Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

+34
AndreeaAntii
Love-Bya
Saffy
GARGARILA
adinuta
elena99
LEXI2003
sanziiana
stefi9325
ada310
ZuZu Patry ZuZu
didideea
Rose_2011
AnDrEi_WebKinz
IuliaxIulia
Laura27
aalexxa2599
fLily
raluca4
Viviana2011
zinzimima
alteio
razvan51
wepufule
merry777
galbior
bidrye
Clinchi
sely01
Maria212212
Alexandru2002
Madalina05
LOUISE
Webkinz Romania
38 participanți

In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Webkinz Romania Sam 04 Feb 2012, 12:47 am

www.WebkinzRomania.ro/concursul-de-vineri rendeer


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Vin 10 Feb 2012, 10:55 am, editata de 1 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  LOUISE Sam 04 Feb 2012, 1:02 am

materia s-ar numi jocologie
la aceasta materie vom invata
despre cele mai interesante jocuri
de la cele mai noi la cele mai vechi
si cum se joaca
app. felicitari celor de data trecuta Very Happy
LOUISE
LOUISE
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : asa si asa (umpic racita)
Localizare Localizare : undeva pe internet
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 174785

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Madalina05 Sam 04 Feb 2012, 7:48 am

Buna sunt Madalina : Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 41447 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 41447
Materia la care m-am gandit se numeste origamistera.La acesta materie se va vorbi despre origami si despre misterul artei origami Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872
Madalina05
Madalina05
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericită
Localizare Localizare : Tg.Neamt
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 137861

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Alexandru2002 Sam 04 Feb 2012, 7:51 am

Materia Webkinzamia:
Sa avem calculatoare si jucarii Webkinz si sa ne jucam pe net si cu jucariile de plus in clasa: Ne-am si distra! Am si inavta!
Poate o sa fie materia asta Laughing
Alexandru2002
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 683584

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Maria212212 Sam 04 Feb 2012, 8:28 am

Materia ar fi Ecometrie

In care impreuna sa plantam copaci,sa facem curat,sa desenam pe trotuarul scolii plante,copaci...

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 41447
Maria212212
Maria212212
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Cool
Localizare Localizare : Pe webkinz XD
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 202834

http://www.wix.com/iuliamaria64/webkinz-maoko

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  sely01 Sam 04 Feb 2012, 9:18 am

Materia la care m-am gandit se numeste Pauzologie,in care vom avea o ora intreaga pauza Very Happy
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225337

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Clinchi Sam 04 Feb 2012, 9:30 am

Eu as inventa materia neologie, in care am invata despre cuvintele noi aparute.
Clinchi
Clinchi
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : %0
Localizare Localizare : Rm.valcea
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 166024

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty concurs

Mesaj  bidrye Sam 04 Feb 2012, 9:56 am

materia pe care o spun eu este bffologia ca sa invatam ce este un prieten cu adevarat si cat e de importanta o prietenie si o spun din tConcursul de VINERI - Ziua Creativa #38 209865oata dragostea!!Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 41447
bidrye
bidrye
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte tare si fericita
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 220335

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  galbior Sam 04 Feb 2012, 10:02 am

Cultura Generala
Astfel toata lumea ar stii cate ceva din toate.
Orele s-ar desfasura prin difuzarea de documentare ^^
galbior
galbior
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Focsani
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Bivol
KinzCash : 183061

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  merry777 Sam 04 Feb 2012, 10:06 am

Materia mea s-ar numi : Din toate cate un pic :]] Stiu ca suna foarte ciudat dar.. asa vom putea invata din fiecare materie de ex : Romana , mate , geografie etc. deci vom putea invata din fiecare materie cate un pic si asa vom putea deveni copii isteti Smile

merry777
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ◕‿◕
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 450298

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Buna!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mesaj  wepufule Sam 04 Feb 2012, 10:25 am

Aveti idei bune!!!


Ultima editare efectuata de catre wepufule in Lun 06 Feb 2012, 2:59 pm, editata de 1 ori (Motiv : Buna!!!!!!!!!!!!!!)

wepufule
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o persoana normala care imi doresc cel mai mult pe lume sa fie familia mea si eu sanatoasa.Sa fim o familie fericita si plina de bucurii!!!
Localizare Localizare : Santu
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 137121

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  razvan51 Sam 04 Feb 2012, 12:13 pm

videologie
unde sa invatam cum se face un film,ce aparete se folosesc si sa ne uitam la filme
ar fi super
razvan51
razvan51
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 162170

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  alteio Sam 04 Feb 2012, 12:16 pm

o materie numita Wistorie,Wistorie vine de la cuvantul webkinz+istorie Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 233603 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 233603 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 233603la fiecare ora se i-a un webkinz si se discuta despre el,adica:ce reprezinta cum se numeste,ce inspira pentru unii copii si toate cele.la ora aceasta sa nu se dea teste pe hartie,sa se puna ecusoane cu pozele unor webkinzi diferiti,intr-o cutie si fiecare sa traga unul si sa si-lpuna in piept si dupa ii scoate l-a tabla si ii intreaba despre webkinzul de pe ecuson,daca stie nu numai ca ia 10 dar primeste si animalutul webkinz ales I love you I love you Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 94243 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 94243 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 268640 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 268640 (cu cod)daca nu stie ia 4 :pale:si sa se faca si concursuri pe tema asta,concursurile sa fie ca si testele doar ca pe clase si pe echipe,o echipa sa fie formata din 5 cei mai buni copii dintr-o clasa la Wistorie Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 94243 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 94243 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 94243
sper sa va placa ideea mea Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 978826 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 978826 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 978826
p.s nu l-am copiat pe alexandru,ce a spus el e total diferit de ce am spus eu cyclops
alteio
alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 221706

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  zinzimima Sam 04 Feb 2012, 3:05 pm

Eu as face o materie care sa se numeasca Joacatie. Unde sa invatam despre diverse jocuri din lumea intreaga, despre cum se joaca, si o ora pe saptamana sa invatam despre jocurile de pe calculator.


Ultima editare efectuata de catre zinzimima in Sam 04 Feb 2012, 3:28 pm, editata de 1 ori

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615152

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Raspuns

Mesaj  vladyix Sam 04 Feb 2012, 3:23 pm

Materia sa se numeasca distractieologie,unde sa invatam cum sa ne distram cu adevarat Very Happy:sa ne dam in leagan,sa spunem bancuri,glume,sa ne jucam,etc. I love you

vladyix
Vizitator


Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Viviana2011 Sam 04 Feb 2012, 5:31 pm

Filmologia.La aceasta materie doar ne-am uita la filme educative despre salvarea animalelor,planetei,cum sa invatam lucruri noi foarte usor si cum sa avem grija de mediul inconjurator!
Viviana2011
Viviana2011
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Mad
Localizare Localizare : In umbra ta....Nu o sa ma gasesti , sunt greu de gasit....
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 416169

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  raluca4 Sam 04 Feb 2012, 8:49 pm

Salut!!! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 526354
Eu as inventa o materie numita Vrajitometru.
In fiecare zi am Aceasta materie si am inventa vraji care si rimeaza.Si in fiecare saptamana profesorul va aduce un obiect care vede cate vraji am facut fiecare ,iar apoi cel care a facut cele mai multe vraji va primi o nota si cea mai buna vraja va fi afisata in scoala
Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872

Mult noroc tuturor!!!
Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872

La revedere!!! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 41835 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 41835 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 41835
raluca4
raluca4
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : fericita
Localizare Localizare : tg.neamt
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 139470

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  fLily Dum 05 Feb 2012, 10:54 am

Ce idei super aveți!!!!
Eu aș vrea să fie lecții de DanceTime
Am învăța să dansăm,ce super ar fi...Să învăț dansuri POPUlare, Vals și MODERNE
Să fie odată în săptămînă și ar merge doar copii cu note de peste „7”,astfel copii ar avea motivația de a învăța mai bine pentru a merge la orele de DanceTime. Smile
Și aș vrea să fie lecții de CAntOlogie! Să cîntăm ,dar să nu avem probe,examen ,dar în fiecare luna noi Dansăm ce am învățat la orele de DAnceTime și cîntăm ce am învățat la orele de Cantologie.
Și aș vrea să învățăm TJocurilor(Tehnica jocurilor) am învăța diferite activități.jocuri,în aer liber,sau în casă cînd te plictisești.Am învăța jocuri care au legătură cu l. rom. de exemplu LItera de la coadă.,de matematică și pentru ed. fiz...
Copiilor le-ar place și s-ar mai odihni și vor avea iar forțe noi și puternice pentru ÎNVĂȚAT.
PS: aceste lecții să fie ultimile,ca copii să nu fie distrați la celelate lecții.
Mi-ar place daca ar fi măcar una pusă în aplicare...
fLily
fLily
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 10000000000% Happy
Localizare Localizare : Undeva într-o poveste cu final fericit
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 140789

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Concursul de vineri

Mesaj  aalexxa2599 Dum 05 Feb 2012, 5:24 pm

Materia la care m-am gandit este ora de inspiratii, la aceasta ora toti copii ar trebui sa vina la ai cu coli creioane colorate frumze si orice.Apoi cand incepe ora fiecare copil trebuie sa aibe inspiratie si sa creezecare ceva din ce a adus. Va multumesc. ca imi cititi mesajul Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 426454
aalexxa2599
aalexxa2599

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Am umor
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 135420

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Laura27 Dum 05 Feb 2012, 5:33 pm

Eu mi-as dori sa avem o materie legata de fiinte fantastice

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 233603

Laura27

KinzCash : 135140

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty concursul de vineri

Mesaj  aalexxa2599 Dum 05 Feb 2012, 5:38 pm

Buna sunt Alexandra iar materia la care m-am gandit este Viata de zi cu zi o ora la care sa invatam cum sa fim buni , si sa stim sa daruim,sau sa ne comportam caatare cu prieteni nostri.
Daca s-ar inventa aceasta ora copii ar invata sa fie mai civilizatii sa nu faca galagie inainte de a venii profesorii,pentru ac toti stim ca o parte a copiilor din clasa fac galagie iar lucarare daca profesorul se enerveaza dati toti chear daca unii sunt nevinovat.
eu sper ca mi-ai ascultat sfatul si ca ma sustineti in aceasta materie care sencer ne-ar ajuta foarte mult.

study
Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 912474
Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872
La revedere prietenii.
[/font][/code]




Ultima editare efectuata de catre aalexxa2599 in Dum 05 Feb 2012, 5:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : Concursul de vineri)
aalexxa2599
aalexxa2599

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Am umor
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 135420

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  IuliaxIulia Dum 05 Feb 2012, 6:34 pm

Materiia: Bune Maniere
E un curs optional.
Invetii cum sa ai o pozitie eleganta , cum sa mergi , cum sa razi ca o domnisoara si cum sa dezvolti o ambitie si o tinuta eleganta.
E un curs specific unei fete care sa stie cum sa se comporte in lume.
Asta ar ajuta mult fetele din Romania care nu au cei 7 ani de acasa! Smile
IuliaxIulia
IuliaxIulia
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 8-a...Nasoala
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 137950

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  AnDrEi_WebKinz Dum 05 Feb 2012, 6:43 pm

Eu m-am gandit la materia Animálogie. Acolo se invata despre toate animalele din lume. Serpi,lei,caluti,panda,pisici etc. Trebuie doar sa invatam ce mananca,ce rasa sunt, si multe altele.

Iar testele sa nu fie grele , ci "distractive".

Succes!!
AnDrEi_WebKinz
AnDrEi_WebKinz
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : :X Radio-Fresh.Tk :X
Localizare Localizare : Pe net ... pe www.radio-fresh.tk !!
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 239393

http://www.radio-fresh.tk/

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  fLily Dum 05 Feb 2012, 7:12 pm

ce idei super!!!
fLily
fLily
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 10000000000% Happy
Localizare Localizare : Undeva într-o poveste cu final fericit
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 140789

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Rose_2011 Dum 05 Feb 2012, 8:01 pm

Viatomotologie.
Aceasta materie te invata cum sa-ti traiesti viata din plin, cum poti trai in pace si liniste, cum poti sa fi fericit si cum sa te simti bine in pielea ta. Fiecare are un defect, dar la aceasta materie fiecare incearca sa si le remedieze. Aceasta materie ar fi fara note, o materie pentru suflet hug I love you
Rose_2011
Rose_2011
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : And we'll spread the fun from the dawn to the morning Yeah, we'll shout, loud enough for the glory
Localizare Localizare : Bucuresti.
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 248195

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  wepufule Lun 06 Feb 2012, 2:57 pm

Materia mea sar numi,,Codul bunelor maniere''!!!Adica sa invatam cum sa ne comportam mai frumos cu persoanele din jur!!!

wepufule
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o persoana normala care imi doresc cel mai mult pe lume sa fie familia mea si eu sanatoasa.Sa fim o familie fericita si plina de bucurii!!!
Localizare Localizare : Santu
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 137121

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  fLily Lun 06 Feb 2012, 4:54 pm

wepufule a scris:Materia mea sar numi,,Codul bunelor maniere''!!!Adica sa invatam cum sa ne comportam mai frumos cu persoanele din jur!!!

este deja ed. civica pentru asta
fLily
fLily
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 10000000000% Happy
Localizare Localizare : Undeva într-o poveste cu final fericit
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 140789

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Cocursul de vineri #38

Mesaj  Dianaxx Lun 06 Feb 2012, 7:28 pm

Materia la care eu m-am gandiat ar fii Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 912474 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 537418 Gatituldeoologik
In care sa fie o ora cu cherry :
yum Intr-o ora care ar fii pusa aceasta materie sa ne aducem diferite soiuri de mancare facute de noi si sa ne aducem ingredientele totii copii si sa facem mancarea care a aduso X.Si in ordine alfabetica fiecare sa aducem.Aceasta ora sa se repete de 2 ori pe saptamana adica Luni si Vineri.Insa doar in zilele de luni sa aducem mancaruri preparate de noi.Iar vinerea sa ne aduca dna.profesoara/diriginta o reteta pe care sa o facem Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 741361 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 124473 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 1743 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 632872 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 277302 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 912474 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 537418 :w$: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 426454 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 75481 study thumb up angel Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 348214 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 1672 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 450515 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 150556 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 1672 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 450515 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 150556 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 889740[/color]

Dianaxx
Vizitator


Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  didideea Lun 06 Feb 2012, 8:43 pm

Housegie
Inveti cu ce ti-ai putea decora camera , inveti despre chestii din care se face mobila , despre mobila etc.
didideea
didideea
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I'm verry happy
Localizare Localizare : intr-un borcan
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 181820

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  ZuZu Patry ZuZu Lun 06 Feb 2012, 8:59 pm

Hartologie
Adica sa avem o clasa plina de harti si sa invatam la harti pe dearostu ca sa putem arata timisoara cu ochii inchisi!Ar fi super
ZuZu Patry ZuZu
ZuZu Patry ZuZu
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% Happy pentru ca am prieteni
Localizare Localizare : Focsani
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 167465

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty concurs

Mesaj  ada310 Lun 06 Feb 2012, 11:44 pm

MATERIA: VIATA DE COPIL

LA aceasta materie invatam cum sa nu ne pierdem copilaria ,amintindu-ne de ea si traind in ea!
Temele nu vor exista ( ca la gradinitza) , iar ora se va face afara(indiferent de vreme):
-se vor face jocuri
-povesti
-premii in dulciuri! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 41447
ada310
ada310
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : verry happy
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 150204

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty distractologie

Mesaj  stefi9325 Mar 07 Feb 2012, 11:04 am

materia s-ar numi distractologie, sa ne distram toata ora,sau m-am gandit si la webkinz.romania-logie,pentru ca sunt o multime de lucruri despre Webkinz Romania pe care trebuie sa le aflam
stefi9325
stefi9325
Mazin' Hamster
Mazin' Hamster

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : MAI BINE TAC SI NU ZIC NIMIC
Localizare Localizare : faci stanga pe langa benzinarie,faci dreapta,te invarti de cateva ori pe langa market si ma gasesti pe acoperisul blocului din fata!
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 148152

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  sanziiana Mar 07 Feb 2012, 11:18 am

Buna !! Materia mea s-ar numi : FotoVid !! La aceasta materie vom avea nevoie de o camera de filmat si de un aparat foto !! Vom invata cum sa filmam, pozam diferite lucruri ! Sau, vom invata in ce pozitii am putea sta cand suntem fotografiati sau cu ce sa ne imbracam ! Foto vine de la fotografii si aparat foto, iar Vid vine de la videoclipuri si de la camera de filmat. Cea mai buna materie sa castige !!
sanziiana
sanziiana
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita
Localizare Localizare : Suceava
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 144507

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Webkinz

Mesaj  WebDia Mar 07 Feb 2012, 12:29 pm

La scoala ar trebui sa se faca urmatoarele materi:
-Webkinzzoologia:cu care sa se ocupe descoperind mai multe animale WEBKINZ Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 426454
-Webkinzoma:cu care sa se ocupe cu facere mai multe retete de mancare
-Wekinzol:cu care sa se ocupe cu indrumarea ca toti copii sa joace WEBKINZ Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 426454

WebDia
Vizitator


Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  LEXI2003 Mar 07 Feb 2012, 1:40 pm

Materia s-ar numi Prietenii Naturii
In acea ora,am iesi toti,am strange gunoaie,am ajuta animalele ranite albin rendeer ,am planta o gradina cu flori si legume cherry ,tot felul ce tine de natura!^_^
LEXI2003
LEXI2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Pe o stanca,gandindu-ma la prieteni adevarati,la scoala si la jurnal.....
Localizare Localizare : In lumea mea,pokemoni!
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 175877

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  elena99 Mier 08 Feb 2012, 10:06 am

Materia pe care as inventa-o ar fi mediculozie ar fi o ora pe saptamana in acre am vorbi despre sanatate despre ce putem afce sa ne ferim de raceala si multe altele .
elena99
elena99
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy
Localizare Localizare : Webkinz world
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 146497

http://animalute.forumstory.org

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  adinuta Mier 08 Feb 2012, 3:47 pm

Ar fi frumos sa existe o materie la scoala
Care sa te-nvete cum sa zbori prin lume.
S-ajuti pasarea ce-i zgribulita-afara
Sa stai alaturi de un soim pe culme.
Ar fi frumos sa faci magie,
Magie ca o zana buna.
Cu litere de-argint zana sa scrie,
,,Azi ai primit in dar o cununa".
O cununa de flori,ce nu se vede
Dar care-ti da putere in inima ta,
Cu drag sa-ti stea ingerul de veghe
Stiind ca ti-ai indeplinit misiunea.
Misiunea de a fi mai buna,
Pentru a putea sta linistita sub clar de luna.
La scoala ar fi frumos sa invatam,
Foarte fumos sa ne purtam.
Dar nu cum se invata astazi!
Ceva amanuntit care sa ajunga la inima ta,
Sa te poata face a zbura.

Materia ar fi despre cum sa faci diferite lucruri pe care nu le poti face in realitate,dar si despre cum sa te porti ,dar mult mai explicit(MAGIPURTARE)
SUCCES TUTUROR!


Ultima editare efectuata de catre adinuta in Mier 08 Feb 2012, 7:47 pm, editata de 1 ori

adinuta

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela100%
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 134980

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty WEBKINZOOLOGIE

Mesaj  GARGARILA Mier 08 Feb 2012, 5:59 pm

Eu as creea o materie numita webkinzoologie in care ne-am aduce webkinzii la scoala, ne-ar lasa sa aducem leptopuri si sa ne jucam pe webkinz,ne-ar lasa sa facem DOAR compuneri(texte) despre webkinz si la aceasta materie am strange bani ca sa ne cumparam fiecare cate o gentuta webkinz(ca sa ne caram cartile si caietele in ea Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 100206).
Succes tuturor!
GARGARILA
GARGARILA

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Fieni
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 143231

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Saffy Mier 08 Feb 2012, 6:33 pm

Ora prieteniei
La aceasta materie invatam cum sa ne alegem prietenii. Nu dupa bogatii sau infatisare, ci dupa suflet. Ca uneori un copil sarman iti poate fi un prieten mai de nadejde. El stie sa aprecieze ce are si cat sufera cand este privit cu dispret. Sa intelegem ca toti suntem copii si daca acum nu avem sufletele curate, cand vom fi adulti ce vom face?
Saffy
Saffy
Webkinz Caring Valley
Webkinz Caring Valley

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Super fericita!!!
Localizare Localizare : Vrancea
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 141949

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  AnDrEi_WebKinz Mier 08 Feb 2012, 7:20 pm

elena99 a scris:Materia pe care as inventa-o ar fi mediculozie ar fi o ora pe saptamana in acre am vorbi despre sanatate despre ce putem afce sa ne ferim de raceala si multe altele .

exista deja materia Educatie pentru sanatate Wink
AnDrEi_WebKinz
AnDrEi_WebKinz
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : :X Radio-Fresh.Tk :X
Localizare Localizare : Pe net ... pe www.radio-fresh.tk !!
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 239393

http://www.radio-fresh.tk/

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Love-Bya Mier 08 Feb 2012, 10:34 pm

Eu asi inventa materia cumparatorie.
Unde sa invatam pe ce sa ne cheltuim banii, cele mai bune produse, ultima moda...Din astea
Love-Bya
Love-Bya
KinzKlip
KinzKlip

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 137473

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty RE:concursul de vineri ziua creativa #38

Mesaj  AndreeaAntii Joi 09 Feb 2012, 10:52 am

am putea face o materie numita o planeta curata in care sa iesim afara si sa aduman gunoaiele, sa udam florile, sa rupem buruienile si sa impartim oamenilor fluturasi in care sa scrie: PASTRATI PLANETA CURATA!NU O POLUATI.
AndreeaAntii
AndreeaAntii
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : SINGURA SI FERICITA
Localizare Localizare : SUCEAVA
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 137342

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty WeBkINz

Mesaj  Deea33 Joi 09 Feb 2012, 1:54 pm

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 401426 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 227587 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 384367 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 137839 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 528795 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 1672 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 348214 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 438307 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 526152 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 55019 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 880399 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 173548 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 235100 Materia s-ar numi animaluteologie....

Acolo noi invatam sa iubim animalele...

Sa ne purtam frumos cu ele , doar ele ne sunt aproape si la bine si la greu si ca ele sunt cele mai bune prietene ale nostre ...

Sa nu aruncam cu pietre in ele si sa fim buni , ca elel nu ne-au facut nmk noua...

Deci sa Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 615872 animalele si Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 426454 ebkinz..Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 805800 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 700866 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 3544 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 3611 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 880399 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 173548 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 235100 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 44450 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 632872 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 933396 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 663889 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 796278 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 95879

Deea33

KinzCash : 134510

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  6teob Joi 09 Feb 2012, 3:26 pm

eu as inventa materia ''politetea''

la ora asta sa invatam bunele maniere , sa vorbim frumos etc.
6teob
6teob
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : VERRRY GOOOOOOOOOOD %10000000000
Localizare Localizare : acasa,langa mare,romania
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 143639

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Materia pt scoli:D

Mesaj  anootza Joi 09 Feb 2012, 5:22 pm

Noua materie pentru scoli ar fii WEBKINZOLOGIA.Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 41447 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 84978

Am invata cum sa iubim un animalut de plus,ca pe unul real,sa ne jucam pe webkinz,sa primim anual cate un webkinz pentru a ne juca cu el,sa invatam sa fim iubitori cu animalele.
anootza
anootza
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Am piciorul in ghips...Si acum...Cineva mi-a spart contul :((
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 215501

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  shippo_33 Joi 09 Feb 2012, 9:57 pm

O materie cu adevarat interesanta care sa stimuleze imaginatia ar fi una de literatura ( dar nu ca literatura de la romana), elevii trebuie sa scrie compunerii pe anumite teme sau o tema libera, s-ar putea face studiu un natura pentru ca natura este cea mai buna inspiratie pentru un scriitor



P.S. Stiu ca nu este cea mai originala idee dar eu am avut ocazia sa spun ce am in minte

shippo_33

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : In suspans
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Bivol
KinzCash : 140661

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Webkinz Romania Vin 10 Feb 2012, 11:22 am

Premiul merge la: Dianaxx! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 268640
Felicitari! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 741361
Trimite-ne un e-mail cu numele tau de utilizator de pe Forum si ziua concursului la care ai castigat (#), sa iti putem trimite premiul! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 75481
Ne vedem la urmatorul concurs! Tot asa buni sa fiti Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 94243
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #38

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum