Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

+25
andreeateo24
sely01
LilyBel217
amicool08998
alexandraaVIP
barbie2602
MARYA211
Emmilly1999
lavinia3000
mika
deeaeea
iordan
adelinabalerina
collins
Zorica12
pufilici03
MAZEN
Vale10
Mimy
LovelyGirl
guffina
pupantonia
floirnaaaa
WebkinzBoyRomania
Webkinz Romania
29 participanți

In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  Webkinz Romania Vin 21 Ian 2011, 11:48 pm

Ce curs NOU ati introduce la KinzVille Academy?
Numele cursului + descriere de maxim 4 randuri.

Premiul va fi: Bramble Circlet CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Bramblecirclet


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Sam 29 Ian 2011, 7:10 pm, editata de 1 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 226659

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  WebkinzBoyRomania Vin 21 Ian 2011, 11:59 pm

Cursul de Biologie si Botanica

Cursul ne va invata webkinzii cum sa aiba grija de plante si despre animale
Probele:la botanica-sa ingrijeasca o floare...la bio:sa ghiceasca cum fac fiecare animal de pe tabla de ex pe tabla va fii tigru,caine,pisica si va scrie roooar ham chitz si miau si el trebuie sa le "corespondeze"
premiu-un poster cu animale sau o palarie cap de un animal dintre(caine,panda,pisica,tigru) si la botanica un ghiveci cu o floare care creste cand dai click...........
si ca actiune va face ca un tigru(se ridica si o sa scrie Wroar)....mam straduit Very Happy

WebkinzBoyRomania
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Caine
KinzCash : 161465

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re:CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  floirnaaaa Sam 22 Ian 2011, 7:46 am

Cursul de Chimie!
Acest fantastic curs este minunat.Iti da oportunitatea de a invata de tot ce inseamna CHIMIE!Vei avea in fiecare zi o solutie noua de facut!La laboratorul lui Labranovky(profu de chimie in webkinz,inalt,cu mustata si este golden retriever),el iti va da formula de dizolvat si tu trebuie sa o faci.Punctajul maxim este 18!
La sfarsitul nivelului 25 vei castiga o medalie inscriptionata "Le formidable" care o poti purta pe haine.O rogi pe PJ. sa te-o puna pe haina dorita!NU O MAI POTI DA JOS!Aceasta insigna o mai poti pune si la profilul tau.Mai primesti si un set de laborator acasa cu Labronovsky ca profesor timp de 4 luni.Vei primii setul daca iei punctajul maxim pana la niv 25(adika numai 18).

Atat am avut de zis!Bafta si celorlalti cheers
floirnaaaa
floirnaaaa
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte vesela :d
Localizare Localizare : bucuresti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 152561

http://www.florina_capsuna@yahoo.con

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  pupantonia Sam 22 Ian 2011, 9:16 am

Cursul Mate pt. toti !
La acest curs Yogi , un urs foarte destept iti va pune intrebari de mate gen:
nivel 1: 1+1 nivel 2 mai greu si tot asa . Pentru ca toti trebuie sa stiim mate deoarece s-ar putea sa va pacaleasca muulti oameni ca nu stiti matematica . TOTI TREBUIE SA STIE MATERIA CEA MAI IMPORTATNTA , MATEMATICA CARE TE AJUTA IN TOATE ! MATEMATICA E PRIETENA TA!
pupantonia
pupantonia
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : un moft floral
Localizare Localizare : RO
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 162991

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  guffina Sam 22 Ian 2011, 1:13 pm

Webkinz Romania a scris:Ce curs NOU ati introduce la KinzVille Academy?
Numele cursului + descriere de maxim 4 randuri.

Premiul va fi: Bramble Circlet CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Bramblecirclet

cursul de matematica le va invata pe animalute sa numere si sa calculeze deci este foarte important!

guffina

KinzCash : 149731

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  LovelyGirl Sam 22 Ian 2011, 1:20 pm

Cursul de istorie!
Aici toate animalutele isi pot testa cat de bine cunosc istoria webkinz!
Contine in total 3 seturi de intrebari (Usoare,medii,grele) cu cate 20 de intrebari!
Intrebari despre ce s-a intamplat la sarbatori,ce obiecte s-au retras si cand,si muuulte altele!
Acolo domnisoara Chloe iti va da intrebarile.
Ai acolo cate 3 variante de raspuns.
Daca ratezi 3 intrebari,pierzi jocul.
Si daca obtii un puntaj mai mare de 10 primesti 2 puncte in plus.
LovelyGirl
LovelyGirl
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I'm bored...Ma simt ciudat,nuj de ce...
Localizare Localizare : In the music world
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 152737

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  Mimy Sam 22 Ian 2011, 1:22 pm

Cursul de engleza

In acest curs toate animalut tre sa stie engleza[acest curs e mai mult pt cei care se joaca in lb engleza]
Lisa,invatatoarea v-a intrba animaluele cum se traduce un cuv pe engleza in romana si invers!

App fetelor,scrie ma×im 4 randuri
Mimy
Mimy
Zumbuddy
Zumbuddy

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 151869

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Sport

Mesaj  Vale10 Sam 22 Ian 2011, 3:37 pm

Cursul de informatica.La zece nivele vei primi o diploma si actiunea animalutului de a se roti,cursul consta sa apesi pe taste si sa scri anumite cuvinte cuvinte .
Vale10
Vale10

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Tg -Jiu
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 153377

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  MAZEN Sam 22 Ian 2011, 5:03 pm

CURS DE REPARATI
ASA WEBKINZI VOR INVATA DESPRE TEHNOLOGIE

MAZEN

KinzCash : 154485

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  pufilici03 Sam 22 Ian 2011, 5:36 pm

Cursul despre geografie
In acest curs li se va da animalutelor o harta in care trebuie sa indice cum se nuesc ele, in felul asta daca animalutele vor sa plece undeva vor sti care sunt tarile.
pufilici03
pufilici03
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vr sa aflu si sa citesc orice legat de TWILIGHT
Localizare Localizare : oltenita
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 161549

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  Zorica12 Sam 22 Ian 2011, 6:24 pm

Cursul de afaceri
Doresti sa faci mai multi bani in WW? Acesta este cursul de care ai nevoie! Animalutul tau poate invata cum sa poata deschide un magazin! Sau conduce o afacere de catering! Sau a fi cel mai bun prieten si distribuitor a lui ArteFact! Orice iti imaginezi poate deveni realitate cu acest curs!
P.S. : daca vrei sa conduci afacerea cu catering, adu-mi si mie niste pui cu smantana!


Ultima editare efectuata de catre Zorica12 in Dum 23 Ian 2011, 11:22 am, editata de 1 ori
Zorica12
Zorica12
Mazin' Hamster
Mazin' Hamster

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Vesela
Localizare Localizare : Constanta
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 157653

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  collins Sam 22 Ian 2011, 6:48 pm

Cursul de labirinturi
Aici vei primi un model de labirint ca-n Mazin Hamsters,iar tu trebuie sa-l faci ca-n model folosind piesele potrivite.Dupa ce ai trecut toate nivelele,vei primi un poster cu un labirint pe care-l poti pune pe perete.
collins
collins
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : extaziat
Localizare Localizare : rm valcea
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Bivol
KinzCash : 156017

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  adelinabalerina Sam 22 Ian 2011, 6:56 pm

cursul de balet si majorete
la acest curs se invata sa faci balet dar si majorete la majorete dupa 10 zile veti primi un costum iar la balet tot dupa 10 zile veti primi un costum de balerina si ciupici la ambele iar daca animalutul tau va merge zi de zi 3 luni la rand va primi un trofeu
adelinabalerina
adelinabalerina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 171350

http://www.rockstar.forumz.ro

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  iordan Sam 22 Ian 2011, 11:02 pm

Cursul de bune maniere daca tot sa deschis restaurantul la club house sofia opisica iti va arat cum se ranjeaza o masa o reti dupa trebuie sa o fcai exact asa cum tia aratato sofia pana la lvl 5

iordan

KinzCash : 151311

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty cursul alergam si invatam

Mesaj  deeaeea Dum 23 Ian 2011, 9:54 am

webkinzii vor fi intr-o pestera. ca sa iasa va trebui sa rezolve mici provocari din diferite categori matematica istorie geografie . la fiecare curs va avea si o proba fizica unde va trebui sa alerge sa poata iesi din pestera
acest curs va fi pe categori de varste si este foarte interesant animalutele invata lucruri noi dare fac si exercitii fizice

deeaeea

Gen : feminin KinzCash : 153211

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  mika Dum 23 Ian 2011, 12:08 pm

Dna Cowoline=DC Eu-eu animalutul-adea
DC- Atentie! Atentie! Astazi la ora 13:59 vreau toate animalutele la Kinzville Academy!
Eu- Oare ce va anunta Doamna Cowoline?
Adea- Probabil vreo imbunatatire la Kinzville Academy, tu ce crezi?
Eu- Nu stiu vedem acolo!
Eu- Este ora 13:57
Adea- Hai sa mergem ca sa nu intarziem.
Eu- Ok, hai!
DC- Atentie! Astazi Promovam Un Nou CURS!
Eu- Yeeeey!
Adea- Yeeey Yeey!!!
DC- Cursul este....Tobele....Cursul IT adica un curs despre si cu Calculatoare...Mai pe inteles INFORMATICA!!!
Adea- Supperr!
Eu- OOO..super...dar cred ca adea se va descurca foarte bine!
Eu- Dar de ce doar adea? Cred ca toata lumea se va descurca foarte bine!
Eu- Dar cate nivele are?
DC- La 10 nivele. Ca sa treci la primul trebuie sa faci 2 cursri corecte, la al doilea 3, la al treilea 4, la al patrulea 5,la al cincelea 6, la al seaselea 7, la al saptelea 8, la al optulea 9, la al noualea 10, iar la al zecelea 15.
Adea- Super!
Eu- MULTUMESC MULT DNA COWOLINE! Noi trebuie sa plecam sa dormim!
DC- LA revedere!
mika
mika
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : heloo all
Localizare Localizare : craiova
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 154737

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  lavinia3000 Dum 23 Ian 2011, 7:34 pm

Cursul de facut curatenie
Mi-am propus ca in acest curs sa invatam animalutele webkinz sa faca curatenie! Very Happy Sa aspire,sa stearga praful,sa spele vase si sa nu isi mai lase jucariile imprastiate prin camere!Ar fi un curs folositor! Very Happy
lavinia3000
lavinia3000
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Go...where the guitar takes you!;)
Localizare Localizare : Baia Sprie
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 168853

https://www.facebook.com/lavy.xD

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  Emmilly1999 Dum 23 Ian 2011, 8:52 pm

Webkinz Romania a scris:Ce curs NOU ati introduce la KinzVille Academy?
Numele cursului + descriere de maxim 4 randuri.

Premiul va fi: Bramble Circlet CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Bramblecirclet
CANTEC+DANS
La acest curs animalutul trebuie sa aranjeze cuvintele unui cantec foarte cunoscut, iar dupa aceea sa inventeze o coregrafie pt cantec. Cursul are 30 de nivele: dupa 10 nivele primeste un poster cu o vedeta rock, dupa 20 de nivele primeste o tinuta de vedeta, iar la incheierea cursului primeste un trofeu Exclamation Very Happy

Emmilly1999

KinzCash : 149763

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty CONCURS

Mesaj  Fauna Dum 23 Ian 2011, 9:12 pm

CURS DE MEMORAT
IN ACEST CURS SE VOR DA 5 CARTONASE CU IMAGINI.O VOCE VA TREBUI SA VORBEASCA.CARTONASELE SE INTORC PE SPATE.ANIMALUTELE,(ADICA NOI)VOR TREBUI SA ALEAGA CARTONASELE PE CARE SUNT ILUSTRATE IMAGINEA AUZITA.EXEMPLU:PE UN CARTONAS E UN SOARE.VOCEA ZICE:SUN,IAR NOI TREBUIE SA DAM CLIK PE CARTONASUL CORESPUNZATOR.

Fauna
Vizitator


Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Cursul de creatie a hainelor

Mesaj  MARYA211 Lun 24 Ian 2011, 5:45 pm

Animalutul trebuie sa faca cea mai buna combinatie de haine sa ia punctajul minim 10 .
Sa fie hainele asaortate sa stie ce sa ia pentru parc, pentru acasa .Acest curs are 2 nivele.

MARYA211

KinzCash : 149731

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  barbie2602 Lun 24 Ian 2011, 7:19 pm

alien alien 🐱 🐱 🐱 🐱 Cursul De Ghicit Ghicitori WEbkinz!
SE vor pune cateva ghicitor despre webkinz in care autorii trebuie sa raspunda.Daca vor raspunde la 3 ghicitori corecte vor trece lvlul daca nu nu.Ghicitorile fac parte din WEBKINZ!
I love you I love you I love you Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven cherry cherry geek :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
barbie2602
barbie2602
KinzKlip
KinzKlip

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ce aveti cu mine?
Localizare Localizare : tg-jiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 155563

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  alexandraaVIP Mar 25 Ian 2011, 1:30 pm

CURSUL DE PROTEJEREA NATURII :

cursul se tine intr-un loc special amenajat din parcul kinzwile acolo unde va fii sediul "Micilor Ecologisti", animalutele va trebui sa planteze plante (flori,copacei etc.) ,sa sfatuiasca animalutele cum sa protejeze natura , sa recicleze corect gunoiul facut de unele animalute iresponsabili,sa incercam sa creem jucarii si obiecte decorative pentru a le dona animalutelor care nu isi permit sa cumpere jucari (papusi,jocuri,etc.) de la W Shop.

curs pentru animalutele responsabile care vor sa protejeze natura
alexandraaVIP
alexandraaVIP
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : super,cu gandul la webkinz!!
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 149867

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  alexandraaVIP Mar 25 Ian 2011, 1:32 pm

deea eu sunt alexandraVIP dar nu ai am acel cont pt ca am uitat parola si mi-am facut altul Very Happy Very Happy

ti-am zis ca sa stii cine sunt eu:)
alexandraaVIP
alexandraaVIP
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : super,cu gandul la webkinz!!
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 149867

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  mika Mar 25 Ian 2011, 1:57 pm

Deea scuze ca am folosit mai mult de 4 randuri dar eu am inteles "maxim 40 randuri" Embarassed Embarassed No No
sper sa imi accepti descrierea daca nu data viitoare o sa fiu mai atenta cheers cheers cheers
mika
mika
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : heloo all
Localizare Localizare : craiova
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 154737

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  amicool08998 Mar 25 Ian 2011, 7:27 pm

Curs de teatru

Animalutele se vor preface ca sunt alte persoane si tu trebuie sa ghicesti cine sunt!!! Smile)
amicool08998
amicool08998
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : :)) :) :D :*
Localizare Localizare : Home
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 152378

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  LilyBel217 Mar 25 Ian 2011, 10:28 pm

cursul de facut baloane cu aer cals.

La acest curs trebuie sa faci baloane cu aer cald si sa le pilotezi.este un curs foarte amuzant si dupa ce il termini intotdeauna animalutul tau va primii ceva gustos.Daca balonul tau nu se prabuseste vei putea primii pana la 5 wish tokeni.Animalutului tau ii va placea pentru ca va sti ca intotdeauna va fi rasplatit pentru munca lui si nu va fi dezamagi ci din contra.Va mai vrea sa creeze si alte cursuri amuzante ca aceste la academie.Si ,dupa ce va ajunge la ultimul curs al ultimului nivel va primi un balon cu aer cald si abilitatea de a merge pe cele doua labute din fata.Si asta nu e tot va mai primi si doua dulapuri pline ochi cu haine rare avand cate un exemplar unic si va mai primi un restauran la care mai poate castiga kinz kash.

sper ca va placut. CU DRAG,PRIETENA VOASTRA INDRAGITA DE PE WEBKINZ fificica:D

LilyBel217

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : fericita
Localizare Localizare : gdsgb
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 149761

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  sely01 Mier 26 Ian 2011, 5:00 pm

Cursul pentru indemanare!Aici aniamlutele vor trebui sa jongleze si sa faca acrobatii.Se vor distra pe cinste,si daca termina toate cele 5 nivele vor avea o actiune noua.Aceasta este jonglatul cu bile!E amuzant!
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 229087

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty concurs comunitar 18

Mesaj  andreeateo24 Joi 27 Ian 2011, 4:00 pm

Eu ma gândeam la un curs de cantat la pian!
Notele muzicale sa fie puse la nimereala iar animalutele Webkinz sa le aranjeze ca sa sune dupa model.
Pentru aranjare vor fi 10 note muzicale.
La fiecare nota muzicala bine aranjata se vor adauga 2 puncte la punctajul maxim.
Punctajul maxim este de 20 de puncte, dar trebuie sa faci minim 12 puncte.
andreeateo24
andreeateo24

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ok
Localizare Localizare : Mangalia
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 152544

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  irenamihalachi Vin 28 Ian 2011, 10:47 am

Se numeste curusul de Cunoasterea mediului:
La acest curs Webkinz invata sa planteze plante, copacii etc. Si sa ajute mediul inconjurator.

irenamihalachi
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 164884

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  biancaidu Vin 28 Ian 2011, 12:23 pm

Cursul de circ
In acest curs toti webkinzii invata ce trebuie sa faca la circ.Ei invata sa dreseze tigrii,lei,etc.Invata sa jongleze ca niste clovni adevarati.Sa faca acrobatii sarind de pe o bara de sus jos pe o saltea.Daka animalutele vor sa fie magicieni,vor invata trucuri educative.Daca vor sa fie mimi este simplu la nivelul unu trebuie doar sa te misti ca un mim dupa sagetile aratate.Este un curs plin de distractie.
biancaidu
biancaidu
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy si VACANTAAAA :) '.'
Localizare Localizare : Craiova
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 190745

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  FROG+scl Vin 28 Ian 2011, 4:26 pm

pe:se pe cuvantul meu ca sunt froggy! va zic siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pe mess!

Deci, concursul de sport.
in acest concurs trbuie sa faci lucruri sportive {alergari, geloflexiuni, catarari etc...}
profesorul de acolo il va chema Hopo-Momo.
este profesionis in sport + ca este un hipopotam slab.
AI MAI AUZIT ASTA???
DA!
CHIAR AICI!
UN HIPPOPOTAM SLAB!
PENTRU CA FACE MULT SPORT
XD!
BRAVO LUUUI!!!

FROG+scl
Vizitator


Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  sely01 Vin 28 Ian 2011, 6:09 pm

deea,cei care s-au inscris astazi al concurs comunitar #18 se mai iau in calcul?
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 229087

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  cristinutza Vin 28 Ian 2011, 6:10 pm

Cursul de "Gatit"
La acest curs trebuie sa va alegeti tre sau cinci ingredienta(depinde de ce aragaz va alegeti) si trebuie sa faceti o mancare cet mai comestibila si frumoasa.La fiecare level vei primi un aliment in plus.
cristinutza
cristinutza
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ca in todeauna
Localizare Localizare : Hunedoara,Vulacan
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 152762

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania

Mesaj  silva10haruhi Sam 29 Ian 2011, 4:23 pm

Cursul de tamplarie
Pentru a indeplini cursul de tamplarie trebuie sa:
In curs ti-sar da un plan si niste piese din lemn,trebuie sa asezi piesele din lemn pe plan intr-un anumit timp,inasa fel incat sa se potriveasca pe plan si sa formeze ceva (ex: un calut din lemn,un dulapior,un scaun,o masa,un carucior,un catelus pe roti,etc...)
silva10haruhi
silva10haruhi

Gen : feminin Localizare Localizare : Romania,Alba Iulia
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 149522

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  Mimy Sam 29 Ian 2011, 4:55 pm

silva10haruhi a scris:Cursul de tamplarie
Pentru a indeplini cursul de tamplarie trebuie sa:
In curs ti-sar da un plan si niste piese din lemn,trebuie sa asezi piesele din lemn pe plan intr-un anumit timp,inasa fel incat sa se potriveasca pe plan si sa formeze ceva (ex: un calut din lemn,un dulapior,un scaun,o masa,un carucior,un catelus pe roti,etc...)

nu mai poti scrie azi
Mimy
Mimy
Zumbuddy
Zumbuddy

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 151869

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  Webkinz Romania Sam 29 Ian 2011, 7:09 pm

Premiul merge la: biancaidu!
Felicitari!
Trimite-mi numele tau de utilizator de pe Webkinz, sa iti putem trimite cadoul!
Ne vedem la urmatorul concurs I love you
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 226659

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18: Empty Re: CONCURS COMUNITAR Webkinz Romania #18:

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum