Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Povesti de groaza

+75
Sonia-Maria.2002
AleWebkinz
xAlcoholicSmilex
lipan.ionela
*MyLittlePuppy*
doriutza
Florin103
anutza.puppy
anootza
Bimbo.jb
lorynam
Sony.Mary.2002
alex.bmk.9
Adriana7399
Moko
::SONY::
Yulyca24
Steffy9325
BrunoClau
bidrye
Teo13Teodora♥
Love-Bya
kitycat
Lidia10
Denyisa
Adrian2003
Viviana2011
pufi09
pisicaangora
airad
omletica
Tena3
pony_pony
didideea
Adelaina
MrCookieMonster
alteio
Alexandru2002
Jas:o:Jas
merry777
crazydiva~by
stefanawebkinz
Sunny
Dogs-Are-Us
Nokia345
Pisy1148
eliza gidoi
Rose_2011
Maria212212
zinzimima
Jasmine0246
elena99
oaal17
sely01
canary
♥Skittles♥Dog♥Kinz♥
robi dragut
galbior
andraalexa110
Galinnda
LovleyLovePup
Manzu
Trompy98
andreiyo
WebkinzVideos989
adelinabalerina
Stefzyk
Clinchi
biancaidu
PeacefulDoggy
Irina
ClaudiaMissy2
lorena.buta
simonescu
Misterio
79 participanți

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Voi credeti?

Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_lcap15%Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_rcap 15% 
[ 181 ]
Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_lcap28%Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_rcap 28% 
[ 329 ]
Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_lcap14%Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_rcap 14% 
[ 158 ]
Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_lcap12%Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_rcap 12% 
[ 138 ]
Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_lcap8%Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_rcap 8% 
[ 88 ]
Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_lcap23%Povesti de groaza - Pagina 5 Vote_rcap 23% 
[ 275 ]
 
Total voturi : 1169
 
 

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  alteio Dum 25 Mar 2012, 4:37 pm

stiu si eu o poveste care i s-a intamplat unei prietene.
eu intr-o noapte(mai de mult,prin 2010)am visat ca o prietena era intr-o padure si o urmarea o fata care purta gluga deci nu i s-e vedea fata si un fel de pelerina,prietena mea alerga si fata cealalta dupa ea la un moment dat o incoltise si prietena mea se facu alba la fata apoi se vazu o lumina albastra si m-am trezit.prietena mea era plecata cu cortul si in seara cand visasem eu asta era ultima seara apoi s-a intors,l-a scoala nu am vazut-o decat intr-o pauza si parea ca vrea sa ma evite si pe mine si pe restul colegelor noastre.ea are o sora cu un an mai mica ca noi si am intrebat-o ce s-a intamplat.ea mi-a spus ca nu stie in ultima seara cu cortul(imi povestea ea)nu putea sa doarma fiindca un zgomot ciudat nu-i dadea pace,ea statea cu ochii inchisi sperand ca zgomotele vor inceta si ea va adormi,dar n-a fost asa.deschise ochi si o lumina albastruie o orbea,lumina disparu iar sora ei(prietena mea)nu era in sacul ei de dormit,iesise afara sa le spuna parintilor(copiii stateau intr-un cort si parintii langa in alt cort)si o gasise pe daniela(asa o cheama pe prietena mea)lesinata pe jos.
de atunci daniela se comporta ciudat,o data am urmarit-o sa vad daca o pot prinde sa vorbesc cu ea dar nu am reusit.cand am mai vazut-o mai de curand(prin 2011 inainte sa ma mut)se uita fix la mine!ochii ei erau mari si albastri,dar ea avea inainte ochii caprui!!!!!!!puteam sa jur ca 2 secunde mai tarziu am clipit si ea a disparut pale pale pale pale

alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  merry777 Dum 25 Mar 2012, 7:46 pm

Sincera sa fiu... Nu cred in fantome Razz.

merry777
Webkinz Signature
Webkinz Signature


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Sunny Lun 26 Mar 2012, 1:21 pm

merry777 a scris:Sincer sa fiu... Nu cred in fantome Razz.

Sunny
Webkinz Signature
Webkinz Signature


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  alteio Sam 31 Mar 2012, 7:28 am

nici eu nu prea cred dar cea ce se intampla....ok,fiecare crede ce vrea Smile)))) nu se stie cum este corect Povesti de groaza - Pagina 5 978826

alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Alexandru2002 Sam 31 Mar 2012, 7:59 am

Am citit toate paginile.
Si va zic eu care e chestia .....
... Va ganditi mult la asta si credeti ca va intrat o fantoma in corp, vezi urme ,simti chestii.

Si eu acum ca le-am citit simt ceva.Dar vina e ca ne gandim la asta

Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  MrCookieMonster Sam 31 Mar 2012, 8:11 am

Stiati ca atunci cand va treziti din senin la 2 sau 3 dimineata, probabilitatea de a fi "privit" de un spirit este de 95% ? cyclops
Nu stiu voi, dar eu cred in spirite dar nu chestii stupide cu Bloody Mary sau nu mai stiu ce...

MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature


https://twitter.com/#!/WebkinzObsessed

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Alexandru2002 Sam 31 Mar 2012, 8:13 am

Asa cred si eu putin.
Eu mai sus ma refeream la Bloody Mary si prostii.

Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  alteio Sam 31 Mar 2012, 8:33 am

MrCookieMonster a scris:Stiati ca atunci cand va treziti din senin la 2 sau 3 dimineata, probabilitatea de a fi "privit" de un spirit este de 95% ? cyclops
Nu stiu voi, dar eu cred in spirite dar nu chestii stupide cu Bloody Mary sau nu mai stiu ce...
de unde sti chestia asta? Smile cine este interesat de asa ceva in fiecare vineri de la ora 10 pana la 12(2 episoade)pe discovery(sau cum s-o scrie Povesti de groaza - Pagina 5 233603)este un film "fenomene stranii" unde oameni vin si povestesc intamplari reale cu spirite si actorii reproduc cea ce spun ei(mai pot sa si minta dar eu v-am spus ce spunei ca fac) cine vrea sa se uite.... Smile cyclops

alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  MrCookieMonster Sam 31 Mar 2012, 9:32 am

Eu sunt fan Fenomene Stranii, ma uit aproape in fiecare saptamana cu Stef cyclops ( si la noapte nu prea dormim Laughing )

~~~
Stiu pentru ca au facut cativa cercetatori un fel de studiu, nu am idee pe ce se bazeaza dar in fine, ei sunt cercetatorii, nu?! S-a dat si la radio chestia asta o.o

MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature


https://twitter.com/#!/WebkinzObsessed

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Batrana

Mesaj  andy 666 Sam 31 Mar 2012, 9:52 am

Asta sa intamplat acum cam 2-3 ani.
Era o zi inorata eu cu bunicu; meu am mers pana la unchiul meu cu niste treaba .cand ne-am intors bunicul meu s-a intalnit cu un vecin.eu eram plictisit pana la culme .cimitirul era chiar vis a vis de noi.acolo am observat o batrana care se holba la noi Question .eu nu am bagato in seama peste vreo 5 minute m-am uitat din nou si ea era tot acolo uitanduse la mine.i-am spus bunicului ca ma duc pana mai incolo .cand mam dus batrana se intoarse ducanduse dupa un copac.inca o vedeam.m-am dus sa o intreb de ce se holbeaza la mine? Cool atunci mi-am luat o clipa ochii de la ea si ce credeti a disparut Shocked Shocked Shocked Shocked .am ramas uimit si totusi infricosat de ce sa intamplat . Twisted Evil Twisted Evil

andy 666
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Adelaina Sam 31 Mar 2012, 1:06 pm

Ma faceti sa nu mai dorm noaptea Laughing Laughing Laughing Nu cred in astea Smile POVESTI! Rolling Eyes Wink
Adelaina
Adelaina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 178218

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Oau!

Mesaj  Pdeni Sam 31 Mar 2012, 1:39 pm

Spoiler:
affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 Povesti de groaza - Pagina 5 244133 affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

Pdeni
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Povesti de groaza

Mesaj  Pdeni Lun 02 Apr 2012, 6:24 pm

Like a Star @ heaven ⭐Eu stau la bloc,si avem o usa care nu locuieste nimeni.Este prima usa.Si am venit de afara,am urcat scarile,am ajuns la usa aia si am vazut niste ochi mari.Na vea corp,era tot negru.Am fugit repede spre usa mea.Mam speriat! affraid affraid affraid

Pdeni
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  didideea Lun 02 Apr 2012, 7:13 pm

alteio a scris:
MrCookieMonster a scris:Stiati ca atunci cand va treziti din senin la 2 sau 3 dimineata, probabilitatea de a fi "privit" de un spirit este de 95% ? cyclops
Nu stiu voi, dar eu cred in spirite dar nu chestii stupide cu Bloody Mary sau nu mai stiu ce...
de unde sti chestia asta? Povesti de groaza - Pagina 5 978826 cine este interesat de asa ceva in fiecare vineri de la ora 10 pana la 12(2 episoade)pe discovery(sau cum s-o scrie Povesti de groaza - Pagina 5 233603)este un film "fenomene stranii" unde oameni vin si povestesc intamplari reale cu spirite si actorii reproduc cea ce spun ei(mai pot sa si minta dar eu v-am spus ce spunei ca fac) cine vrea sa se uite.... Povesti de groaza - Pagina 5 978826 cyclops
eu urmaresc toate ep .
Imi plac alea cu NESPALATI ( adica copii aia care au parul negru si lung si pe fata ) affraid
didideea
didideea
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I'm verry happy
Localizare Localizare : intr-un borcan
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 181820

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Sunny Lun 02 Apr 2012, 7:27 pm

Intr-o vineri eu cu gasca mea formata din cei doi BFF ai mei pe nume Alexandra si Denis spuneam povesti de groaza cu ruloul tras.Era randul Alexandrei sa spuna o poveste horror.Pe la sfarsitul povestii ea a spus ceva de genul ,,....Iar fantoma acelei fete arunca mereu cu mingi in usile oamenilor ca sa ii sperie..." si chiar atunci s-a auzit o pocnitura in usa.Pock!Noi ne-am affraid affraid affraid (toti trei).Am tipat ingrozitor pt ca la usa nu era nimeni si am fugit in bucataria de afara,la servitoarea mea Maria,ca sa ne apere de fantoma xD
Pe bune!
Sunny
Sunny
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Am invatat sa lupt,e atat de greu sa fiu eu!!
Localizare Localizare : Secret HEHE!
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 182914

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  sely01 Lun 02 Apr 2012, 9:30 pm

Sunny a scris:Intr-o vineri eu cu gasca mea formata din cei doi BFF ai mei pe nume Alexandra si Denis spuneam povesti de groaza cu ruloul tras.Era randul Alexandrei sa spuna o poveste horror.Pe la sfarsitul povestii ea a spus ceva de genul ,,....Iar fantoma acelei fete arunca mereu cu mingi in usile oamenilor ca sa ii sperie..." si chiar atunci s-a auzit o pocnitura in usa.Pock!Noi ne-am affraid affraid affraid (toti trei).Am tipat ingrozitor pt ca la usa nu era nimeni si am fugit in bucataria de afara,la servitoarea mea Maria,ca sa ne apere de fantoma xD
Pe bune!
Ai servitoare?
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225337

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Sunny Mar 03 Apr 2012, 11:39 am

sely01 a scris:
Sunny a scris:Intr-o vineri eu cu gasca mea formata din cei doi BFF ai mei pe nume Alexandra si Denis spuneam povesti de groaza cu ruloul tras.Era randul Alexandrei sa spuna o poveste horror.Pe la sfarsitul povestii ea a spus ceva de genul ,,....Iar fantoma acelei fete arunca mereu cu mingi in usile oamenilor ca sa ii sperie..." si chiar atunci s-a auzit o pocnitura in usa.Pock!Noi ne-am affraid affraid affraid (toti trei).Am tipat ingrozitor pt ca la usa nu era nimeni si am fugit in bucataria de afara,la servitoarea mea Maria,ca sa ne apere de fantoma xD
Pe bune!
Ai servitoare?
Da.
Sunny
Sunny
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Am invatat sa lupt,e atat de greu sa fiu eu!!
Localizare Localizare : Secret HEHE!
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 182914

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty groaza

Mesaj  Denis1 Lun 16 Apr 2012, 9:01 am

Am auzit si eu ceva in baie si ma-m dat cu capu de pereti si era doar imaginatia mea.

Denis1
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty povesti de groaza

Mesaj  Denis1 Lun 16 Apr 2012, 9:06 am

Eu am auzit sunete de pe hol si pasi.

Denis1
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty De groaza!

Mesaj  pony_pony Sam 26 Mai 2012, 8:16 pm

OMG!!! va scriu din pat...mi-e asa frica... scriu k sa-mi treaca frica... eu stau la casa cu etaj...la un fel de vila... acum croiam...trebuia sa merg la o prietena buna... sa facem hainute pt webkinz... am aprins si radioul de frica... Radio Delta... k... in timp ce croiam mi-sa aprins televizorul... si sunt singura in casa... bunicul si bunica mea au avut o casuta a lor... ei au murit in aceeasi camera... bunicul meu si-a pierdut un picior... avea un fel de handicap fizic... ma iubea fff mult...Povesti de groaza - Pagina 5 458243( bunica mea lafel... de fiecare data cand intru in camera aia...defapt cand intru in casa aia... ma cuprinde un fior...e groaznic... cand intru in baia lor... e ff mik... akum mi-e frika rau... tot scartaie parchetul si tot se aud pasi pe scarii...akum mi-e frika sa nu moara bunicamea...imi tot zice "daca nu o sa-mi canti din vioara aia cand oi muri eu o sa vezi tu!"... bunicamiu din partea mamei a murit in spital... cu gandaci si mucegai... k in desene animate... mi-e fff frica...fratemiu de 8 ani e cu maicamea la cumparaturi... tata e akum in alta localitate... acolo munceste... si o se ne mutam akolo in 2013 in vara... insa am fost akolo in vacanta de primavara...la bloc... ma trimis mama sa iau paine... am coborat cu liftul... si s-a intrerupt curentul in lift si s-a mai si blocat...Povesti de groaza - Pagina 5 458243( am inghetat de frica... dupa ce totul a revenit la normal am iesit din lift cat de repede am putut {normal k dupa ce am ajuns jos}... pe hol era bezna chiar daca era dupaamiaza...am vazut pe cnv... pe hol... am intrebat pe unde era iesirea... holul era mare... nu mai stiam unde eram... domnul...k asa arata... mi-a aratat o directie... dupa ce iam multumit a si diparut... Povesti de groaza - Pagina 5 458243((((am inceput sa tremur...am iesit afara plangand cu un semn pe mana...Povesti de groaza - Pagina 5 458243( un fel de s ciudat.... nustiu ce inseamna...mi-am gasit materialele... aruncate! intrun colt al camerei parintilor mei... asta le-am gasit acum! seara ma trezesc totimpul... si intr-o seara am vazut niste ochi mari intrun colt al camerei... m-am speriat rau... era seara de revelion...dupa ce m-am culcat la loc am visat k eram la scoala... in sala de teorie muzicala si solfegii... eram singura... cu un psihopat plin de sange... avea si un cutit... ( asta imi aduce aminte de seara in care a intrat un handicapat in curtea mea...cred k aveam vreo 4 ani) ... psihopatul ala a inceput sa imi bage cutitul de vreo 6 ori in obrazul stanga.. apoi mi la bagat de 6 ori in stomac... apoi de 6 ori in falca dreapta...dupa ce s-a terminat vacanta de iarna la scoala am facut o incantatie in curetea scolii...dupa ce ne-a vazut o profesoara de instrument s-a speriat si ne-a certat si ne-a zis ce s-a intamplat la bucuresti... niste copii au facut incantatii... dupa cateva zile i-au dus la preot, iar preotul a zis k-s posedati... de atunci nu am mai facut incantantii...asta e tot...a! intrati pe sceptrul realitatii... nu sunt prea de groaza...


Ultima editare efectuata de catre pony_pony in Joi 09 Aug 2012, 1:38 pm, editata de 1 ori
pony_pony
pony_pony

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : veeeeeeseeeeeeeeeeeelaaaaaa
Localizare Localizare : Tulcea
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 134400

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  sely01 Sam 26 Mai 2012, 8:23 pm

pri le inbentezi ori ai o viata ce NIMENI NU AR DORI SA O AIDA! Povesti de groaza - Pagina 5 642450 Povesti de groaza - Pagina 5 642450
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225337

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  pony_pony Sam 26 Mai 2012, 9:22 pm

nu inventez nik... credetzima! e super naspa!!!Povesti de groaza - Pagina 5 636560 Povesti de groaza - Pagina 5 636560 Povesti de groaza - Pagina 5 636560 nimeni nu ma crede...
pony_pony
pony_pony

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : veeeeeeseeeeeeeeeeeelaaaaaa
Localizare Localizare : Tulcea
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 134400

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty CRESA BANTUITA

Mesaj  RickyN Dum 27 Mai 2012, 7:38 am

In data de 25 mai, 2012, am fost la o cresa baricadata (dar acu' 2 ani nu a fost baricadata), am fost la cresa parasita cu varul meu, si cu un prieten. Au venit 2 baieti mari care au intrat in cresa (a taiat cineva o baricada in spatele cresei) si au intrat. Au inspectat toata cresa, insa ei nu au vazut absolut nimic. Cei doi au iesit si am vrut si noi sa mergem. Eu, un prieten si cu cei doi baieti mari. Cand am ajuns gata sa intram in fosta cresa, s-au auzit niste pasi. Atunci noi ne-am intors si a aruncat cineva din cresa cu o piatra dupa noi. Atunci noi ne-am uitat cine a dat cu acea piatra, si cand ne-am uitat: O FATZA INTUNECATA DE OM A IESIT PE GEAM (Doar capul a iesit pe geam). Atunci noi am fugit cat ne-au tinut picioarele. Noi am hotarat sa venim in data de 26 mai, 2012 sa venim cu mai multi baieti mari (vreo 13-14 baieti sa intram) si sa inspectam toata cresa, dar eu nu mai intru pentru ca acea cresa se poate darama ori cand. Se zice ca atunci cand a fost cresa cu copii, o invatatoare a omorat 2 copii, si s-a sinucis si ea in subsol. Mi-au spus niste prieteni ca au fost inainte sa se baricadeze fosta cresa, acu 2-3 ani, au fost 2 baieti in cresa, si unul a mers in subsol si a vazut un schelet de femeie pe un scaun si toata legata cu lanturi, atunci acel baiat cand a fost in pivnita si a vazut scheletul a lesinat si a venit salvarea, si a venit politia si a baricadat toata fosta cresa. Puteti vedea aceasta fosta cresa, dar nu a fost baricadata atunci in aceasta poza: http://www.glasul.ro/pozegalerie/2011-03-0816__ro__ZA__cresa%20(AMM).jpg                     Aceasta cresa este aproape cea mai misterios loc din Romania. 

RickyN
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Tena3 Dum 27 Mai 2012, 12:54 pm

aseara la 9 am venit de la un magazin alimentar(care e non-stop) si aud pasi in spatele meu,dar nu era nimeni.deodata aud un batut in geam.era de la o casa.cand ma uit la casa aia era cineva imbracat in negru caruia nu i s-e vedea fata si avea o coasa iar eu am fugit repedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Tena3
Tena3
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita...
Localizare Localizare : Alaturi de Azurra
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 142357

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  alteio Dum 27 Mai 2012, 1:24 pm

pony_pony a scris:nu inventez nik... credetzima! e super naspa!!!Povesti de groaza - Pagina 5 636560 Povesti de groaza - Pagina 5 636560 Povesti de groaza - Pagina 5 636560 nimeni nu ma crede...

eu te cred! Wink

eu inainte sa ma mut,stateam intr-un bloc de GROAZA!exact langa noi era un apartament parasit de unde se auzeau tipete noaptea!

si aveam mai mereu acelasi vis:

o persoana ciudata cu pelerina albastrainchis-sau chiar neagra tinea prizonieri,cred,in jur de 10 persoane rapite....ii tinea sigilati intr-un fel nu i se vedea fata,decat doi ochii mari in totalitate albastrii care straluceau...cred ca zona unde stateam eu era bantuita de persoana aceea,ca s-a mai intamplat ceva ce am povestit mai sus..
pale pale pale pale pale
alteio
alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 221706

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Webkinz

Mesaj  Pdeni Joi 31 Mai 2012, 12:43 pm

Povesti de groaza - Pagina 5 912474 Povesti de groaza - Pagina 5 124473 Povesti de groaza - Pagina 5 148896 Povesti de groaza - Pagina 5 107276 Povesti de groaza - Pagina 5 1743 Povesti de groaza - Pagina 5 632872 Povesti de groaza - Pagina 5 227587 Povesti de groaza - Pagina 5 401426 Povesti de groaza - Pagina 5 384367 Povesti de groaza - Pagina 5 137839 Povesti de groaza - Pagina 5 528795 Povesti de groaza - Pagina 5 95879 Povesti de groaza - Pagina 5 450515 Povesti de groaza - Pagina 5 150556 Povesti de groaza - Pagina 5 796278 Povesti de groaza - Pagina 5 1672 Povesti de groaza - Pagina 5 348214 Povesti de groaza - Pagina 5 889740 Povesti de groaza - Pagina 5 138702 Povesti de groaza - Pagina 5 4309 Povesti de groaza - Pagina 5 889740 Povesti de groaza - Pagina 5 999750 Povesti de groaza - Pagina 5 663889 Povesti de groaza - Pagina 5 710458 Povesti de groaza - Pagina 5 95825 Povesti de groaza - Pagina 5 767203 Povesti de groaza - Pagina 5 697359 Povesti de groaza - Pagina 5 748633 Povesti de groaza - Pagina 5 968568 Povesti de groaza - Pagina 5 617372 Povesti de groaza - Pagina 5 215695 Povesti de groaza - Pagina 5 592674 Povesti de groaza - Pagina 5 96034 Povesti de groaza - Pagina 5 999569 Povesti de groaza - Pagina 5 295534 Povesti de groaza - Pagina 5 408307 Povesti de groaza - Pagina 5 135961 Povesti de groaza - Pagina 5 667529 Povesti de groaza - Pagina 5 791205 Povesti de groaza - Pagina 5 709584 Povesti de groaza - Pagina 5 500232 Povesti de groaza - Pagina 5 255998 Povesti de groaza - Pagina 5 397321 Povesti de groaza - Pagina 5 39210 Povesti de groaza - Pagina 5 45939 Povesti de groaza - Pagina 5 442500 Povesti de groaza - Pagina 5 805800 Povesti de groaza - Pagina 5 700866 Povesti de groaza - Pagina 5 3544 Povesti de groaza - Pagina 5 768517 Povesti de groaza - Pagina 5 880399 Povesti de groaza - Pagina 5 173548 Povesti de groaza - Pagina 5 235100 Povesti de groaza - Pagina 5 761830 Povesti de groaza - Pagina 5 2735 Povesti de groaza - Pagina 5 44450 Povesti de groaza - Pagina 5 438307 Povesti de groaza - Pagina 5 526152 Povesti de groaza - Pagina 5 55019 Povesti de groaza - Pagina 5 658155 Povesti de groaza - Pagina 5 583367 Povesti de groaza - Pagina 5 375900 Povesti de groaza - Pagina 5 3206 Povesti de groaza - Pagina 5 835679 Povesti de groaza - Pagina 5 45780 Povesti de groaza - Pagina 5 537856 Povesti de groaza - Pagina 5 40640 Povesti de groaza - Pagina 5 974190 Povesti de groaza - Pagina 5 824203 Povesti de groaza - Pagina 5 613765 Povesti de groaza - Pagina 5 628625 Povesti de groaza - Pagina 5 606506 Povesti de groaza - Pagina 5 72180 Povesti de groaza - Pagina 5 850702 Povesti de groaza - Pagina 5 72593 Povesti de groaza - Pagina 5 967484 Povesti de groaza - Pagina 5 967484 Povesti de groaza - Pagina 5 824203 Povesti de groaza - Pagina 5 537856 Povesti de groaza - Pagina 5 416672 Povesti de groaza - Pagina 5 416672 Povesti de groaza - Pagina 5 418596 Povesti de groaza - Pagina 5 766465 Povesti de groaza - Pagina 5 550865 Povesti de groaza - Pagina 5 93068 Povesti de groaza - Pagina 5 750119 Povesti de groaza - Pagina 5 727897 Povesti de groaza - Pagina 5 850702 Povesti de groaza - Pagina 5 217731 Povesti de groaza - Pagina 5 606506 Povesti de groaza - Pagina 5 606506 Povesti de groaza - Pagina 5 339870 Povesti de groaza - Pagina 5 544492 Povesti de groaza - Pagina 5 227794 Povesti de groaza - Pagina 5 943166 Povesti de groaza - Pagina 5 209865 Povesti de groaza - Pagina 5 842458 Povesti de groaza - Pagina 5 96753 Povesti de groaza - Pagina 5 520860 Povesti de groaza - Pagina 5 631225 Povesti de groaza - Pagina 5 585936 Povesti de groaza - Pagina 5 585936 Povesti de groaza - Pagina 5 713767 Povesti de groaza - Pagina 5 793425 Povesti de groaza - Pagina 5 713767 Povesti de groaza - Pagina 5 278114 Povesti de groaza - Pagina 5 185544 Povesti de groaza - Pagina 5 713767 Povesti de groaza - Pagina 5 204611 Povesti de groaza - Pagina 5 723834 Povesti de groaza - Pagina 5 872248 Povesti de groaza - Pagina 5 246773 Povesti de groaza - Pagina 5 408388 Povesti de groaza - Pagina 5 26545 Povesti de groaza - Pagina 5 182879 Povesti de groaza - Pagina 5 828295 Povesti de groaza - Pagina 5 89945 Povesti de groaza - Pagina 5 500106 Povesti de groaza - Pagina 5 570903 Povesti de groaza - Pagina 5 508584 Povesti de groaza - Pagina 5 473652 Povesti de groaza - Pagina 5 656768 Povesti de groaza - Pagina 5 874599 Povesti de groaza - Pagina 5 443401 Povesti de groaza - Pagina 5 883339 Povesti de groaza - Pagina 5 31748 Povesti de groaza - Pagina 5 224293 Povesti de groaza - Pagina 5 162575 Povesti de groaza - Pagina 5 619309 Povesti de groaza - Pagina 5 709531 Povesti de groaza - Pagina 5 594121 Povesti de groaza - Pagina 5 517632 Povesti de groaza - Pagina 5 932667 Povesti de groaza - Pagina 5 218965 Povesti de groaza - Pagina 5 218965 Povesti de groaza - Pagina 5 66754 Povesti de groaza - Pagina 5 92419 Povesti de groaza - Pagina 5 294374 Povesti de groaza - Pagina 5 724195 Povesti de groaza - Pagina 5 385952 Povesti de groaza - Pagina 5 943254 Povesti de groaza - Pagina 5 720495 Povesti de groaza - Pagina 5 933273 Povesti de groaza - Pagina 5 469595 Povesti de groaza - Pagina 5 2436942953 Povesti de groaza - Pagina 5 706700 Povesti de groaza - Pagina 5 394802 Povesti de groaza - Pagina 5 136494 Povesti de groaza - Pagina 5 645770 Povesti de groaza - Pagina 5 149175 Povesti de groaza - Pagina 5 489401 Povesti de groaza - Pagina 5 698211 Povesti de groaza - Pagina 5 628564 Povesti de groaza - Pagina 5 42913 Povesti de groaza - Pagina 5 818981 Povesti de groaza - Pagina 5 871105 Povesti de groaza - Pagina 5 223905 Povesti de groaza - Pagina 5 392212 Povesti de groaza - Pagina 5 107622 Povesti de groaza - Pagina 5 334254 Povesti de groaza - Pagina 5 634187

Pdeni
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  omletica Joi 31 Mai 2012, 7:28 pm

intr-un hambar din ferma mea bantuie fantoma unui ou de rata,se spune ca a murit spart de un copil pale pale pale pale pale pale pale
omletica
omletica
KinzKlip
KinzKlip

Stare de spirit Stare de spirit : ouasca!
Localizare Localizare : in frigiderul unui fermier:locatie secreta,am o fobie ca nu cumva cineva sa ma manance :(((
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 132083

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  airad Sam 09 Iun 2012, 2:00 pm

Toata viata mea a fost un adevarat labirint de groaza Povesti de groaza - Pagina 5 170612 Povesti de groaza - Pagina 5 170612Cand eram mica cam pe la 1-2 stateam la bunica.Csa ei nu era construita in totalitate asa ca bucataria si dormitorul de la parter nu aveau pereti pe dinafara ADICA CEI CARE DESPART CASA DE CURTE.Mama plecase 3 secunde afara sa aduca ceva.Pe mine ma lasase in patutul cu grati la dormitorul de la parter.Nustiu nici acum cum am putut dar mam urcat pe grati pana sus si de acolo am cazut in cap pe ciment.Cand a venit mama ma gasit pe jos in fundulet razand si fara sa am nici o zgarietura.Dupa cati va ani ,cam in 2010 dupa moartea bunicului meu lam visat spunindumi ca atunci cand am cazut el ma gasit moarta jos .ma luat de la pamant si atunci a aparut o pisica neagra care era defapt un demon.Bunicul a facut atunci un pact cu el ca mie sami dea o alta viata si introzi sa io ia pea lui.atunci el ma pus jos si atunci cand ma gasit mama nu aveam nimin.dintrodata mam trezit atunci si am intrebat unde e bunicul.mama a ras si maia zis ca e im mormant.si mia explicat ca am avut un vis rupt din realitate. Povesti de groaza - Pagina 5 458243dar bizar este ca vad de fiecare data cand merg la bunica o pisica neagra care ma urmareste Povesti de groaza - Pagina 5 663889

airad
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Pdeni Sam 09 Iun 2012, 8:35 pm

Mie cateodata cand dorm si ma trezesc si im vine sa plang. Povesti de groaza - Pagina 5 170612 Povesti de groaza - Pagina 5 170612 Povesti de groaza - Pagina 5 170612 Povesti de groaza - Pagina 5 170612 Povesti de groaza - Pagina 5 458243 Povesti de groaza - Pagina 5 458243

Pdeni
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  alteio Dum 10 Iun 2012, 7:59 am

airad a scris:Toata viata mea a fost un adevarat labirint de groaza Povesti de groaza - Pagina 5 170612 Povesti de groaza - Pagina 5 170612Cand eram mica cam pe la 1-2 stateam la bunica.Csa ei nu era construita in totalitate asa ca bucataria si dormitorul de la parter nu aveau pereti pe dinafara ADICA CEI CARE DESPART CASA DE CURTE.Mama plecase 3 secunde afara sa aduca ceva.Pe mine ma lasase in patutul cu grati la dormitorul de la parter.Nustiu nici acum cum am putut dar mam urcat pe grati pana sus si de acolo am cazut in cap pe ciment.Cand a venit mama ma gasit pe jos in fundulet razand si fara sa am nici o zgarietura.Dupa cati va ani ,cam in 2010 dupa moartea bunicului meu lam visat spunindumi ca atunci cand am cazut el ma gasit moarta jos .ma luat de la pamant si atunci a aparut o pisica neagra care era defapt un demon.Bunicul a facut atunci un pact cu el ca mie sami dea o alta viata si introzi sa io ia pea lui.atunci el ma pus jos si atunci cand ma gasit mama nu aveam nimin.dintrodata mam trezit atunci si am intrebat unde e bunicul.mama a ras si maia zis ca e im mormant.si mia explicat ca am avut un vis rupt din realitate. Povesti de groaza - Pagina 5 458243dar bizar este ca vad de fiecare data cand merg la bunica o pisica neagra care ma urmareste Povesti de groaza - Pagina 5 663889

eu sunt nebuna:
vad o fantoma aler EU dupa ea nu EA dupa mine
Povesti de groaza - Pagina 5 233603

daca nu-ti place viata ta,schimb-o!cand vezi o fantoma,spirit sau demon alearga dupaa el cu furca si torta Povesti de groaza - Pagina 5 233603 Povesti de groaza - Pagina 5 233603 Povesti de groaza - Pagina 5 233603 sa vezi ce se intampla Wink
alteio
alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 221706

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty povesti de groaza INVENTATE

Mesaj  airad Dum 10 Iun 2012, 10:16 am

ma plictisesc in casa ,si avand in vedere ca ma-m logat insfarsit pe un forum as avea ca subiect de discutie aaaaaa,pai Povesti de groaza - Pagina 5 895327a gata stiu Povesti de groaza - Pagina 5 41447povesti de goaza affraid affraid :affraid:asa ca dati friu liber imaginatiei si scrieti ce le mai infricosatoare povesti Povesti de groaza - Pagina 5 94243 Povesti de groaza - Pagina 5 94243 Povesti de groaza - Pagina 5 94243

airad

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : SUUUUUUUUUUUUPER BUNA
Localizare Localizare : NU VREAU SA STIU UNDE LOCUIESTI TU ASA CA DE CE SA ITI SPUN LOCATIA MEA
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 130900

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  alteio Dum 10 Iun 2012, 12:11 pm

noroc chior



era o zi ca oricare alta,nu era nici halloween si nici nu urma o noapte cu luna plina.daca imi amintesc bine se intamplase acum 2-3 ani prin august spre septembrie.tocmai ajunsesem impreuna cu colegii mei de clasa in tabara unde urma sa ne petrecem urmatoarea saptamana.stateam intr-o cabana rezonabila pe marginea padurii.in prima zi am fost dusi in oras pentru a vorbii cu localnici despre traditii si lucruri de genul asta pentru a putea face un referat.am fost lasati de capul nostru in centrul satului pentru a misuna in stanga si dreapta timp de o ora.eu am intalnit intr-un fel de piata foarte mica cu o fata de varsta mea,poate chiar mai mare cu un an ca mine,dar nu m-am obosit sa o intreb asta.am intrebat-o in schimb daca poate sa-mi prezinte locurile,apoi i-am explicat motivul.mi-a povestit despre cantece,dansuri si costume specifice apoi a inceput cu legendele.una era despre spiritul padurii a carui margine este unde se afla cabana noastra.poveste suna cam asa:

pe cand era mica,o fata a ramas ratacita in padure.a fost gasita de iele care au crescut-o iar cand a ajuns mare au omorat-o ca ofranda pentru un demon.spiritul ei a ramas in aceea padure unde a fost crescuta si ucisa de ielele care apoi au plecat departe.
legenda spune ca spiritul iese noaptea din padure si se plimba pe la marginea sa cautand colierul ielelor,care-i va reda viata si linistea.insa daca se intampla sa o vezi sau sa te vada te ia cu dansa in padure si te chinuie pana la moarte.

deodata mi s-a trecut un fior rece pe spate,simteam teama din mine dar am reusit sa o indepartez multumindu-i fetei pentru ajutor.
trecuse timpul acordat si eu m-am intors la cabana pe inserate cu un referat de 5 pagini!dar imi era teama ca nu cumva sa fie legenda adevarata.era noapte si eu aveam mare nevoie de un pahar cu apa.din pacate singuruul loc cu apa potabila din acea cabanuta de moda veche era izvorul din spatele sau.incremenisem de spaima dar mi se uscase gatul si puteam sa ma sufoc.am luat o sticla mare cu apa si mi-am facut curaj sa ies afara.cum am iesit a, vazut fix langa izvor o silueta de fata cu mantie alba.am incercat sa intru inapoi dar era prea tarziu.era deja in fata mea.incremenisem.era gata sa ma apuce de mana si probabil sa ma tarasca in padure.dar arata cu degetul dintr-o data spre medalionul de la gatul meu,medalionul pe care mi-l luasem din sat.am auzit o voce,probabil a sa care imi spunea ca daca ii voi da medalionul voi fi in siguranta,l-am smuls de la gat si i l-am aruncat pe loc.cum il atinse se transforma intr-o pisica,mica,un pui alb ca laptele.medalionul disparuse.oare sa fi fost acela medalionul cautat de ea?nu mai conteaza,pana la urma legenda sa implinit si ea si-a recapatat viata.am luat puiul de pisica in brate si de dimineata l-am dus in sat pentru al darui fetitei care mi-a povestit despre satul sau.ea l-a acceptat bucuroasa apoi am plecat spre cabana.
proprietarul a spus ca isi cere scuze dar va trebui sa plecam acasa datorita unor tantari paraziti.am plecat acasa si nu am povestit nimanui ce am vazut in acea zi.in autobuz se auzeau cantece de calatorie.

soferul:-nu va faceti griji copiii nu mergeti acasa,ci in alt sat cu multe traditii fascinante pentru voi!
ma apucase frica!daca se intampla acelasi lucru?si daca nu mai aveam noroc?sa fie asta inceputul unui lung cosmar?


am inventat-o pe loc,scuze pt. greselile de gramatica si sper sa va placa!
Povesti de groaza - Pagina 5 41447
alteio
alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 221706

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  airad Dum 10 Iun 2012, 12:46 pm

o ,nu e chiar foarte buna Povesti de groaza - Pagina 5 41447 Povesti de groaza - Pagina 5 41447 Povesti de groaza - Pagina 5 41447sper ca o sa mai vina si alti sa spuna povasti Povesti de groaza - Pagina 5 268640 Povesti de groaza - Pagina 5 268640 Povesti de groaza - Pagina 5 268640

airad

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : SUUUUUUUUUUUUPER BUNA
Localizare Localizare : NU VREAU SA STIU UNDE LOCUIESTI TU ASA CA DE CE SA ITI SPUN LOCATIA MEA
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 130900

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  sanda444 Dum 10 Iun 2012, 3:33 pm

mie-mi place! Povesti de groaza - Pagina 5 41447 Povesti de groaza - Pagina 5 41447

sanda444
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  pisicaangora Dum 10 Iun 2012, 4:26 pm

imi place povestea Povesti de groaza - Pagina 5 978826
pisicaangora
pisicaangora
Webkinz Signature Mic
Webkinz Signature Mic

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : and i'm ready i'm ready i'm ready to fly!
Localizare Localizare : webkinz world
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 150488

http://pisici.com

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty poveste de groaza

Mesaj  m4gd4l3n Dum 17 Iun 2012, 10:59 am


Eric Wait , e un baiat , a carui poveste nu vrea sa o stie oricine . Dar , eu ti.o spun oricum  :

   Parintii lui veneau sa il ia de la scoala .Dar cand vrura sa treaca pe pod , fura luati de o viitura puternica .Din acea zi ,Eric  locuieste cu bunicii sai , iar langa casa lor , se afla cimitirul unde sunt ingropati parintii sai . In fiecare sambata , baiatul se duce langa mormant vorbeste cu ei .Seara le povesteste bunicilor ca intr.o zi parintii sai vor veni sa il ia cu ei , dar nimeni nu il crede . Sau..nu la crezut ,pana in seara de revelion ,cand tot orasul era la familia Stward ,iar deoadata domnul si doamna Wait au aparut in fata multimii . S.au uitat la toti pe rad , apoi s.au dus langa Eric, l.au mangaiat amandoi pe cat , si deodata au disparut toti trei . Nimeni nu stie cum a disparut baiatul ,dar cand s-au dus la mormatul parintilor lui , au vazut pe cruce scris :

 „ Odihneasca.se in pace , Jordan , Elena si Eric Wait ” ... affraid affraid
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.421695517842309.102589.398236376854890&type=3

m4gd4l3n
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty blokul unei colege

Mesaj  danutza Mier 27 Iun 2012, 11:20 am

Eram  la petrecerea de halloween  iar colega mea { raluka }  vreia sa mearga sa se schimbe.Eoo atuncii fiind foarte apropiata de ea am fost deacorda sa merg k ea. Am ajuns in fata blocului sh nu era nik neobisnuit dar cand am intrat era foarte rece de simnteai k la urmatorul pas inghetii.Neam gandit k poate nu merge caldura....Suspect Am urcat k liftul pana la 6 dar sa blokat sh atrebuit so luam pe scarii cand am ajuns in fata usii nam vrut sa intruu fiindca bunicasa era aks ....dupa ce a venit am auzit niste glasurii care zikeau foarte tremurat : " ajutor,ajutor " pale pale pale am mai stat vreo 5 min dupa care sa auzit sh mai tare venind dinspre lift am coborat imediat scariile sh am deschis usa liftului da nu era nimeniPovesti de groaza - Pagina 5 613157 Povesti de groaza - Pagina 5 613157 Povesti de groaza - Pagina 5 613157 Ni sa parut ciudat ...am urcat in lift sa coboram sa ne intoarcem la petrecere dar liftul sa blocat din nou la etajul 3 de unde am auzit din nou strigatele de ajutor doar k akm se auzeau foarte clar sh era o voce de femeie sh una de copil care avea pana in 6 ani:pale: pale pale pale am mers dupa sunet sh am ajuns in fata uneii usi ....Incercand sa gasim o explicatie logika noi am crezut k poate au intrat niste hotii sh na am vrut sa ajutam ...... am batut la usa iar deabia dupa 10 min nea deschis o baba toata imbracata in negru k o gluca pe cap:pale: pale pale Eoo fiind mai tupeist cu juma de glas am spus:"buna ziua am auzit niste tipete de ajutor sh neam gandit k poate vi sa intamplat ceva..." Baba foarte vesela sia dat gluga jos sh nea lasat sai vedem fata plina de sange sh  a spus k o foarte mare indiferenta k nare nevoie de ajutor. Noi curioase am intrebato ce sa intamplatPovesti de groaza - Pagina 5 613157 Povesti de groaza - Pagina 5 613157 Povesti de groaza - Pagina 5 613157  Ea nea rasp k tocmai se pregatea sai cheme pe cei de la serviciile funerare k akm o juma de ora iau murit in casa  fata sh nepotul...Am ramas fara glas cand am auzit vorbele astea sh vrand sa plec mam dat un pas in spate sh am vazut o mara dara de sange de la baba spre dormitor . Am inghetat iar colega mea vazand k nu mai scot un sunet a spus k tre sa plecam sh ma luat pe sus.........Akm nush ce so fii intamplat k adv dak baba chiar sia ucis fata k nepotul sau nu da stiu k no sa mai calk never in blokul ala sh tot ce am sp e complet adv pale pale Poate nu e chiar asa de groaza da pe mne sh pe colega mea nea marcat pe viata......

danutza
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  pufi09 Mier 27 Iun 2012, 11:31 am

m4gd4l3n a scris:
Eric Wait , e un baiat , a carui poveste nu vrea sa o stie oricine . Dar , eu ti.o spun oricum :

Parintii lui veneau sa il ia de la scoala .Dar cand vrura sa treaca pe pod , fura luati de o viitura puternica .Din acea zi ,Eric locuieste cu bunicii sai , iar langa casa lor , se afla cimitirul unde sunt ingropati parintii sai . In fiecare sambata , baiatul se duce langa mormant vorbeste cu ei .Seara le povesteste bunicilor ca intr.o zi parintii sai vor veni sa il ia cu ei , dar nimeni nu il crede . Sau..nu la crezut ,pana in seara de revelion ,cand tot orasul era la familia Stward ,iar deoadata domnul si doamna Wait au aparut in fata multimii . S.au uitat la toti pe rad , apoi s.au dus langa Eric, l.au mangaiat amandoi pe cat , si deodata au disparut toti trei . Nimeni nu stie cum a disparut baiatul ,dar cand s-au dus la mormatul parintilor lui , au vazut pe cruce scris :


Odihneasca.se in pace , Jordan , Elena si Eric Wait ” ... affraid affraid
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.421695517842309.102589.398236376854890&type=3
nu prea cred Povesti de groaza - Pagina 5 328962

dar totusi foarte trist Povesti de groaza - Pagina 5 244133
pufi09
pufi09
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy
Localizare Localizare : In savana.Eu sunt Nala
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 185594

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Viviana2011 Mier 27 Iun 2012, 11:35 am

Trist.Eu cred ca este doar o legenda Smile
Viviana2011
Viviana2011
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Mad
Localizare Localizare : In umbra ta....Nu o sa ma gasesti , sunt greu de gasit....
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 416169

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Intamplari ciudate( nu mu-am putut scrie numele intreg: Pascal Ioana)

Mesaj  Yoana Joi 28 Iun 2012, 12:03 pm

Eu locuiesc la bloc.In acest apartament in care locuiesc eu au trait mai multi oameni despre care am auzit de la vecini ca au murit in mod misterios... Si bunica a locuit aici inainte sa ne mutam noi si mi-a povestit ca o data o vecina de a sa de la etajul 4,o batranica foarte ciudata de vreo 80 si ceva de ani care nu iesea niciodata din casa,a venit la bunica sa-i ceara niste zahar. Bunica nu mai avea zahar asa ca batrana aceea s-a enervat si a blestemat casa si pe toti cei care locuiesc si care vor locui aici. De atunci in fiecare seara in holul casei mele se intampla lucruri ciudate.
  Ieri seara fratele meu a spus ca aude niste zgomote,dar eu nu auzeam nik asa ca nu l-am crezut si i-am zis ca e doar imaginatia sa,dar pe la 12.00 am auzit o usa deschizandu-se,asa ca m-am dus sa verific. Am iesit din camera mea si m-am dus in hol....acolo batea vantul puternic si usa de la intrare era deschisa  larg,iar incuietoarea era invartita de 2 ori,am inchis usa si m-am dus la culcare incercand sa ma linistesc.
 Ora 1.05 m-am trezit pt. ca imi era sete, asa ca m-am dus in bucatarie sa beau apa. Nu am aprins becul din obisnuinta,am baut apa si m-am dus sa ma uit putin pe geam...Camera era luminata doar de lumina lunii.Cand ma uitam pe geam am auzit o respiratie,dupa care am simtit respiratia rece in ceafa...
pale  Am incercat sa fug,dar ceva parca ma tinea,apoi am vazut pe prag niste pete de sange affraid am vrut sa tip dar parca nu mai avem glas...nici nu puteam sa respir...m-am trezit dimineata dar nu stiam cum am ajuns in pat.

   DE ATUNCI  IN FIECARE NOAPTE AM COSMARURI CU ACEST APARTAMENT BLESTEMAT
Vreau sa ma mut odata din acesta casa...



TOTUL ESTE ADEVARAAAAAAAAAAAT Povesti de groaza - Pagina 5 781592 pale

Yoana
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Adrian2003 Joi 28 Iun 2012, 12:16 pm

Yoana a scris:Eu locuiesc la bloc.In acest apartament in care locuiesc eu au trait mai multi oameni despre care am auzit de la vecini ca au murit in mod misterios... Si bunica a locuit aici inainte sa ne mutam noi si mi-a povestit ca o data o vecina de a sa de la etajul 4,o batranica foarte ciudata de vreo 80 si ceva de ani care nu iesea niciodata din casa,a venit la bunica sa-i ceara niste zahar. Bunica nu mai avea zahar asa ca batrana aceea s-a enervat si a blestemat casa si pe toti cei care locuiesc si care vor locui aici. De atunci in fiecare seara in holul casei mele se intampla lucruri ciudate.
  Ieri seara fratele meu a spus ca aude niste zgomote,dar eu nu auzeam nik asa ca nu l-am crezut si i-am zis ca e doar imaginatia sa,dar pe la 12.00 am auzit o usa deschizandu-se,asa ca m-am dus sa verific. Am iesit din camera mea si m-am dus in hol....acolo batea vantul puternic si usa de la intrare era deschisa  larg,iar incuietoarea era invartita de 2 ori,am inchis usa si m-am dus la culcare incercand sa ma linistesc.
 Ora 1.05 m-am trezit pt. ca imi era sete, asa ca m-am dus in bucatarie sa beau apa. Nu am aprins becul din obisnuinta,am baut apa si m-am dus sa ma uit putin pe geam...Camera era luminata doar de lumina lunii.Cand ma uitam pe geam am auzit o respiratie,dupa care am simtit respiratia rece in ceafa...
pale  Am incercat sa fug,dar ceva parca ma tinea,apoi am vazut pe prag niste pete de sange affraid am vrut sa tip dar parca nu mai avem glas...nici nu puteam sa respir...m-am trezit dimineata dar nu stiam cum am ajuns in pat.

   DE ATUNCI  IN FIECARE NOAPTE AM COSMARURI CU ACEST APARTAMENT BLESTEMAT
Vreau sa ma mut odata din acesta casa...



TOTUL ESTE ADEVARAAAAAAAAAAAT Povesti de groaza - Pagina 5 781592 pale

NU TE CREEEEEEEEEEEEED!!!!!!! silent
Adrian2003
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : <<Stalker>>
Localizare Localizare : Undeva
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 322789

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Denyisa Joi 28 Iun 2012, 12:39 pm

Yoana a scris:Eu locuiesc la bloc.In acest apartament in care locuiesc eu au trait mai multi oameni despre care am auzit de la vecini ca au murit in mod misterios... Si bunica a locuit aici inainte sa ne mutam noi si mi-a povestit ca o data o vecina de a sa de la etajul 4,o batranica foarte ciudata de vreo 80 si ceva de ani care nu iesea niciodata din casa,a venit la bunica sa-i ceara niste zahar. Bunica nu mai avea zahar asa ca batrana aceea s-a enervat si a blestemat casa si pe toti cei care locuiesc si care vor locui aici. De atunci in fiecare seara in holul casei mele se intampla lucruri ciudate.
  Ieri seara fratele meu a spus ca aude niste zgomote,dar eu nu auzeam nik asa ca nu l-am crezut si i-am zis ca e doar imaginatia sa,dar pe la 12.00 am auzit o usa deschizandu-se,asa ca m-am dus sa verific. Am iesit din camera mea si m-am dus in hol....acolo batea vantul puternic si usa de la intrare era deschisa  larg,iar incuietoarea era invartita de 2 ori,am inchis usa si m-am dus la culcare incercand sa ma linistesc.
 Ora 1.05 m-am trezit pt. ca imi era sete, asa ca m-am dus in bucatarie sa beau apa. Nu am aprins becul din obisnuinta,am baut apa si m-am dus sa ma uit putin pe geam...Camera era luminata doar de lumina lunii.Cand ma uitam pe geam am auzit o respiratie,dupa care am simtit respiratia rece in ceafa...
pale  Am incercat sa fug,dar ceva parca ma tinea,apoi am vazut pe prag niste pete de sange affraid am vrut sa tip dar parca nu mai avem glas...nici nu puteam sa respir...m-am trezit dimineata dar nu stiam cum am ajuns in pat.

   DE ATUNCI  IN FIECARE NOAPTE AM COSMARURI CU ACEST APARTAMENT BLESTEMAT
Vreau sa ma mut odata din acesta casa...



TOTUL ESTE ADEVARAAAAAAAAAAAT Povesti de groaza - Pagina 5 781592 pale
nu te va crede nimeni ca nu exista blesteme...Eu cred ca iti imaginezi toate astea doar pentru ca ti s-au spus niste povesti .
Denyisa
Denyisa
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : She is with me and i'm happy
Localizare Localizare : Everywhere
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 134243

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Salut

Mesaj  NewMecha Lun 02 Iul 2012, 4:21 pm

Salut!
Vreau sa va spun eu o poveste care cirucla de ceva vreme pe internet, si a cam bagat spaima in portughezi, deci este vorba despre niste adolescenti care mergeau noaptea cu masina pe strada, cand deodata au vazut o fata la marginea drumului, acestia s-au oprit si s-au hotarat sa o ia si pe ea in masina.
Fata a urcat, a ezitat sa vorbeasca atata timp cat camera video era pornita, Dupa vreo cativa kilometrii, Acestia au facut un accident groaznic si au murit, doar unul dintre ei a supravietuit, si nu a reusit sa explice nici in ziua de azi ce sa intamplat in ziua aceea!

Dupa investigatii politisii au reusit sa descopere identitatea fetei care a cauzat accidentul, numele ei era Teresa Fidalgo era din Portugalia, si a murit exact in acelasi loc cu ceva timp in urma sa se intample accidentul cu adolescentii.
A, da! Am uitat sa va spun ca accidentul sa petrecut in 1983 in Sintra,Portugalia.
Cei care nu credeti, puteti viziona videoclipul inregistrat in masina de catre adolescenti!
P.S o sa va sperie putin video-ul. :nod: :nod:

https://www.youtube.com/watch?v=hASLb1UpSU8&feature=my_favorites&list=FL2zMXONABzHzn4O5aQ1nFbQ

NewMecha
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty RE: POVESTI DE GROAZA

Mesaj  Lidia10 Mar 03 Iul 2012, 3:23 pm

Era odata trei noaptea si ma trezesc, dar cand ma uit pe perete in loc sa vad peretele alb pe el era o chestie (ca un desen animat) si isi tot schimba culorile in timp ce vorbea. affraid affraid affraid affraid
Ps: s-ar putea sa spuneti ca toti: sunt luminile masinilor. Dar m-am uitat la draperii si erau trase.alien alien alien Deci e 100% real

Lidia10
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Pa...
Localizare Localizare : PA.........................
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 151216

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Gelozia

Mesaj  *Anutza* Joi 05 Iul 2012, 9:54 am

               "Un barbat si-a omorat sotia din cauza noilor chiriasi.(era frica ca sotia lui sa nu se indragosteasca de barbatul chiriasei)Familia era compusa din 4 membri:Amalia(11ani),Liviu(8ani) si cei doi parinti.Intro-zi s-a intrerupt curentul. affraidLiviu a plecat la el in camera,iar mama sa dus pe balcon.Amalia s-a dus la ea in camera si s-a uitat in oglinda.Ceva cu gheare lungi a zgariat-o pe fata.Fata s-a dus la tatal sau si a inceput sa planga.Tatal s-a speriat.Amalia a fugit la mama sa.Parea ca se uita pe geam,dar cand au intors-o,era plina de sange!Amalia s-a dus sa-l verifice pe fratele sau.A intrat.La vazut lesinat inconjurat de foc avea niste heroghifle scrise pe o foaie.(erau scrise cu sange!)Amalia a tipat in dormitorul tatalui vazand fantoma sotiei scriind traducerea pe perete:PLECATI!
Ei au spus ca nu pleca.Atunci un nor negru care l-a inghitit.Fantoma a intrebat-o daca pleaca,iarfata a spus ca nu pleaca fara familia ei.Atuntci i-a aparut un lant la gat si-a sufocat-o.
affraid Si asa a murit toata familia. Povesti de groaza - Pagina 5 170612                                                                                                   
                                                                                             SFARSIT.
Povesti de groaza - Pagina 5 696890                       PS. GELOZIA STRICA TOT!!! Povesti de groaza - Pagina 5 445825

*Anutza*
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Coma infricosatoare

Mesaj  AnkaKiss Joi 05 Iul 2012, 9:57 am

Cred ca era miercuri spre joi si era 23:43 cand nu aveam somn cum eu dormeam singura si in spatele camerei mele mai erau trei camere printre care ultima era foarte infricosatoare si era toata neagra:suspect: .Ma uitam la televizor la Disney Channel si dintr.o data sa intrerupt canalul si sa inchis televizorul mam speriat iar apoi mam dus sa iau o gura de aer si la strada vad o mana rosie cu unghii mari care imi facea semn sa vin.Eram in soc apoi am plecat in casa si dupa ceva timp am inchis usile in speranta ca voi adormi.Aud o voce zicand:'Ce sa intamplat? Vrei sa te aiu la mine?' apoi usa sa incuiat si nu mai puteam iesi . Am tipat.Tata a venit si iar am auzit voce zicand: 'lasal sa plece si vezi tu apoi' si chiar in aceea clipa am lesinat.Totul a fos real iar cand mam trezit eram la spital zicandu-mi ca de 2 zile eram in coma.Apoi am lesinat din nou si apoi mam trezit la reanimare. A FOST INFRICOSATOR.affraid lol! Povesti de groaza - Pagina 5 170612

AnkaKiss
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  kitycat Joi 05 Iul 2012, 12:45 pm

AnkaKiss a scris:Cred ca era miercuri spre joi si era 23:43 cand nu aveam somn cum eu dormeam singura si in spatele camerei mele mai erau trei camere printre care ultima era foarte infricosatoare si era toata neagra:suspect: .Ma uitam la televizor la Disney Channel si dintr.o data sa intrerupt canalul si sa inchis televizorul mam speriat iar apoi mam dus sa iau o gura de aer si la strada vad o mana rosie cu unghii mari care imi facea semn sa vin.Eram in soc apoi am plecat in casa si dupa ceva timp am inchis usile in speranta ca voi adormi.Aud o voce zicand:'Ce sa intamplat? Vrei sa te aiu la mine?' apoi usa sa incuiat si nu mai puteam iesi . Am tipat.Tata a venit si iar am auzit voce zicand: 'lasal sa plece si vezi tu apoi' si chiar in aceea clipa am lesinat.Totul a fos real iar cand mam trezit eram la spital zicandu-mi ca de 2 zile eram in coma.Apoi am lesinat din nou si apoi mam trezit la reanimare. A FOST INFRICOSATOR.affraid lol! Povesti de groaza - Pagina 5 170612

bine pe asta o cred putin ca ma si speriat Sad
kitycat
kitycat
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita!
Localizare Localizare : Romania
KinzCash : 133651

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  pufi09 Joi 05 Iul 2012, 9:32 pm

simonescu a scris:Intr-o noapte ,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa,parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa.Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele ,cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi ,se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. . Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara ,facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea………….. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei , s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide!O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru , ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet , incet…….Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria , cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei . In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce .Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda . Cand Laria a ajuns la scari,vrand sa iasa din casa,s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede ,in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu . Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj .Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea .Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase.Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit . Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla.Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute ,una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica.Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic.Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei ,posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba , se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci ,ca ale fantomei.Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata , disperata,descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata , Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan .Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi .Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam.Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa,Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric.Fata inspaimantata pana in adancul sufletului,incerca sa urle,dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca , fiind prea mica sa isi ia o slujba .Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa .Laria se aseza la coltul unei strazi , cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca.Fata intindea mana ranita spre fiecare calator ,dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia.Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata .Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta ,fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte , fetit-o!’’.Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata , langa un cimitr,se opri si cazu .Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet,incet,pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari ,se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor , lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte.Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul .Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer ,in cautare de noi victime.
interesanta
este adevarata?

ce vroia fantoma de la biata fata? Povesti de groaza - Pagina 5 458243
pufi09
pufi09
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy
Localizare Localizare : In savana.Eu sunt Nala
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 185594

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty o poveste adevarata a lui fernnanda

Mesaj  huma ana Dum 08 Iul 2012, 4:28 pm

eu cu sora mea serena am fost la bunici nostri de pe tata acolo bunicul nostru nea raspuns la toate intrebarie noastre si serena (sora mea) a itrebat de o casa veche parasita era umpic mai mare fata de celalalte case bunicul nea spus sa ne ferim de casa aceasta cat o sa stam la bunici si ni neam intrebat de ce confused - huh? cand a plecat bunici mei la o aniversare de alor eu cu serena am fos sa vedem ce se intampla cu casa asta de care nu ne spus bunicu el este o carte deschisa doar Question serena cum stie carate a incercat sa sparga geamu dar nu a reusit am incercat si eu si nici eu nu am reusit si am spus sa o lasam balta bine ca am incercat Wink Smile cant neam culcat eu mam culcat cu sora mea si bunici impeuna a inceput deodata o ploaie vantoasa care a deschis ferestrele Mad si pisica noastra tomi sa speriat si a venit la noi imbrate pale deodat un sunet de a bunicilor nostri de mama care eru morti Sad ne striga in casa cea bantuita pe amandouo a deschiso ea vroia sa ne spuna ca ea nu e o fantoma ea este o inventatoare de roboti si la toti em dovedit ca nu este o casa parasita si bantuita Laughing Cool Cool
suntem tari amandoua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wink

huma ana
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty POVESTILE ADEVARATE ALE SERENEI!!

Mesaj  SERENA H Dum 08 Iul 2012, 11:55 pm

ACUM 3 ANI , CAND EU SI SORA MEA FERNANDA NE-AM DUS LA UNCHIUL SI MATUSA (CARE LOCUIESC LA TARA) SA STAM 1 LUNA CA SA NE AERISIM MINTILE DE GRIJI SI PLAMANII (CA SA RESPIRAM AER CURAT)! SI NOI,DUPA CE NE-AM JUCAT CU PISICUTELE NOATRE TOMY SI TOMY (CARE AU ACELASI NUME), NE-AM DUS SA-L INTREBAM PE UNCHIUL NOSTRU FEL DE FEL DE CHESTII:POVESTI,POEZII,GLUME SI LEGENDE!! cyclops EL CA LEGENDA NE-A SPUS DE O CASA AFLATA LANGA UN IAS UNDE A TRAIT UN BATRANEL FOARTE MORACANOS CARE AVEA APROAPE 90 DE ANI . Suspect IAR APOI NE-A SPUS CA EL O DATA PESCUIA SI A FOST TRAS DE UN PESTE PUTERNIC IN APA SI A FOST INECAT!! affraid IAR ACUM,NE-A SPUS CA NOAPTEA SE RIDICA DIN IAZ SI-SI PAZESTE CASUTA LLUI,FACAND FEL DE FEL DE VRAJI CA SA PROTEZEJE CASA! Shocked DUPA,AM MANCAT UN TORT DELICIOS DAL MATUSI SI NE-AM DUS IN CAMERA... @
DUPA, EU SI CU FERNANDA ERAM FOARTE CURIOASE DE ACEA POVESTE confused - huh?
DUPA,EU II SPUSE FERNANDE:
- CE ZICI DE POVESTEA UNCHIULUI,TI SE PARE INFRICOSATOARE?
- NU PREA... CRED SI NU PREA CRED!
- PAI CEAR FI SA DESCOPERIM ASTA,SI ASA,NIMENI DE AICI NU VA MAI AVEA DUBII!! TE BAGI?
- BINENTELES! IN PLUS,SUNTEM CELE MAI TARI SURORI SI AM TRECUT PINTRE ATATEA! SI POATE VOM PRIMI SI O MEDALIE!!
- DA, DC NU!
DUPA,UNCHII NE-AU SPUS NOAPTE BUNA SI NOI NE-AM BAGAT IN PAT LA TV,ASTEPTAND MIEZUL NOPTII! silent
DUPA CATEVA ORE,ACEL MOMENT A VENIT SI NOI,IN CET IN CET NE-AM RIDICAT,NE-AM IMBRACAT CAT DE CAT SI AM LUAT MULTE LANTERNE IN GENTUTE MICI,CATIVA CATEI DE USTUROI (NE GANDEAM CA ERA VR-UN VAMPIR CEVA CA DOAR NA,ERAM COPII) ,CATEVA BETE SI UN TARUS... DUPA AM PORNIT LA DRUM INCET INCET...
DUPA CATEVA MINUTE AM AJUNS IN FATA CASEI DE LA IAZ. EU SI FERNANDA NE UITASEM PE CER SA VEDEM DACA SE VEDE CEVA,DAR NU SE VEDEA NIMIK SI NOI DEJA INCEPUSERAM SA NU MAI CREDEM,PANA CAND, AUZISEM UN SUNET DE INERVARE SI UN BOCAN DIN BASTON! affraid
APOI,AM INCERCAT SA NE APROPIEM DE USA SI,CUM EU STIAM CARATE,INCERCASEM SA SPARG USA, DAR AM OBSERVAT CA PE USA SA APARA NISTE LEMNE SI NISTE CUIE PE USA; DUPA,FERNANDA,CARE STIA SA FUGA FOARTE REPEDE (PENTRU CA AVEA O MEDALIE LA ASTA) A INCERCAT SA O SPARGA FUGAND,DAR NU A REUSIT,DAR,DINOU,FOARTE MISTERIOS,AU APARURT LANTURI PE USA SI LACATE SI FERESTRELE DEVENISERA DIN GHEATA!! affraid affraid Embarassed DUPA,EU CU FERNANDA AM INCEPUT SA PUNEM USTUROI PE LANGA CASA SI SA PUNEM LANTERNE PE JOS INSPRE SUS... Exclamation Question DUPA ASTA,AM OBSERVAT CA TOATE LACATELE,CUILE SI RESTUL AU DISPARUT,IAR EU CU FERNANDA AM REUSIT INSFARSIT SA INTRAM IN ACEA CASA. INAUNTRU,AM GASIT MULTE PISICI MICUTE SI DUPA AM GASIT MULTE CAMERE SI PRAFURI CIUDATE PE PODEA. APOI,NE-AM DUS ACASA SI AM POVESTIT TOT UNCHILOR,IAR DIN FERICIRE N-AM FOST CERTATE DE UNCHI,BA DIN CONTRA,DAR TOT AM FOST AVERTIZATE PUTIN! Cool A DOUA ZI,ACEA CASA A FOST DEMOLATA,SI IAZUL,LOCUL SI TOT A FOST SFINTIT,A FOST PUSA O CRUCE MARE CA SA APERE RELELE IAR PISICILE CARE ERAU ACOLO AU FOST ADOPTATE DE NISTE OAMENI MINUNATI!! IAR MIE SI FERNANDEI NE-AU FOST ORGANIZATE MULTE PETRECERI SI PRIMARUL DE ACOLO NE-A DAT O MEDALIE DE AUR PENTRU CURAJ,TOATE RUDELE NOASTRE AU PRIMIT CATE UN MIC CEC,SI NOI AM PRIMIT MULTE DULCIURI,PRAJITURI SI CHESTII BUNE!!!! ACEASTA A FOST CEA MAI FAINA EXPERIENTA CARE AM PETRECUT-O IAR NOI AM DEVENIT CELE MAI TARI FETE DIN SAT SI JUMATATE DIN ORAJUL NOSTRU!!!!!!

SI SA STITI CA TOT, CHIAR TOT A FOST ADEVARAT!!!!

SERENA H
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Love-Bya Lun 09 Iul 2012, 11:46 am

Pai, s-a intamplat in 2011, eram la scoala, cu toti colegi mei, numai unul lipsea de vreo 2 sapnamani, nimeni nu stia de ce, disparuse de acasa, parintii lui il cautau disperati. Toti colegii ne intrebam unde este si eram disperati cu totii.
Doamna intra in clasa cu un aer de spaima si ne roaga sa ne luam caietele de la dulap. Dar toate caietele disparusera.Doamna se dusese prin scoala sa vada daca nu le loase cineva, dar scoala era goala.Cum iesi pe usa doamna invatatoare, se inchisera toate usile si geamurile si luminile la fel, s-a luar curentul din toata scoala.Afara a inceput o ploaie foarte deasa cu grindina, tuna si furgera, era groaznic.
Pe tabla au aparut in mod spontan niste scrisuri si litere care erau de neinteles. Dintr-o data, peretii s-au umplut de sange si sala de clasa a inceput sa se cutremure. Toti eram inspaimantati.
Si cand nu ne imagin am cum ar putea fi mai rau, a aparut o figura alba care plutea in aer. Semana cu Daniel, colegul nostru care disparuse. Numai ca avea o gura mare, plina de colti ascutiti imbibati cu sange, a inceput sa zampeasca diabolic si rase asa de tare incat se auzise in toata scoala. A inceput sa se apropie de noi.
Dar cand doamna venise in clasa totul reveni la normal, ploaia se oprise brusc, luminile se aprinsera, pereti nu mai erau murdari de sange, tabla se sterse, iar figura alba care semana cu daniel Disparuse.
Noi am inceput sa plangem si am rugato pe
Doamna sa plangem si i-am povestit totul Doamnei invatatoare, printre lacrimile continue de spaima. Am ramas aproape incremeniti de frica.

Atunci doamna a facut tot posibilul sa ne mutam din clasa D, sau cum i se spune acum, clasa lui daniel. Asa ca ne-am mutat in clasa A. Dar intamplarea asta ne-a marcat pe viata. Dupa doua zile daniel a fost gasit mort intr-o padure, alaturi de o balta de sange. L-au inmormantat a doua zi. Toti impreuna cu doamna invatatoare am venit la inmormantarea lui. Si pentru ultima oara, figura alba ingrozitoare ni sa aratat inaltandu-se la cer.
Love-Bya
Love-Bya
KinzKlip
KinzKlip

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 137473

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Serban Lun 09 Iul 2012, 9:04 pm

ce m-ati speriat pale   Povesti de groaza - Pagina 5 458243 

Serban
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty UMBRA

Mesaj  iukiiuki Mar 10 Iul 2012, 4:47 pm

Crying or Very sad Eram intr-o zi cu prietenul meu George in spatele unui bazin.Cand dintr-o data in spatele nostru aparu o umbra de om affraid si o suflare rece ne mangaia ceafa.Ne-am uitat in spate dar nu era nimeni desi umbra se vedea.Cuprinsi de fiori am inceput sa plangem si sa alergam spre frati nostri. 😢Desi umbra tot ne urmarea.Odata ajunsi la ei umbra disparu iar noi ne-am calmat.Pe atunci aveam doar sapte ani.Dar sa stiti ca aceea nu era una dintre umbrele noastre deoarece noi stateam la umbra. Crying or Very sad





iukiiuki
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  crazydiva~by Mar 10 Iul 2012, 5:52 pm

mamahh..cemi plac povestilee Very Happy par atat de reale...dar nu sunt..Smile)
crazydiva~by
crazydiva~by
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ██████ 100%ok
Localizare Localizare : Alba Iulia Romania
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 143723

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  pufi09 Joi 12 Iul 2012, 8:19 pm

RickyN a scris:In data de 25 mai, 2012, am fost la o cresa baricadata (dar acu' 2 ani nu a fost baricadata), am fost la cresa parasita cu varul meu, si cu un prieten. Au venit 2 baieti mari care au intrat in cresa (a taiat cineva o baricada in spatele cresei) si au intrat. Au inspectat toata cresa, insa ei nu au vazut absolut nimic. Cei doi au iesit si am vrut si noi sa mergem. Eu, un prieten si cu cei doi baieti mari. Cand am ajuns gata sa intram in fosta cresa, s-au auzit niste pasi. Atunci noi ne-am intors si a aruncat cineva din cresa cu o piatra dupa noi. Atunci noi ne-am uitat cine a dat cu acea piatra, si cand ne-am uitat: O FATZA INTUNECATA DE OM A IESIT PE GEAM (Doar capul a iesit pe geam). Atunci noi am fugit cat ne-au tinut picioarele. Noi am hotarat sa venim in data de 26 mai, 2012 sa venim cu mai multi baieti mari (vreo 13-14 baieti sa intram) si sa inspectam toata cresa, dar eu nu mai intru pentru ca acea cresa se poate darama ori cand. Se zice ca atunci cand a fost cresa cu copii, o invatatoare a omorat 2 copii, si s-a sinucis si ea in subsol. Mi-au spus niste prieteni ca au fost inainte sa se baricadeze fosta cresa, acu 2-3 ani, au fost 2 baieti in cresa, si unul a mers in subsol si a vazut un schelet de femeie pe un scaun si toata legata cu lanturi, atunci acel baiat cand a fost in pivnita si a vazut scheletul a lesinat si a venit salvarea, si a venit politia si a baricadat toata fosta cresa. Puteti vedea aceasta fosta cresa, dar nu a fost baricadata atunci in aceasta poza: http://www.glasul.ro/pozegalerie/2011-03-0816__ro__ZA__cresa%20(AMM).jpg Aceasta cresa este aproape cea mai misterios loc din Romania.
unde se afla fosta cresa?
pufi09
pufi09
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy
Localizare Localizare : In savana.Eu sunt Nala
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 185594

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  pufi09 Joi 12 Iul 2012, 8:47 pm

sa vad poza Povesti de groaza - Pagina 5 328962
Irina a scris:M-am dus cu fetele la plimbare , si baietii sa se dea mari veneau dupa noi, ne-au dat o provocare, sa intram intr-o casa in care se zicea ca-i bantuita!!!! Noi, fiind si noi ca ne dam mari, am acceptat, am intrat. Nu era nimeni, usa s-a inchis singura, si se auzeau sunete de sus, eu prima ca fetele ziceau ca eu is cea mai mare si sa am mai mult curaj si sa merg in fata { fricoasele :evil: :evil: :evil: } . Ne-am dus pana sus, si-acolo nu era nimeni, dar intram intr-o camera, si de acolo, iesea o femeie {batrana} si noi, speriate , sarim pe geam {disperate sa nu ne prinda baba} . Eu am sarit ultima, baba m-a prins de picior cand am sarit, nu puteam face nimic, mi-a lasat niste urme care inca si acum pe am pe picior, m-am tinut de picior cu mana, m-am ridicat, si cu cealalta o pocnesc pe baba { totusi, e mai mare, dar sa ma apar!!!! } si-mi da drumul si ea cazu la pamant, totusi , eu nu am atelizat ca fetele, am atelizat in mana, dar putin si-n cap { pale pale pale } si am ramas inconstienta putin timp. Fetele m-au adus la acasa , nu stiau ce sa faca... Speriata, mama, era asa socata de cum eram , ea mi-a zis ca aproape aveam piciorul rupt. Noroc ca nu l-am avut.... Inca ne mai sperie aceasta intamplare, pe mine si pe fete pale pale pale Nu pot sa cred ca era adevarat ce mi-a zis mama, fetele au facut o poza sa imi arate cand imi revin, si , aproape il aveam rup!!!! affraid affraid Mi se vedea osul.... Inca mai sunt speriata!!!! pale pale pale pale pale pale pale pale pale pale
pufi09
pufi09
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy
Localizare Localizare : In savana.Eu sunt Nala
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 185594

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Nuti fie frica de ce nu poti vedea

Mesaj  Minas Dum 15 Iul 2012, 11:54 am

Eram odata cu Vlad Serban Gabi si Cosmin la o casa care cica e bantuita(suntem frati)Plecam repede de acolo fiindca ni sa facut frica:pale: mergem acasa (era spiritul care la a omorato pe Laria fata aia doar ca noi am scapat ca prin minune)Observam ca e ora 23:33 si decidem sa ne mai uitam al tele si ca la Laria se inchide tele credeam ca sa stricat cv Povesti de groaza - Pagina 5 170612.Asa mergem in camera ne jucam ceva si se aude ceva la geam era fantoma aia am unchuiat tot am baricadat am luat si o pusca  (bunicu a fost in razboi si a fost pusca lui).si iarasi trage fantoma de usa disperata pana cand al un momentdat a reusit sa intre eu inceps a trag cu pusca fantoma poseda o papusa nush de unde si  ia un cutit si vine spre noi doar ca aveam pusca si iam rupt cutit si iam distrus papusa si merge rpd ca noi stam alparter si sarim pe geam ne ranim oleaca si fugim  mai departe pana cand cadem si lesinam fix cand rasare soarele:roll:Povesti de groaza - Pagina 5 41447 Povesti de groaza - Pagina 5 978826...Parinti nostri pleaca in oras si ramane iarasi singur doar ca de data asta suntem pregatiti ptPovesti de groaza - Pagina 5 696890 punem cruci in toata casa sin cand a intrat fantoma pac am deschis luminile trag cu pusca  ca face lumina aruncam cu apa sfintita pe ea striga tare:

-Arrrrd arrrrrd ce miati facut Nemernicilor trebuia ca eu sa va fu mancat prima data cand am avut ocazia arrrrd!si asa am continuat pana cand fantoma a disparut

si se face soare cald frumosPovesti de groaza - Pagina 5 170612 de fericire Povesti de groaza - Pagina 5 41447 Povesti de groaza - Pagina 5 41447 Povesti de groaza - Pagina 5 978826 Povesti de groaza - Pagina 5 895327Rolling Eyes Povesti de groaza - Pagina 5 24221  

 

 

Minas
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  anisiami Mier 25 Iul 2012, 12:39 pm

bai exista fantome ca nu mai inteleg Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question

anisiami
Vizitator


Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  alteio Mier 25 Iul 2012, 3:02 pm

Minas a scris:Eram odata cu Vlad Serban Gabi si Cosmin la o casa care cica e bantuita(suntem frati)Plecam repede de acolo fiindca ni sa facut frica:pale: mergem acasa (era spiritul care la a omorato pe Laria fata aia doar ca noi am scapat ca prin minune)Observam ca e ora 23:33 si decidem sa ne mai uitam al tele si ca la Laria se inchide tele credeam ca sa stricat cv Povesti de groaza - Pagina 5 170612.Asa mergem in camera ne jucam ceva si se aude ceva la geam era fantoma aia am unchuiat tot am baricadat am luat si o pusca (bunicu a fost in razboi si a fost pusca lui).si iarasi trage fantoma de usa disperata pana cand al un momentdat a reusit sa intre eu inceps a trag cu pusca fantoma poseda o papusa nush de unde si ia un cutit si vine spre noi doar ca aveam pusca si iam rupt cutit si iam distrus papusa si merge rpd ca noi stam alparter si sarim pe geam ne ranim oleaca si fugim mai departe pana cand cadem si lesinam fix cand rasare soarele:roll:Povesti de groaza - Pagina 5 41447 Povesti de groaza - Pagina 5 978826...Parinti nostri pleaca in oras si ramane iarasi singur doar ca de data asta suntem pregatiti ptPovesti de groaza - Pagina 5 696890 punem cruci in toata casa sin cand a intrat fantoma pac am deschis luminile trag cu pusca ca face lumina aruncam cu apa sfintita pe ea striga tare:

-Arrrrd arrrrrd ce miati facut Nemernicilor trebuia ca eu sa va fu mancat prima data cand am avut ocazia arrrrd!si asa am continuat pana cand fantoma a disparut

si se face soare cald frumosPovesti de groaza - Pagina 5 170612 de fericire Povesti de groaza - Pagina 5 41447 Povesti de groaza - Pagina 5 41447 Povesti de groaza - Pagina 5 978826 Povesti de groaza - Pagina 5 895327Rolling Eyes Povesti de groaza - Pagina 5 24221




scz. ca-ti zic dar nu te va crede nimeni...
alteio
alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 221706

Sus In jos

Povesti de groaza - Pagina 5 Empty Re: Povesti de groaza

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum