Romniaaaaa!
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 374668

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  cosmin1234 Dum 24 Feb 2013, 1:52 pm

BrunoClau a scris:Hey! SI mie imi place! My Webkinz's Diary 692615
Multumesc mult!Astazi postez! My Webkinz's Diary 978826
cosmin1234
cosmin1234
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Vesel mereu cand intru pe WEBKINZ!
Localizare Localizare : Calinesti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 157296

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  BrunoClau Dum 24 Feb 2013, 1:59 pm

cosmin1234 a scris:
BrunoClau a scris:Hey! SI mie imi place! My Webkinz's Diary 692615
Multumesc mult!Astazi postez! My Webkinz's Diary 978826
cheers cheers
BrunoClau
BrunoClau
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita ca un bob de mazare!
Localizare Localizare : Romniaaaaa!
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 374668

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  cosmin1234 Dum 24 Feb 2013, 2:01 pm

Capitolul 3.O adoptie noua in webkinz world
Cum spusesem intotdeauna,lui Burdy nu-i place caci este o pisica singuratica in casa,de aceea,s-a dus la W-Shop sa se mai inveseleasca,dar nu a reusit,ca sa reuseasca,se duse pe la magazinul de haine al Orasului Kinzville,KinzStyle Outlet,dar nici ici nu se inveselise,se duse la Arcade,dar chiar si acolo nu se inveselise.A doua zi de dimineata,vazu o pisicuta noua care a cazut din cer,era frumoasa,cam la fel de innalta ca si Burdy,dar gri,peste tot.Ea vorbi cu doctorul Quack se vazu,care il prezentase doamnei Birdey,apoi a sunat dintr-un clopotel,asa suna mereu cand vine un nou webkinz in Kinzville,dupa,Burdy iesi pe afara,n gradina,el vroia sa ude florile,dar si asculta vorbele ce le spuneau webkinzii.Cand doamna primar,spuse:
-Hmm,ce ne facem,Quack?Nu avem o casa pentru micutul asta!
-Numele meu este Tom,striga pisicuta gri cu o voce de copilas foarte fericit.Parea un scumpic.Cand Quack zise:
-Am eu o idee,Tom!Poti locui cu pisica Burdy,cea care acum uda florile!Apoi Burdy se opri din udat florile,si se bucura foarte tare.Il imbratisa pe Tom,si ii arata casa.Totul ia placut lui Tom,ce mai urma era decat sa devina prieteni,dar inainte de toate,Burdy a dat o petrecere frumoasa pentru noua adoptie din Webkinz World,pisicuta Tom.
cosmin1234
cosmin1234
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Vesel mereu cand intru pe WEBKINZ!
Localizare Localizare : Calinesti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 157296

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  *7KittyStar7* Dum 24 Feb 2013, 5:21 pm

My Webkinz's Diary 94243My Webkinz's Diary 100206My Webkinz's Diary 100206My Webkinz's Diary 100206My Webkinz's Diary 94243My Webkinz's Diary 94243
*7KittyStar7*
*7KittyStar7*
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy 100%
Localizare Localizare : ~~~~~~~~~Pe val :D~~~~~~~~~~~~
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Maimuta
KinzCash : 127958

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  cosmin1234 Lun 25 Feb 2013, 4:44 pm

Capitolul 4.Cei mai buni prieteni

Tom si Burdy erau foarte fericiti impreuna dupa cum am mai pus.Ei doi se dusera la Arena de intreceri,locul ca si Arcade,dar cu intreceri,si jucara impreuna ,,Candy Bash".Pe Tom,Poncho,il facu sa rada.Apoi Burdy ii zise:
-Tom,tu sti pe de rost Orasul nostru,Kinzville?Sau vrei sa ti-l prezint acum?Cand Tom raspunse:
-Il stiu bine de tot!Mi l-au prezentat Quack si Birdey.Cand Burdy incepu sa strige:
-Aaaaaaaaaaaaaaaaaau!
-Burdy,amice,ce se intampla?Iar el ii vazu fericirea,suta la suta,hrana,la fel,dar avea sanatatea la la zero.Tom se spere si nu stiu ce sa faca,apoi se gandi sa se duca la Quack doctorul.
-Doctore,ce l-a apucat pe Burdy?Se comporta asa din cauza sanatatii sale?Apoi Burdy iarasi striga:
-Aaaaaaaaaaaaaaaaau!Quack spuse:
-Da,intradevar,Pe Burdy il doare rau stomacul,dar nu rezolvam nimic daca il hranim,poate chiar il afectam!
-Dar sti ce trebuie facut ca sa-l vindecam atunci?
-Da,chiar stiu!Trebuie sa-l faci sa se culce un pic,ca sa uite de durerea asta nenorocita.Apoi,sanatatea va creste,cum spun mereu webkinziilor care nu sunt prea bolnavi,Ar fi bine doar sa tragi un pui de somn de doua ori pe zi!
-Bine,doctore!Il voi culca!
Acasa,Tom intai il linisti pe Burdy,apoi il culca,dupa i se facu chiar si lui somn,si se culca langa el.A doua zi,dimineata,pe Burdy nu-l mai duru nimic,ii multumi lui Tom,si asa devenira cei mai buni prieteni
cosmin1234
cosmin1234
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Vesel mereu cand intru pe WEBKINZ!
Localizare Localizare : Calinesti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 157296

Sus In jos

My Webkinz's Diary Empty Re: My Webkinz's Diary

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum