Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cine adora filmele istorice Coreene?

+9
DongYi
Webkinz Romania
ClaudiaMissy2
vichy
Diana_girlstar
adelinabalerina
Husky
Adronia
denissa99pestisor
13 participanți

In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  denissa99pestisor Lun 02 Aug 2010, 7:57 pm

Sal. as vrea sa stiu cine din forum adora aceste filme coreene cum ar fi: ,, giuvaerul palatului'', ,,furtuna la palat'', ,,secretele de la palat'', cronicile frumoasei luptatoare''???????
denissa99pestisor
denissa99pestisor
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Atentie!!! Caut haine de la Persephone, cine are la trade, sami spuna oferta
Localizare Localizare : Campulung Moldovenesc
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 158456

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  Adronia Lun 02 Aug 2010, 9:05 pm

Mie nu imi plac!
Adronia
Adronia
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : I luv ESC ♥♥♥!!
Localizare Localizare : Jönköping
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 161901

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  Husky Lun 02 Aug 2010, 10:18 pm

denissa99pestisor a scris:Sal. as vrea sa stiu cine din forum adora aceste filme coreene cum ar fi: ,, giuvaerul palatului'', ,,furtuna la palat'', ,,secretele de la palat'', cronicile frumoasei luptatoare''???????

eu ma uitam cu sora mea la giuvaerul palatului dar s-a terminat
Husky
Husky
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : GO BLUE!!!
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 163081

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  adelinabalerina Mar 03 Aug 2010, 12:35 pm

nu prea
adelinabalerina
adelinabalerina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 167900

http://www.rockstar.forumz.ro

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  Diana_girlstar Vin 06 Aug 2010, 9:14 pm

eu stiu un nou film korean se numeste dong yi.Informatii:dong yi este strabunica regelui din furtuna la palat

Diana_girlstar
Webkinz Caring Valley
Webkinz Caring Valley

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte vesela
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 152383

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  vichy Sam 27 Noi 2010, 5:02 pm

ce prostii Shocked Shocked Shocked (scz doar imi exprimam parerea,fiecare are dreptul la o parere)
vichy
vichy
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 154778

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  ClaudiaMissy2 Dum 28 Noi 2010, 5:28 pm

vichy a scris:ce prostii Shocked Shocked Shocked (scz doar imi exprimam parerea,fiecare are dreptul la o parere)
idem
ClaudiaMissy2
ClaudiaMissy2
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Fetesti,Ialomita
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 156764

http://missashley.american-forum.net

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  Webkinz Romania Dum 28 Noi 2010, 8:20 pm

terminati. nu va place formulati elegant, nu: "ce prostie". puteti spune ca: "nu, nu imi plac" No :evil:
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 223209

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  denissa99pestisor Lun 29 Noi 2010, 1:53 pm

puteti sterge topicul... Very Happy
denissa99pestisor
denissa99pestisor
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Atentie!!! Caut haine de la Persephone, cine are la trade, sami spuna oferta
Localizare Localizare : Campulung Moldovenesc
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 158456

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty fani filme coreene

Mesaj  DongYi Vin 21 Ian 2011, 4:05 pm

Stiu ca sunt doar 2,3 pe acest forum care indragesc filmele coreene dar totusi vreau sa va povestesc ceva despre aceste filme:

Coreeni de sud de azi se afla pe continentul Asia . Dupa criticii de filme si de seriale, ratingul acestor filme este mare si s-ar putea sa depaseasca ratingul filmelor americane, pentru ca filmele coreene nu au tot timpul un sfarsit fericit si pentru amanuntirea detaliilor.
In special,coreeni fac filme despre istoria lor, aratrand amanuntit cum trece timpul in palat.Unul dintre aceste seriale este Yi SAN (Furtuna la palat) ,in care se arata cat de grea a fost viata la palat ,chiar fiind insusi regele.

Costumele traditionale coreene sunt Hanbukurile,care se poarta de actorii din filmele coreene istorice.Aceste Han-bukuri se gasesc aproape oriunde.
DongYi
DongYi

KinzCash : 146767

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  pupantonia Vin 21 Ian 2011, 4:10 pm

tu esti coreeana ?
pupantonia
pupantonia
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : un moft floral
Localizare Localizare : RO
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 159541

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  Misterio Vin 21 Ian 2011, 4:13 pm

trebuia in de toate,ti-am zis in ajutor,nu?
Misterio
Misterio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 216913

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  DongYi Vin 21 Ian 2011, 7:37 pm

scz,nu mam uitat din nou la topicul ajutor,si nu, nu sunt coreeana
DongYi
DongYi

KinzCash : 146767

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  elenafrumoasa17 Vin 21 Ian 2011, 8:34 pm

nu imi plac! si nu ma uit!(Parerea mea)
elenafrumoasa17
elenafrumoasa17
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : happy!
Localizare Localizare : bucuresti
KinzCash : 158355

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty filme coreene

Mesaj  seososeo Dum 10 Apr 2011, 3:28 pm

Imi plac la nebunie filmele coreene si sper sa le mai putem viziona de acum inainte Surprised Very Happy lol! love

seososeo
Vizitator


Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  monica2000 Vin 22 Apr 2011, 4:05 pm

Eu le ador . Ma uit de la giuvaierul palatului pana astazi . I love you I love you I love you
monica2000
monica2000
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ma simt Super . In culmea fericirii ! :) :) ...
Localizare Localizare : Petrosani , Valea Jiului, jud. Hunedoara
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 147431

http://tetileanumonica.blogspot.com

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  monica2000 Mar 26 Apr 2011, 1:23 pm

DongYi a scris:Stiu ca sunt doar 2,3 pe acest forum care indragesc filmele coreene dar totusi vreau sa va povestesc ceva despre aceste filme:

Coreeni de sud de azi se afla pe continentul Asia . Dupa criticii de filme si de seriale, ratingul acestor filme este mare si s-ar putea sa depaseasca ratingul filmelor americane, pentru ca filmele coreene nu au tot timpul un sfarsit fericit si pentru amanuntirea detaliilor.
In special,coreeni fac filme despre istoria lor, aratrand amanuntit cum trece timpul in palat.Unul dintre aceste seriale este Yi SAN (Furtuna la palat) ,in care se arata cat de grea a fost viata la palat ,chiar fiind insusi regele.

Costumele traditionale coreene sunt Hanbukurile,care se poarta de actorii din filmele coreene istorice.Aceste Han-bukuri se gasesc aproape oriunde.


Tu spui ca Hanbukurile se gasesc aproape oriunde . Adica si-n tara noastra ? Question
monica2000
monica2000
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ma simt Super . In culmea fericirii ! :) :) ...
Localizare Localizare : Petrosani , Valea Jiului, jud. Hunedoara
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 147431

http://tetileanumonica.blogspot.com

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  monica2000 Sam 11 Iun 2011, 11:48 am

monica2000 a scris:
DongYi a scris:Stiu ca sunt doar 2,3 pe acest forum care indragesc filmele coreene dar totusi vreau sa va povestesc ceva despre aceste filme:

Coreeni de sud de azi se afla pe continentul Asia . Dupa criticii de filme si de seriale, ratingul acestor filme este mare si s-ar putea sa depaseasca ratingul filmelor americane, pentru ca filmele coreene nu au tot timpul un sfarsit fericit si pentru amanuntirea detaliilor.
In special,coreeni fac filme despre istoria lor, aratrand amanuntit cum trece timpul in palat.Unul dintre aceste seriale este Yi SAN (Furtuna la palat) ,in care se arata cat de grea a fost viata la palat ,chiar fiind insusi regele.

Costumele traditionale coreene sunt Hanbukurile,care se poarta de actorii din filmele coreene istorice.Aceste Han-bukuri se gasesc aproape oriunde.


Tu spui ca Hanbukurile se gasesc aproape oriunde . Adica si-n tara noastra ? Question

Nu imi raspunde nimeni ? Neutral
monica2000
monica2000
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ma simt Super . In culmea fericirii ! :) :) ...
Localizare Localizare : Petrosani , Valea Jiului, jud. Hunedoara
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 147431

http://tetileanumonica.blogspot.com

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  monica2000 Sam 10 Sept 2011, 12:21 pm

Scuze dar ati uitat de mine Sad ...
monica2000
monica2000
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ma simt Super . In culmea fericirii ! :) :) ...
Localizare Localizare : Petrosani , Valea Jiului, jud. Hunedoara
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 147431

http://tetileanumonica.blogspot.com

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  Webkinz Romania Dum 11 Sept 2011, 11:36 pm

daca nu scrii Cine adora filmele istorice Coreene? 978826
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 223209

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  monica2000 Joi 15 Sept 2011, 4:15 pm


Hanbok-urile se gasesc si in tara noastra sau nu ?
monica2000
monica2000
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ma simt Super . In culmea fericirii ! :) :) ...
Localizare Localizare : Petrosani , Valea Jiului, jud. Hunedoara
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 147431

http://tetileanumonica.blogspot.com

Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty (*_*)

Mesaj  se_reyan Dum 01 Iul 2012, 9:38 am

buna! eu ma uit la aceste filme si imi plac foarte mult...si este adevarat spre deosebire de ceilalti coreeni nu repeta aceiasi poveste in toate filmele si nu le termina niciodata prea fericit(din pacate)....parerea mea este ca cei care nu se uita la aceste filme nici nu ar trebui sa comenteze acest forum daca nici nu stiu despre ce este vorba!!!! Cine adora filmele istorice Coreene? 557288

se_reyan
Vizitator


Sus In jos

Cine adora filmele istorice Coreene? Empty Re: Cine adora filmele istorice Coreene?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum