Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

+7
doriutza
zinzimima
didideea
raluca4
neryo
merry777
Webkinz Romania
11 participanți

In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  Webkinz Romania Mier 21 Mar 2012, 5:47 am

www.WebkinzRomania.ro/concursul-de-miercuri tongue


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Mar 03 Apr 2012, 10:18 pm, editata de 1 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  merry777 Mier 21 Mar 2012, 8:31 am

Quizzy este un ursulet de culoare galben aproape identic cu mierea yum Eu cred ca are culoarea asta deoarece cred ca se plimba prin padure si era un stup gigantic de miere si cand a vrut sa ia mierea albinelor stupul lor a cazut peste Quizzy si i-a dat culoarea de galbenui ca mierea :]] . El este cel mai inteligent urs din Webkinz World deoarece a avansat toate cursurile de la Kinzville Academy . Webkinzii pot merge la Coltul lui Quizzy pentru a raspunde la intrebarile de cultura generala ;3. Acum exista si intrebari in limba romana. Webkinz este foarte foarte educativ cu acest "mic" ursulet ;3.

merry777
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ◕‿◕
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 450298

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  Fauna Mier 21 Mar 2012, 2:54 pm

 Quizzy e un ursulet auriu,foarte amabil si prietenos.Ochii lui sunt ca niste mici margele negre,care stralucesc de la razele soarelui.El mereu le zambeste webkinzilor care il viziteaza la ,,Coltul lui Quizzy''.Tot el ii incurajeaza sa isi testeze cultura generala,primind in schimb Kinzcash.Webkinzii nu vin la el pentru premii,deoarece lor le place sa-l viziteze pe Quizzy deoarece are simtul umorului si e foarte destep.Kinzville Academy i-a oferit o multime de premii acestui urs,a reusit sa primeasca diplome si o multime de medalii.Quizzy e un ursulet foarte destept,care e placut de toti webkinzii! Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 615872

Fauna
Vizitator


Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Quizzy

Mesaj  neryo Mier 21 Mar 2012, 3:05 pm

Quizzy este cel mai dragalas,iubitor si sfatuitor ursulet din lume.Desi are o culoare diferita de ursii bruni este un prieten bun.El este imbracat cu o vesta rosie care se inchide cu un singur nasture galben si mai poarta la gat un papion cu fundita galbena pe care este scris semnul intrebarii.Ii place mierea si de asemenea murele, mancarea preferata oricarui urs.El este regele intrebarilor din toata lumea! Smile

neryo

Gen : feminin Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 135030

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  raluca4 Mier 21 Mar 2012, 4:04 pm

Acest ursulet mic si inteligent care tot timpul e fericit se numeste Quizzy.El ne indruma spre poteca cunoasterii si mereu ne ajuta la intrebari.Poarta tot timpul o vestuta rosie ca focul si foarte catifelata,iar la gat un papion foarte frumos.Il ador pe Quizzy caci fara el nimic nu ar mai fi la fel din Webkinz World. Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 978826
raluca4
raluca4
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : fericita
Localizare Localizare : tg.neamt
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 139470

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  didideea Mier 21 Mar 2012, 7:58 pm

El e un ursulet dragut
Cam plinut , dar nu-i nimic .
Noua bani , in dar ne da
Ca e foarte intelept .


Daca nu ar fii asa bogat ,
El de unde sa ne dea ?
Oare ii scoate din buzunar ?
E cam mare .


Eu in fiecare zi
Trec in vizita , un pic
La coltul sau pitic
Sa-i dau " Buna Ziua ! "


Maine eu deabia astept
Sa-i pun iar o intrebare
Ursului meu cel drag
Pe nume Quizzy .
didideea
didideea
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I'm verry happy
Localizare Localizare : intr-un borcan
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 181820

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  zinzimima Mier 21 Mar 2012, 8:01 pm

Quizzy este un ursulet curios, caruia ii place sa exploreze lumea animalelor, a artei, a matematicii si a stiintei.

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615152

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  doriutza Mier 21 Mar 2012, 8:12 pm

Quizzy este un ursulet auriu ce seamana cu mierea yum . Este foarte generos,sufletist,dragut,raspunde frumos,te face sa fi increzator.El esti imbracat intr-o vesta rosie cu un papion galben care are semnul intrebarii pe el.El este un urs frumos.Pe webkinz cand mergi sa raspunzi la intrebari la el locul acela se numeste Coltul lui Quizzy.El zambeste mereu si este calm.Lui Quizzy ii place sa studieze stiinta matematicii,istoriei,stiintei.
doriutza
doriutza
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 199639

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  oaal17 Joi 22 Mar 2012, 8:53 am

QUIZZY!acesta este un urs prietenos si amabil,fiind destept si stind tot si toate a vrut sa impartaseasca asta cu toata lumea!asadar de fiecare data cand vrei sa castigi Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 165817 doar vizitezi coltul lui quizzy si raspunzi la intrebari!daca nu sti raspunsul macar vei invata ceva nou si tot primesti putini Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 165817
oaal17
oaal17
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : happyyyyyy
Localizare Localizare : st.kinzville nr.1432
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 148150

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Concursul de miercuri

Mesaj  crisacri Vin 23 Mar 2012, 5:02 pm

Quizzy este un ursulet din specia ursilor burni,cu totul ca el este un galben mai deschis.
Uni spun ca acest ursulet este un geniu,dar nu cred ca l-ar putea invinge pe Goober.
Noi mergem des la el caci asa ne-a sfatuit Plumpy ca sa ne mentine animalutul destept.La el castigam si multi,multi kinzcash.
El are o vesta rosie,care se inchide cu un nasturel galben.Mai poarta si o fundita cu semnu intrebari pe ea.
Nu ne descurajeaza niciodata,mereu cand reusim zice : Felicitari!!Doamna Cowoline va fi mandra de tine!! sau daca pierde m ne incurajeaza ca am aflat ceva nou si ca data vitoare vom sti sa raspundem.
A da,mai stiu un mic secret.Ce?Varsta lui!!De unde?Sunt un fan webkinz mare!!Cati ani are? 35 de ani !!



Oricum daca castig o sa trimit prin mesaj privat la WR de und il am si te rog WR sa nu ii iei in considerare pe cei care se i-au dupa mine si zic ca Quizzy are 35 de ani.

crisacri
Vizitator


Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  bidrye Vin 23 Mar 2012, 8:44 pm

Quizzi este un ursulet de culoare galbena care parca vrea sa ne dea curaj si iubie in suflet de fiecare data cand mergi sa petreci timpul la coltul lui Quizzi si el poarta o vesta rosie si la gat un papion cu semnul intrebarii pe mijloc care ne arata noua ca este un concurs de raspuns la intrebari pentru cunostinte,vestuta de inchide cu un nasture rosu si acopera blanita lui moale si catifelata el e mereu cu zambetul pe buze si ne arata ca noi trebuie sa fim fericiti si cu zambetul pe buze in fiecare zi in fiecare secunda si in foiecare minut al vietii are doi ochisori micuti cu gene si sprancene negre si doua urechiuse mici cu,care aude cel mai perfect si mereu ne asculta si ne conrecteaza asfel incat sa stim alta data sa raspundem coresc si sa adunam kinz cash si puncte mai are si un nasuc mic si maro si o voce groasa dar frumoasa de urs din desenele animate este un ursulet fericit norocos zambaret si respectoua dar mai are si alte calitati personale el face parte din grupa caractereleor din webkinz world care aduna cate un zambet de la fiecare copil in fiecare si si fiecare clipa a vietii sale si de aceea Quizzi va avea intodeauna va avea un loc special in inima mea si in a tuturor copiilorConcursul de MIERCURI - Comunitar #45 978826
bidrye
bidrye
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte tare si fericita
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 220335

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Quzzy

Mesaj  dragutza_daiana Sam 24 Mar 2012, 4:51 pm

Cu ce sa incep…..Quzzy este super
Am castigat multi bani de la el
Am invatat engleza si despre animale in romana
Este super webkinz daca este si Quzzy
este la moda vestuta rosie a lui si cu papionul galben
Va pup si ne mai vedem la concursuri
dragutza_daiana
dragutza_daiana
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela
Localizare Localizare : Onesti jud.bacau
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 136192

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  sely01 Sam 24 Mar 2012, 6:35 pm

Ce as putea spune eu despre Quizzy?Eu cred ca acest ursulet,Quizzy,este unul dintre cele mai de treaba personaje din Webkinz.Cred ca toti am avut si avem multe de invatat de la acest ursulet.Este adorabil,si nu stiu daca si voi simtiti,dar cand ma felicita ca am raspuns corect nu mai pot de drag!In concluzie,Quizzy este un ursulet pufos de plus,foarte intelgient,mereu pregatit sa te puna la incercare si este si un bun ascultator
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225337

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  Webkinz Romania Mar 03 Apr 2012, 10:28 pm

Premiul merge la: Fauna! Smile
Felicitari! Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 741361
Trimite-ne un e-mail cu numele tau de utilizator de pe Webkinz, sa iti putem trimite premiul! Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 75481
Ne vedem la urmatorul concurs! Tot asa buni sa fiti clap
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #45 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #45

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum