Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

+2
alteio
Webkinz Romania
6 participanți

In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

Mesaj  Webkinz Romania Vin 16 Dec 2011, 12:01 am

http://webkinzromania.ro/concursul-de-miercuri/ santa


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Joi 22 Dec 2011, 1:21 pm, editata de 2 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

Mesaj  alteio Sam 17 Dec 2011, 9:25 am

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Pizap-com10-101739161182194951324104916359-0b7711ee37c233b8ea8f0aa771ca0feae06c5197



a fost o data ca nici o data 2 webkinzi care se certau intruna.cel mai rau era ca aveau si o fiica care suferea.se apropiau sarbatorile dar nu exista nici o bucurie in acea casa.(pana acum e trist,foarte trist Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 170612 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 170612 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 170612)colindatorii sunau la usa dar nimeni nu-i auzea din cauza certurilor.in casa era pus un singur fir de vasc agatat chiar de lustra.
saracul copil,saturanduse de atata nefericire a hotarat sa plece de-a casa.ea vroia sa se duca sa locuiasca in club hause.zis si facut.
parintii cand vazusera ca lumina ochilor lor plecase de acasa,au lasat laoparte certurile si s-au dus s-o caute.afara ningea mult si greu ,iar strazile erau blocate.intr-un bun sfarsit au ajuns si l-a club hause unde au gasit-o pe fetita.aceasta a inceput sa planga spunandu-le parintilor ca a fugit ca sa scape de cearta.parintii sai i-au explicat ca nu mai puteau fi impreuna.micuta a inceput sa planga si mai tare,apoi i-a impis pe amandoi parinti sub vasc.
acestia si-au amintit de clipele frumoase si s-au inpacat chiar sub vasc in seara de ajun.
din vazduh se auzeau clinchete de clopotei si un puternic
"ho!ho!ho!"




sper ca v-a placut.eu am inventat-o.sper ca nu are nimic ca-i poveste de dragoste fiindca n-am folosit cuvinte urate.craciun fericit tuturor!! Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872
alteio
alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 221706

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Povestea vascului

Mesaj  wepufule Sam 17 Dec 2011, 4:04 pm

          Intr-o zi de iarna o familie trista s-a dus in padure si pe un copac au gasit o planta pe nume vasc care aduce noroc si fericire in casa.  Acea familie l-a luat si la pus in casa,ca sa fie frumos ,sa aduca noroc si fericire.Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 526354 Din acea zi acea familie a fost fericitaConcursul de MIERCURI - Comunitar #33 268640 .In alta zi acea femie s-a intalnit cu o vecina care era si ea trista si i-a povestit de acea planta si a mers cu ea in padure sa ia vasc.Cele doua femei au gasit vasc si a pus la casa.Vecina acea a mai povestit si la alti oameni si au loat si ei si au devenit fericiti si plini de noroc.Venise si anu nou copii erau fericiti si bucurosi.Datorita vascului copii erau bucurosi si puteau colinda fericiti.CRACIUN FERICIT!!!!!!!!!!!!!!santa rendeer Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 615872 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 348214 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 348214 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 348214 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 933396 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 933396 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 295534 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 295534 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 215695 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 215695 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 880399 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 45780 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 996786 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 996786 Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 996786 CRACIUN FERICIT VA UREZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wepufule
Vizitator


Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

Mesaj  merry777 Mar 20 Dec 2011, 10:13 am

Povestea Webkinzului Fericit

A fost odata un webkinz

care era sarac...

Avea la el doar o moneda Kinzcash

Mergand prin Kinzville

A vazut o doamna invarsta

care ii zice:

-Buna ziua fiule !

-Buna ziua tanti ! Ce faceti?

-Buna sa iti fie inima.. Uite...

Am venit ca sa vand VASC, dar

webkinzii din ziua de azi.. Nu mai sunt

interesati de asa ceva... Ei au uitat ca VASCUL

aduce fericire , bucurie si sanatate..

-Bucurie , fericire si sanatate?? spune webkinzul.

Vreau si eu sa cumpar! Doar ca am doar un kinzcash.. Sunt cam sarac..

-Nu iti voi lua bani! Ai un suflet bun! Esti primul meu client..

Si ce sa vezi?? O lumina puternica a aparut dinspre doamna cea batrana ,

iar ea era defapt o zana frumoasa , care se numea Lily!

-Iti multumesc mult! spuse Lily .

Eu am fost vrajita de o zana foarte rea

, dar acum ca tu ai cumparat

VASCUL si ai avut o inima buna ai rupt

vraja! Iti multumesc mult!

-Nu ai pentru ce!

-Ca sa iti fiu recunoscatoare,o sa fii bogat , o sa fii sanatos si

vei avea o familie MAREE!!

Zana i-a multumit inca odata webkinzului,

Iar el a trait fericit pana la adanci batraneti!



♥ Sfarsit! ♥


merry777
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ◕‿◕
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 450298

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty concursur de miercuri editia 33

Mesaj  Sara1111 Mar 20 Dec 2011, 1:14 pm

Intr-o zi 2 webkinzicare erau impreuna ,primul era un catelus hasky pe nume Alina iar celalalt era un catel golden retriver pe nume Alin.Ei erau fericiti impreuna! Dra se apropiau sarbatorile iar ALINA NU STIA CE SA II IA LUI aLIN SI INVERS!!!! Ea vazuse tot felul de cadouri minunate dar nici unul nu credea ca e potrivit!Ea vede o vanzatoare saraca ea ii dadu 10 lei iar ea ii daduse un bucet cu VASC ea credea ca e un cadou cam urat dar vazand cum celelalte cupluri isi dadeau VASC si la toti erau incantati ea nu mai dori sa arunce buchetul.El facu la fel ca Alina si tot acelas lucru facu!
VAZAND CA ERA SURPRINS II SPUSE CA ASTA ERA TOT CE GASISE MAI SPECIAL SI S-AU IMBRACIST SI AU TRAIT FERICITI PANA LA ADANCI BATRANET SFARSIT!!!!!!!!!!! Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 223905

Sara1111
Vizitator


Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

Mesaj  merry777 Mar 20 Dec 2011, 8:16 pm

Sara1111 a scris:Intr-o zi 2 webkinzicare erau impreuna ,primul era un catelus hasky pe nume Alina iar celalalt era un catel golden retriver pe nume Alin.Ei erau fericiti impreuna! Dra se apropiau sarbatorile iar ALINA NU STIA CE SA II IA LUI aLIN SI INVERS!!!! Ea vazuse tot felul de cadouri minunate dar nici unul nu credea ca e potrivit!Ea vede o vanzatoare saraca ea ii dadu 10 lei iar ea ii daduse un bucet cu VASC ea credea ca e un cadou cam urat dar vazand cum celelalte cupluri isi dadeau VASC si la toti erau incantati ea nu mai dori sa arunce buchetul.El facu la fel ca Alina si tot acelas lucru facu!
VAZAND CA ERA SURPRINS II SPUSE CA ASTA ERA TOT CE GASISE MAI SPECIAL SI S-AU IMBRACIST SI AU TRAIT FERICITI PANA LA ADANCI BATRANET SFARSIT!!!!!!!!!!! Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 223905
M-ai copiat Rolling Eyes Si eu am zis la fel cu a trait fericit pana la adanci batraneti si eu am zis tot la fel cu vanzatoarea Neutral Nu esti cinstit[a] ! Rolling Eyes

merry777
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ◕‿◕
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 450298

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

Mesaj  Alexandru2002 Mar 20 Dec 2011, 8:26 pm

Erau 3 Webkinz. Ei se jucau, se duceau in parc, dar, unul dintre ei a rupt un leagan. Ceilalti s-au suparat pe el. El a fost tare trist, cei doi Webkinzi reincepura joaca. Dar, se simteau si ei prost ca l-au suparat pe celalalt animalut Webkinz. Ele si-au cerut iertare, dar , acel Webkinz nu acceptase. Pana la urma cei 2 Webkinzi erau tristi si ei ca l-au suparat pe cel mai bun amic al lor! S-au intors acasa! A sosit un colindator!
El le-a oferit un VASC. Cand s-au intalnit animalutele sub vasc, au redevenit prieteni. Si, asa au ramas ei intotdeauna, cei mai buni prieteni! Aceasta a fost datorita colindatorului care le-a oferit VASCUL MAGIC!
Alexandru2002
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 683584

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

Mesaj  Adelaina Mier 21 Dec 2011, 12:30 pm

2 webkinz se intalnise in parc.Erau un chihuauha Gabriela si un pug Dave.Se jucau ei prin zapada.Alergau faceau bulgari si omi de zapada.
Pugul se uitase la Gabriela si se indragostise de ea I love you Diseara era dansul in doi.Pugul a spus Gabrielei:
-Vrei sa dansezi diseara cu mine?
-Da!
Se facu seara.Pugul si Gabriela ajunse.Se cautau unul pe altul.Deodata aparu un VASC in mijlocul scenei.Ei lau urmat si sau gasit.Au facut dansul foarte romantic chiar sub VASC!
Si asa au ramas fericiti sub VASCUL care i-a adus impreuna!
Poate ca chiar si acum sunt fericiti!
Adelaina
Adelaina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa
Localizare Localizare : Ploiesti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 178218

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty concurs de miercuri

Mesaj  bidrye Mier 21 Dec 2011, 3:45 pm

 

                                          povestea unui vasc

a fost o data un peste goldfish webkinz care nu credea de loc in Craciun si care isi dorea numia cadourile pe care le primea de la rude. In ziua de Craciun  se tot invartea pri casa si astepta cu nerabdare cadourile sub brad .La usa mama sa agatase de un cui  mic  un vasc dragalas ca sa le tina de noroc astazi de Craciun.Seara gasi la brad o gramada de cadouri pe care deabia astepta sa le deschia si toate cum isi dorea el.Inainte de a deschide un pachet acesta aluneca sub vasc si atunci ramase cu emotia si iubirea fata de Craciun pe care trebuia sa o aiba de mai mult timp.De atunci toata viata lui a iubit Craiunul mai mult ca orice sarbatoare

                       MERY                                   CHRISTMAS

bidrye
Vizitator


Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

Mesaj  Izabella Joi 22 Dec 2011, 10:42 am

Era o data 2 animalute:o pisicuta Bombonica si un catelus Bobicel.Au plecat la plimbare cum faceau in fiecare zi.Vreau sa va spun ca pana atunci la ei nu era Craciun.Pe drum insa aparu o usa.Din curiozitate,ca erau cei mai curiosi din Lumea Webkinz,intrara.Acolo se aflau brazi imbodobiti asa frumos ca toata ziua ai fi privit la ei,elfii care mergeau in rand imbracati frumos in verde si rosu,o sanie mare inconjurata de reni zburatori legati de sania cu ham cu clopotei argintii si zgomutul lor se auzea lin si cristalin.Bombonica vazant toate astea se repezi si alerga la sania cea mare.Fiind curioasa cum v-am mai spus intra in sanie.Renii sperinduse incepura sa zboare cu tot cu sanie,cu tot cu Bombonica.Asa ca Bobicel ingrozindu-se nu stia ce sa mai face incremeni.Pe acolo insa trecu o persoana imbracata in rosu cu barba alba ca zapada si lunga.-Ce ai patit,intreba el;-Prietena mea Bombonica a urcat intr-o sanie mare si aceasta a plecat cu ea,ma poti ajuta?;Sa vad ce pot face,zise cine credeti ca era acea persoana cu siguranta ca Mosul.Si plecara cu o alta sanie cu alti reni.In cele din urma o salvara pe Bombonica.Pe atunci se punea vasc in pom pentru a aduce noroc.Cand o salvara merse sub un pom chiar sub vasc si Bombonica zise:-Multumesc,poate ca nu ar mai trebui sa fiu asa curioasa si il saruta pe obraz.De atunci si traditia asta.Si plecara inapoi in Webkinz sarbatorind si ei de atunci Craciunul si traditia cu vasc.
Izabella
Izabella
KinzKlip
KinzKlip

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : TRISTA DE CE NU STIU
Localizare Localizare : undeva prin Romania
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 138484

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

Mesaj  Webkinz Romania Joi 22 Dec 2011, 2:10 pm

Premiul merge la: Adelaina! Smile
Felicitari! Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 741361
Trimite-ne un e-mail cu numele tau de utilizator de pe Webkinz, sa iti putem trimite premiul! Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 75481
Ne vedem la urmatorul concurs! Tot asa buni sa fiti clap
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de MIERCURI - Comunitar #33 Empty Re: Concursul de MIERCURI - Comunitar #33

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum