Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

+8
Laur77
Sunny
floareadaiana2001
zinzimima
didideea
dragutza_daiana
sely01
Webkinz Romania
12 participanți

In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  Webkinz Romania Joi 15 Mar 2012, 12:04 am

www.WebkinzRomania.ro/concursul-de-joi CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 94243


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Mier 21 Mar 2012, 9:59 pm, editata de 1 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 223179

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  sely01 Joi 15 Mar 2012, 1:40 pm

Dilema Petrecerii de Anul Nou

Iata a sosit si iarna in Webkinz World.Parfumul dulce de iarna se imprasitie prin tot orasul Kinzville.
E foarte frumos in acest anotimp,caci la fiecare Revelion PJ da o mare petrecere pentru toti din WW.Aici se distreaza intreaga noapte, uneori petrecand si pana in zorii zilei.
Anul acesta va fi ceva cu totul special.PJ se gandeste ca ar putea sa invite o trupa de dans si trupa KinzvilleRock , cea mai cunoscuta trupa din Kinzville.``Dar cine oare va avea timp sa se ocupe de toate,se gandi ea``.Dupa inca ceva timp de cumpatat s-a si ivit o idee:``Imi voi suna o prietena si o voi ruga daca ma poate ajuta…``
Rasfoind agenda de telefon,gasi webkinzul potrivit…Nu era cunoscuta,dar avea stil.Era catelusa Amy,cea care a castigat un concurs rapid de frumusete,dar lui PJ i-a placut de fiecare data cum s-a imbracat.
-Alo?!Amy?!Sunt eu, PJ…Te sun in legatura cu petrecerea de Revelion.
-Da,ce s-a intamplat,nu o mai organizezi?
-O,ba da,dar…Am nevoie de ajutorul tau…Ma gandeam sa invit trupa KinzvilleRock si nu ma pot descurca singura cu toate lucrurile…Deci…ma ajuti?
Amy era foarte entuziasmata pentru ca i-a fost oferita sansa de a o ajuta pe PJ,idolul ei!
-Cu cea mai mare placere!Imi poti trimite o lista cu lucrurile ce le avem de facut si cu numerele de contact?A,da,era sa uit!Sa scrii in dreptul fiecarui lucru de pe lista numele careia trebuie sa il faca…
-Pe langa stil,tu esti si foarte organizata…
-Multumesc tare mult!Ma bucur mult ca tu, PJ, ma crezi stilata si organizata!Inchid,nu uita,mi le poti trimite acum?
-Da sigur,imediat!Pupici!
-Pupici!
Imediat ce fetele au terminat convorbirea,PJ i-a trimis lui Amy lista…Aveau cam multe de facut,asa ca nu mai era timp de stat pe ganduri.PJ lasase pe Amy partea cu mancarea si distractiile,in timp ce ea se ocupa cu hainele si ornamentele.
Imbracandu-se frumos,fetele au luat listele si au plecat la cumparaturi.Urama sa fie o zi lunga si obositoare,dar si una cu multe peripetii.
Amy a chemat un taxi,dar nu inaite de a se asigura ca si-a luat cu ea cardul pe care stransese KC in ultimul an.Cu cati KC avea acolo,putea cumpara tot Webkinz Wordul!
-Deci:am verificat daca am cardul,am pudra,am rimelul,am oja si am si rujul!Nimic nu imi mai poate sta acum in cale!
-Unde va duc,domnisoara?
-La W-shop,va rog frumos!
Dupa cateva minute petrecute in masina,Amy a si ajuns.
-Cat costa?
-50 KC,domnisoara!
-Pastreaza restul!Amy ia dat 100KC pentru ca doar atat avea schimbat.
Dandu-se jos din taxi,si-a pus ochelarii de soare si a intart in Mall cu mare incredere de sine.``Deci…eu ma ocup cu mancarea si…cu…distractiile…Sa mergem la raionul cu mancare...``
Indreptandu-se catre raion,se gandea ce sa ia…``Pot lua fructe sa fie pe masa…multe fructe…Dar daca nu le plac fructele invitatilor?Sigur ca le plac!Daca raman,asta e!Pot lua si inghetata de capsune…dar stai,eu urasc capsunele!Poate altora le plac!Dar pot lua...Ah pe cine pacalesc!?Am nevoie de o carte de bucate!``
Zis si facut!Amy a luat o carte de bucate,dar mai avea si mancare de cumparat…Tot nu cumparase nimic…Plimbandu-se si citind prin Mall,din neatentie dadu peste PJ.
-Scuze,PJ!Eram ocupata cu cititul…Am cumparat o carte de bucate si citeam la meniuri de Revelion…Hey,cum merge cu hainele si decoratiunile?
-Hainele sunt gata,dupa decoratiuni sunt acum!Iti urez bafta!
``Da,am nevoie,isi spunea Amy in gand.``Se despartira si fiecare o lua pe drumul ei ,Amy tot cu sufletul indoit.
Pana la urma se hotari sa gateasca retete din acea carte…Cu pixul bifa tot ce voia sapregateasca.
``Deci pe masa la inceput va fi un platou cu fructe,suc,pahare,sare,piper,solnita,servetele si paie!La felul I voi gati somon file la gratar cu sos de branza iar pentru cei ce nu indragesc somonul voi pregati paste cu ton,o delicatesa culinara,chiar daca mie nu-mi plac!Pentru felul principal pregatesc o salata orientala dar si de data asta pentru cei ce nu adora salatele va fi pe masa o rulada cu legume,asortata cu un dressing vienez.Pentru felul al II-lea ma gandesc la un sosulet cu aripioare si pulpe de pui,dar cei ce nu sunt de acord cu sosurile vor putea manca curcan la cuptor asortat cu sos tatiki,daca vor.Pentru desert voi pregati un tort pe nume Morcoveata si 2 prajituri:Alba-ca-Zapada si Miresme de Iarna.Chiar daca e iarna,invitatii se vor putea infrupta si din inghetata facuta de mine,numita Fulg de capsune.Acum ca am scris pe o coala meniul,sa mergem sa cumparam papica!``isi spunea Amy in gand.
Se uita atent la fiecare fruct,leguma si spunea:``Asta arata bine,il iau!Am nevoie de…``Asa continuau cumparaturile pentru cateva ore.
In sfarsit,Amy a terminat cu cumparaturile!
-Cat costa?o intreba ea pe Cowy,doamna de la casa.
-Sa vedem…o,destul de mult!30 000 de KC poti plati?
-Sigur ca pot!Pe card am 100 000 de KC!Pot plati cu cardul,nu?
-Sigur ca poti,introdu aici codul tau Webkinz,apoi apasa pe butonul verde!
Amy a urmat instructiunile si a platit cei 30 000 de KinzCash.
Cred ca a fost foarte obositor pentru ea!Partea mai grea incepea acum,caci trebuia sa gateasca…Incarcata cu cateva plase grele,a chemat un Taxi:
-Pe strada Webkinz Fericit,va rog,domnule taximetrist!
-Imediat,domnisoara!
Amy si-a adus aminte ca trebuia sa se ocupe si cu distractiile!``O sa ii sun pe cei de la KinzvilleRock,apoi trupa de dans DancingStars!Dupa aceea o sa ma reintorc la W-shop sa mai iau ceva…Piscina,jocuri…Pfiu,multe mai am de luat!``
-Alo?!Buna ziua,managerul trupei KinzvilleRock?
-Da,cu cine am onoarea la telefon?
-Eu sunt Amy,prietena lui PJ!Ma scuzati de deranj,eu si PJ organizam o petrecere de revelion si am dori ca trupa KinzvilleRock sa cante!Se poate?
-Sunt ocupati,dar pentru PJ vor veni cu siguranta!Intre ce ore?
-Pai…sa vina pe la ora 20:00PM, ora Webkinz!Vor pleca dimineata,la ora 7:00AM, ora Webkinz!
-Este perfect!Acum sa discutam despre KC!Pentru cat canta ar tebui 20 000KC!Este prea mult?
-Nu, este perfect!Le voi da banii cash dupa petrecere!Multumesc mult,o zi buna va doresc!spuse Amy incantata
-Si eu la fel!
Cat a durat convorbirea telefonica,Amy a si ajuns acasa.
- 50 KC!
- Poftiti,la revedere!
- La revedere,o zi buna!
Amy cobori din masina,incarcata cu multe plase.Acum obiectivul ei era bucataria!
Si-a luat un sort,bonetuta de bucatar si a inceput sa gateasca!Prima data a aranjat masa,dar nu stia daca petrecerea se organizeaza la ea acasa sau la PJ.
-Alo?!PJ?Eu sunt,Amy unde se tine petrecerea?
-Eu ma gandeam la tine,caci la mine s-a organizat in fiecare an!
-Perfect!Deci voi redecora sau las asa cum e casa?
-Las-o asa,am fost la tine in vizita si era perfecta!Pa-pa!Pupici!
-Ciao!Pupici!
Amy s-a reintors la gatit…Pregatind toate ingredientele,se gandi ca ar terbui sa aranjeze masa.Amy avea o camera de 10 patratele pe 10 nemobilata.Avea si mobilier adecvat petrecerii, pe stoc.
A aranjat toata camera perfect,iar in mijloc a pus o masa lunga,cu multe scaune.A aranjat si masa,punand pe ea tot ce trebuia,asigurandu-se ca nu a uitat nimic.
S-a intors la bucatarie…``Pentru somon am nevoie de …somnon…pentru desert am nevoie de…``si asa a continuat toata treaba in bucatarie.
-Amy,eu voi pleca 2 zile in excursie,asa ca nu vom face impreuna Revelionul!Voi muta frigiderele din bucatarie in Bucatarie 2,acolo unde avem numai frigidere,OK?spuse Kimy,sora gorila a lui Amy
-OK,dar nu fa zgomot!
Amy era prinsa cu gatitul,asa ca nu a prea inteles ce se petrecea.
In sfarsit,Amy terminase pregatirile.Si-a adus aminte ca frigiderele fusesera mutate,asa ca a pus mancarea la rece.
``Trebuie sa-i sun pe cei de la DancingStars.``
-Alo,buna ziua,trupa de dans DancingStars?Ma numesc Amy si ma intrebam daca puteti dansa la o petrecere de Revelion de la orele 20:00PM, pana la 7:00AM, orele Webkinz Wordului.
-Sigur!Contra sumei de 10 000 de KC!
-Perfect!O zi buna!
Amy lasa receptorul jos,apoi s-a dus sa se culce,caci era destul de tarziu.Maine avea sa fie Petrecerea de Revelion ,trebuia sa fie in forma maxima.
A doua zi,dis-de-dimineata,PJ a venit la Amy.S-au dus la coafor,au mai facut curat si iata ca a sosit si timpul petrecerii.
Trupele sosisera,iar noaptea ce se anunta avea sa fie de neuitat!
Cam pe la orele 22:00PM,masa trebuia sa fie pusa.Felul I, desigur!Dar, o problema aparuse!
-PJ,nu mai stiu unde am pus mancarea…!
-Cum nu,Amy?
-Nu-mi aduc aminte!Amy uitase ca frigiderele au fost mutate in Bucataria 2.Trebuie sa anuntam invitatii…spuse Amy dezamagita.
Ea urca pe scena,lua microfonul si spuse:
-Proda,27575!?Dragi invitati , ne pare rau,dar din cauza unor probleme tehnice vom intarzia putin cu mancarea.
-Noi vrem mancare!Noi vrem mancare!Mancare!Mancare!Mancare!
-Veti manca,dar putin mai tarziu!
Amy a coborat de pe scena iar trupele au inceput din nou sa cante si sa danseze.
PJ si Amy se gandeau cum de disparuse mancarea,iar Amy si-a adus aminte:
-Kimy!Kimy a mutat frigiderele in Bucataria 2!Acolo trebuie sa fie si mancarea!
Ambele cateluse au mers in cealalta bucatarie,gasind toate bunatatile pregatite pentru invitati.
Luminile s-au stins si mancarea a sosit!Erau delicatese culinare!Invitatii au mancat fiecare fel,cum se spune:au ras tot ce era in farfurie!
Luandu-se cu vorba,cu petrecutul,Anul Nou batea la geam…Au deschis toti fereastra,s-au adunat si au privit ultimul foc de artificii din anul 2011.
-10…9…8…7…6…5…4…3…2…1...0!La multi ani,2012!La multi ani, Webkinz World!
Au petrecut pana dimineata,in zorii zilei,iar la plecare toti au marturisit ca a fost cel mai frumos Revelion de pana acum,ca nu il vor uita foarte usor si ca anul ce va urma se dovedea a fi unul bun,unul foarte bun!
-Ei bine,Amy,am reusit sa facem aceasta petrecere,cu un mic hop,dar a iesit super-bine!marturisi PJ foarte incantata de munca lor.
-Da,ai dreptate!A meritat efortul,a meritat cat de mult suflet am pus pentru aceasta petrecere,si…uite,am reusit sa-i dam pe spate pe invitati!Cum spun eu:``Daca vrei sa-ti iasa ceva ca la carte,daca doresti sa impresionezi,pune suflet si vei fi multumit de ceea ce va iesi!"

Este o compunere mai veche,scrisa de mine,in care se celebreaza anul nou,dar si toti Webkinzii!Orice W e special in felul lui love !!!
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225607

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty va rog

Mesaj  dragutza_daiana Joi 15 Mar 2012, 1:54 pm

care este cerinta de azi (joi) 15 martie ca nu o vad
dragutza_daiana
dragutza_daiana
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela
Localizare Localizare : Onesti jud.bacau
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 136462

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  sely01 Joi 15 Mar 2012, 2:16 pm

Concursurilor create de Membrii! :mrgreen:
Ca sa participi scrii aici:
www.Forum.WebkinzRomania.ro/f82-concursul-de-joi

——————————————————————————————————————————–

~ Saptamana asta #44 ~
“Saptamana Webkinzilor!“
Membru: galbior

Desenenati o celebrare a Webkinzilor sau scrieti o mica cumpunere
despre un Webkinz preferat celebrat la o petrecere. Smile


Reguli:

- Daca faci desen, il pui intai pe: www.WebkinzRomania.ro/poze, apoi pe Forum.
- Sa va distrati.
- Sa nu trisati sau sa copiati.
- Desenul poate fi si facut de mana si pe calculator.

Premii:

Categoria compuneri:
Locul 1: Cod stikere webkinz.
Locul 2: Cod stikere webkinz.

Categoria desene:
Locul 1: Cod stikere webkinz.
Locul 2: Cod stikere webkinz.

Comentarii / Intrebari / Discutii pe:
www.Forum.WebkinzRomania.ro/f82-concursul-de-joi

——————————————————————————————————————————–

Ca sa participi scrii aici:

www.Forum.WebkinzRomania.ro/f82-concursul-de-joi
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225607

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  didideea Joi 15 Mar 2012, 2:45 pm

Craciunul :
Iata ca si Craciunul a venit . Afara miroase a covrigii impartiti de Ms. Birdye , care sunt deliciosi . Casa ce sa mai spun . Cele aproape 70 de camere sau chear mai multe miros a nuca,mere,mancare de craciun . Pikaciu,Lola,Lili,Kay si toti ceilalti webkinzi s-au asezat la masa . Mirra , insa nu . Unde o fii ??? Copii deschideau usile si intrau in alta fara sa-si dea seama , disperati ca n-o gasesc pe mult iubita lor surioara .
- Mirra !!?? Unde esti ?
-Unde te-ai ascuns ??
Erau inebuniti .
Kally , urca in masina si se plimba prin KinzVille . UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPSSSSSSSS. O observa pe Mirra la StadionulWebkinz .
-Frati , surori ...! Veniti , am gasit-o !!! E la stadion .
Toti intrara , cu teama . S-au asezat pe un scaun cate 3 , cate 4 sa priveasca spre marea scena . Dintr-o data BEZNA affraid affraid.Ce s-a intamplat ?? Apoi un reflector puternic se indreapta spre un catelus , frumos , alb , cu o rochie superba roz si o floricica mare . E Mirra.
-Woow , ce frumoasa e !! Spune lebada Lili .
- E atat de superba . Spuse Elena , elefantelul .
Mirra incepe sa recite urmatoarea poezie :
-" Eu imi iubesc fratii
Atat de mult si surorile,
Stapana mea Didi.
O iubesc!,
Va multumesc!
Ca-mi sunteti alaturi,
Ca ma iubiti ,
Ca ma indragiti!
Oare ce ma-s face fara voi ?
M-as sfarsi "
E scrisa de mine ! Spuse Mirra.
Tuturor din sala li se umezira ochii.

Mirra , a luat premiul 1 ce insemna ca a castigat o exursie pe insula vulcanilor .
A fost cea mai frumoasa sarbatoare a craciunului .
didideea
didideea
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I'm verry happy
Localizare Localizare : intr-un borcan
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 182090

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Rezolvarea Concursului de joi #44

Mesaj  dragutza_daiana Joi 15 Mar 2012, 3:10 pm

Rezolvarea concursului.......nu prea am inteles cerinta dar cred ca este dragutza...mie asa mi sed pare si am pus toti de pe webkinz
http://webkinzromania.ro/wp-content/gallery/copiiiwr_1/pizap-com13317339089532-1fcbd5d7631d7751cff22f0267bee30b32c39d7d.jpg
dragutza_daiana
dragutza_daiana
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela
Localizare Localizare : Onesti jud.bacau
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 136462

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  Sysdy Joi 15 Mar 2012, 3:23 pm

                           Frumusetea Pastelui in Webkinz World.

    E Pastele !!! Animalutele George si Dragos sunt invitate in Centrul De Adoptii la o petrecere data in cinstea Pastelui . Au primit scrisoarea :
                               " Draga animalutelor din casa nr. 12 ,
                          Sunteti invitate in aceasta seara la Centrul de adoptii de pe str. Lumea Pestilor
                          la o petrecere . O sa-l vedeti pe iepuras . O sa va placa . Va astept la ora 7 .
                          O sa primiti cadouri , o sa va jucati , o sa fie dragut . Va astept mai intai
                          in foisorul dupa aleea Webkin Park sa ne strangem . Veniti imbracati cat mai
                          frumos . Sper sa vina si Sore , sora voastra .
                                                                                     Cu drag ,
                                                                               Ms. Birdye . "
      E 7 . Toti webkinzi se adunasera .
- Va rog sa luati loc pe un scaun din minunata curte de trandafiri , spuse Birdye .Va fii un concurs " Specialul " . Cei mai frumosi imbracati , primesc un premiu . Pe la 9 vine iepurasul .
 In timp ce vorbea , ii suna telefonul :
- Brrrrr ,, Webkinz ,, Brrrr ,, Webkinz ( asta era soneria )
- Alo !?
- Buna , sunt Arte .
-Buna . Ce s-a intamplat ?
- Nu mai pot fii iepurasul in seara asta .
- Nu se poate , copiii o sa fie dezamagiti .
- Imi pare rau , trebuie sa plec din KinzVille , trebuie sa ma duc in KinzWebkinzCountry .
- Ok, o sa-i anunt .
- La revedere !
 Birdye  era foarte dezamagita .
-Copii , am un anunt ! Iepurasul nu mai poate ajunge .
-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ??
- Petrecerea s-a incheiat .

Toti se ridicara . Inainte sa deschida poarta , se aude :
- Stati !!! Stop ! Sunt aici ! Spuse Arte imbracat in Iepurasul .
-yuuuuuuuppppyyy .
                        SI FIECARE PRIMIRA CEVA FRUMOS SI AU PLECAT BUCUROSI ACASA !

Sysdy
Vizitator


Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  didideea Joi 15 Mar 2012, 3:52 pm

Mie imi plac toate " povestile " de pana acum
didideea
didideea
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I'm verry happy
Localizare Localizare : intr-un borcan
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 182090

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  zinzimima Joi 15 Mar 2012, 5:23 pm

O aniversare de pomina

-Astazi vom celebra aniversarea de 3 ani a pisicutei persane Printi Vladiana. spune Fred Rover, prezentatorul acestui eveniment.
-Yuhuu! striga toti Webkinizii prezenti de bucurie.
-Acum, sa ne amintim ce a facut Printi Vladiana pentru noi.
Fred da jos de pe un dulap inalt un panou cu multe poze si afise.
-Aici la prima activitate de caritate din Webkinz, unde fiecare animalut a donat ceva ce nu-i mai trebuia. Aici la actiunea de colectare de deseuri si mai avem 3 afise de la galerii de piese de arta lucrate manual. Toti banii de la aceste expozitii au fost donati tot in scop caritabil.
10 minute se face liniste de mormant pana cand intra Printi Vladiana.
-La Multi Ani! strigara toti in cor, sarind de pe sub mese si scaune.
Printi facu 2 pasi inapoi, de uimire, si apoi grai soptit:
-E cea mai frumoasa aniversare pe care am avut-o vreodata I love you !
Toti au imbratisat-o si i-au oferit cate o floare sau un cadou.
Au petrecut ei ce au petrecut pana la miezul noptii cand toti s-au dus spre casele lor.

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615422

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty ce???

Mesaj  dragutza_daiana Joi 15 Mar 2012, 5:43 pm

ca inseamna Cod stikere webkinz.
adica cod webkinz (cod de animalut?)??? CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 458243 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 978826 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 Suspect CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 148896
dragutza_daiana
dragutza_daiana
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela
Localizare Localizare : Onesti jud.bacau
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 136462

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty .......

Mesaj  floareadaiana2001 Joi 15 Mar 2012, 5:48 pm

Rezolvarea concursului
http://webkinzromania.ro/wp-content/gallery/copiiiwr_1/pizap-com13315544898591-850a40ba1a29783ef5c714b071257ef581139533.jpg


Niciodata nu am avut noroc sa castig....sper ca de data asta voi castiga

floareadaiana2001

KinzCash : 134350

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  sely01 Joi 15 Mar 2012, 7:19 pm

dragutza_daiana a scris:ca inseamna Cod stikere webkinz.
adica cod webkinz (cod de animalut?)??? CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 458243 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 978826 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 895327 Suspect CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 148896
nu..
exista niste stikere webkinz,cu coduri Wink
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225607

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty ...........

Mesaj  dragutza_daiana Joi 15 Mar 2012, 9:13 pm

si ce fac acestea?
deci nu primesc cod webkinz?
dragutza_daiana
dragutza_daiana
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela
Localizare Localizare : Onesti jud.bacau
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 136462

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  Sunny Joi 15 Mar 2012, 9:28 pm

Povestea catelusei White Terrier-Pufilina si a aventurii ei in lumea Pastelui
Pufilina,White Terrierul Webkinz statea plictisita in camera ei.Nu stia ce sa mai faca!La scoala-si facuse activitatile,cautase curiozitati pe calculator,cu prietenul ei cel mai bun,Micky-Clown Fish se jucase.....
-Oh Doamne!Este de abia ora 4:07 si ma plictisesc.Oare cum se distreaza ceilalti prieteni ai mei?Mereu cand ii sun primesc raspunsul ,,Ma distrez!!Tu ce faci?"!Vreau sa ma distrez!
In timpul in care Pufilina spuse lucru o lumina magina ateriza in camera ei.Un portal se deschise.
-O,sfinte Doamne!zise Pufilina mirata.Mai bine nu mai pierd timpul si merg sa vad unde duce portalul.
Dupa ce a intrat in portal ajunse intr-un loc necunoscut de ea pana in momentul acela.Privirea i-a fost atrasa de un minunat palat de maramura.Acolo locuiau sotii Iepurasul-De-Paste si doamna Sotia-Iepurasului-De-Paste.
-Aoleu.Un caine??Pe tara noastra sunt doar iepuri!Mama zmeurii,prindeti cateaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!spuse Iepurasul-De-Paste
Pufilina fugi cat o tineau picioarele dar a fost prinsa.
-De ce nu ma credeti domnul rege-iepuras?Sunt nevionovata!Nu am venit intentionat pe insula dumneavoastra.
-Tacere!Asta zic toti!Aruncati-o in temnita in care locuieste dragonul cu sapte capete!
-Nu,va implor,va rog!Nu faceti asta!
Pufilina izbucni intr-un plans.Peste ceva vreme servitoarea Iepurasului-De-Paste,Raluca a eliberat-o.Cele doua au zburat pe dragonul cu sapte capete,numit si Denis prin padurea Galbici si pe deasupra cascadei blestemate,au trecut prin portal si au ajuns din nou in camera Pufilinei.
Raluca,Pufilina si dragonul Denis au trait fericiti pana la adanci batraneti

Utilizator de pe webkinz:Bogael
Sper sa am noroc sa castig.
Sunny
Sunny
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Am invatat sa lupt,e atat de greu sa fiu eu!!
Localizare Localizare : Secret HEHE!
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 183184

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  Laur77 Joi 15 Mar 2012, 10:09 pm

Stickere - Abtibilduri ( asa se scrie )
Primesti un cod pentru abtipilduri virtuale la KinzPost !! bounce bounce
Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243624

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  didideea Vin 16 Mar 2012, 7:52 am

dragutza_daiana a scris:si ce fac acestea?
deci nu primesc cod webkinz?
sunt actipilduri si au un cod care il bagi pe webkinz si primesti ceva . oi primim doar codul CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 328962 CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 328962 .
Eu le am
didideea
didideea
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I'm verry happy
Localizare Localizare : intr-un borcan
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 182090

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  Laur77 Vin 16 Mar 2012, 2:43 pm

Defapt e aBtiBilduri Wink
Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243624

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  Adelaina Vin 16 Mar 2012, 6:28 pm

Gata!Ne reintoarcem!
uite desenul meu:
CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Pizap-com13319146905001-324934daac2d87d828b1af6ea5da9ec6739aab9e


Ultima editare efectuata de catre Adelaina in Sam 17 Mar 2012, 6:48 pm, editata de 1 ori
Adelaina
Adelaina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 178488

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  MrCookieMonster Sam 17 Mar 2012, 4:58 pm

Petrecerea de bun venit

- Ce? Pleci? se intrista Ella.
- Imi pare rau...
- Dar, Cookie... de ce?
- Va trebui sa studiez in strainatate pentru a fi un campion la invatatura. Ella, sper ca intelegi...
- Crying or Very sad Imi vei lipsi...
Dimineata urmatoare, Ella il conduse pe Cookie la gara. Uitandu-se cum pleaca, se intoarse intristata spre casa.
Zilele treceau incet fara Cookie - Ella nu avea cu cine sa se joace. Statea singura pe canapea, uitandu-se la desene animate.
In fiecare saptamana, elefantica primea cate o scrisoare de la Cookie in care el ii zicea ca nu mai e mult si va termina cursurile. Dar aceste saptamani treceau, la randul lor, incet, asa ca venirea catelusului inapoi in oras nu parea asa aproape.
Intr-o zi, Ella se duse la Posta sa vada daca a sosit alta scrisoare de la Cookie. O deschise si cand se uita inauntru, vazu o felicitare pe care scria ca el se va intoarce luni!
Entuziasmata, elefantica se gandi sa dea o petrecere de bun venit - facu rost de decoratiuni de la W Shop, de coifuri de petrecere de la KinzStyle Outlet si pregati cele mai delicioase prajituri vreodata! Ella lucra mult la invitatii si, imediat ce le termina, le trimise prin posta tuturor prietenilor lui Cookie, dar si ai ei. Duminica seara, ea aranja gradina din fata casei pentru petrecere.
- Va fi superb! bounce gandi Ella.
Dimineata urmatoare, ea se trezi inainte ca alarma de la ceas sa-i sune. Se grabi sa deschida usa invitatilor, sa le intinda fursecuri si suc, sa le dea coifurile. In cateva minute, se auzira niste pasi.
- Vine! strigara invitatii.
Toti se ascunsera dupa un pom imens, gata sa sara pe "sarbatorit".
El deschise poarta gradinii si, imediat, zeci de glasuri strigara :
- Surpriza!
Cookie le multumi tuturor, imbratisandu-i pe toti. O gasi pe Ella mancand dintr-un fursec, in celalalt capat al gradinii. Elefantica nu-l observase. Se intoarse cu spatele si, cand il vazu, scapa fursecul si fugi, sarindu-i in brate :
- Bun venit acasa!
Catelusul se bucura extrem de mult sa-si revada sora dupa cateva saptamani in strainatate.
- Am absolvit, Ella! Acum nu voi mai fi nevoit sa plec! spuse el, imbratisand-o.
- Felicitari! hug Mi-ai lipsit tare mult. Bine ca acum esti langa mine hug .
Desprinzandu-se din imbratisare, Cookie ii intinse Ellei un album foto.
- Uite, vroiam sa-ti arat ce am vizitat in strainatate.
- Stai putin! il ruga Ella.
Ea fugi pana in casa, punandu-i un coif lui Cookie. Ea ruga pe cineva sa le faca o poza impreuna.
- Bun! Cookie, incearca sa pari surprins de petrecere, rase Ella. Very Happy
- Eh, chiar sunt! zambi catelusul. OK, sa facem poza.
Invitatul ii fotografie. Din aparat iesi poza imprimata.
Ella lua albumul din mana lui Cookie si, punand poza abia facuta in ultimul loc liber, se imbratisa din nou cu fratele sau.

Sunteti curiosi sa vedeti cum arata poza? Ei bine, asta e tot ce pot sa va mai zic despre petrecerea de bun venit.
CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Party-f04403a24e8f4039d1265ddb0cd2819ca1cc709e
Spoiler:


Bafta tuturor! Din cate am citit pana acum, toti aveti niste compuneri/poze superbe! Smile
MrCookieMonster
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : No more tears, no more crying ♥. ~ One Direction
Localizare Localizare : Webkinz World
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Maimuta
KinzCash : 185277

https://twitter.com/#!/WebkinzObsessed

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  Sunny Sam 17 Mar 2012, 8:20 pm

Nu l-ai facut tu Laughing Laughing Laughing
Sunny
Sunny
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Am invatat sa lupt,e atat de greu sa fiu eu!!
Localizare Localizare : Secret HEHE!
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 183184

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  MrCookieMonster Sam 17 Mar 2012, 8:37 pm

Eu? Ba da, pe Paint...
MrCookieMonster
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : No more tears, no more crying ♥. ~ One Direction
Localizare Localizare : Webkinz World
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Maimuta
KinzCash : 185277

https://twitter.com/#!/WebkinzObsessed

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  neryo Lun 19 Mar 2012, 10:01 pm

Mireasma primaverii bate la usa fiecarui webkinz.Unii webkinji incep deja pregatirile de PASTE dupa ce au facut curat in casa lor.Un webkinz,american golden pe nume Valentina era tare trista pentru ca nu avea cu cine sa se joace,ea numai are parinti pentru ca au abandonat-o chiar inainte cu cateva saptamani inaintea Pastelui! Sad : -Numai am cu cine sa ma joc,sa ma consoleze cand sunt trista,sa ma felicite cand iau note foarte bune la scola! Crying or Very sad .Imi este tare dor de mama si de tata. Ea fiind mica nu intelegea ca au parasit-o.Ea s-a dus la un prieten vechi Arte CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 1672 : -Buna,Arte ce mai faci?Vrei sa vii sa te joci cu mine?Te rooooooooooog! -Daca ma rogi asa frumos am sa vin sa ma joc putin cu tine si asa nu-mi strica o mica pauza.(el stiind ce i s-a intamplat micutei,vroia sa o vada zambind macar o data. -Eiiiiiiiii!s-au jucat jumatate de ora,iar apoi Arte i-a spus cu parere de rau: -Micuto imi pare rau dar trebuie sa plec la munca daca vrei poti sta cu mine toata ziua la magazinul meu de articole rare,iar apoi am sa te conduc cu masina mea acasa la tine. -Iti multumesc foarte mult Arte!Promit ca am sa fiu cuminte. angel . -Micuta noastra Valentina a stat tot timpul cu Arte si l-a privit foarte curioasa ori de cate ori el facea afaceri: -Arte cum e sa faci afaceri? -Nu este deloc usor dar nici asa greu dupa ce te obisnuiesti. Se facu seara,iar Arte a dus-o pe micta Valentina acasa.Valentina dupa ce s-a pus in pat,sa se culce se gandea numai la gestul lui Arte,era asa fericita si Arte i-a spus ca poate sa mai vina si maine.A doua zi au venit rudele Valentinei care si-au facut atatea griji pentru ea,dar totusi ea s-a dus la Arte sa stea cu el si i-a povestit tot.Arte surprins s-a bucurat pentru Valentina nespus de mult.Au trecut 2 saptamani si a venit Pastele.Rudele Valentinei aveau sa stea cu ea pana cand o sa se faca mare.In ziua de Pasti i-a s-a dus alergand la Arte cu o mica atentie in mana: -Arte uite ce ti-am adus,un articol rar pe care vreau sa-l pastrezi.era o bucata din steaua care a cazut la ea in gradina. -Multumesc,spuse Arte cu atat de mult entuziasm,apoi a invitat-o pe Valentina la niste gustari si asa vorbind,glumind,razand si mancand au sarbatorit Pastele.De atunci Arte a devenit ca tatal V alentinei,asa era de grijuliu cu ea,iar Valentina a fost mereu fericita si si-a facut noi prieteni! CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) 528795

neryo

Gen : feminin Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 135300

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  galbior Vin 23 Mar 2012, 2:06 pm

Astazi anunt castigoatorii ^^ La desen am ales deja Smile
Acum voi alege la compuneri :3
Toate sunt frumoase.
galbior
galbior
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Focsani
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Bivol
KinzCash : 183331

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  Sunny Vin 23 Mar 2012, 2:49 pm

Care sunt castigatorii?!
Sunny
Sunny
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Am invatat sa lupt,e atat de greu sa fiu eu!!
Localizare Localizare : Secret HEHE!
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 183184

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  galbior Vin 23 Mar 2012, 3:27 pm

Desen Loc.1 MrCookieMonster
Loc.2 Adelaina
Compunere Loc.1 zinzimima
Loc.2 Didideea
galbior
galbior
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Focsani
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Bivol
KinzCash : 183331

Sus In jos

CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior) Empty Re: CONCURS Joi #44: "Saptamana Webkinzilor!" (galbior)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum