Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

+35
floirnaaaa
Nokia345
me0clau9
llizza
stefanawebkinz
monica2000
pufipafy
lavinia3000
robi dragut
sely01
aAlinaa
elena99
Husky
zinzimima
Webkinz~Diamond
PeacefulDoggy
ane1765
thefameinwebkinz
ionika
panszin
Asim002
adelinabalerina
Pisy1148
Stefzyk
03aprilie
Misterio
alexacheekygirl
stefania223
karystar2002
LEXI2003
merry777
stefania98
Andreea124
Anna
Webkinz Romania
39 participanți

In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Webkinz Romania Vin 06 Mai 2011, 12:38 am

TEMA:
Scrieti o povestioara de maxim 15 randuri, in care ne povestiti care este materia voastra preferata si de ce va place Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 978826

REGULI:
- va alegeti o singura materie
- nu copiati pentru ca verificam
- nu depasiti 15 randuri
- scrieti corect

PREMIU:
Un Cod de animalut Webkinz
Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 615872


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Joi 12 Mai 2011, 11:30 pm, editata de 1 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Anna Vin 06 Mai 2011, 8:44 am

Materia mea preferata este desenul,deoarece imi dezvolta creativitatea.
Anna
Anna
KinzKlip
KinzKlip

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Suuuuuper fericiiita:x
Localizare Localizare : Webkinz World :)
KinzCash : 145181

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Andreea124 Vin 06 Mai 2011, 9:16 am

Materia mea preferata este limba romana deoarece imi dezvolta vocabularul.Ea ma invata sa vorbesc corect romaneste,si sa ma bucur de tot ce imi ofera tara mea.Ea este impartita in doua categorii:Gramatica si Literatura.Literatura te duce cu totul intr-o lume noua,plina cu printi printese,animale vorbitoare,unicorni si multe altele!Gramatica te invata sa vorbesti si sa te exprimi corect!De aceea iubesc eu limba romana!Sa stiti ca nam copiat de nicaieri nici nam avut de gand
Andreea124
Andreea124

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Hyper one!;)
Localizare Localizare : Bacau
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 156695

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Materia mea preferata

Mesaj  stefania98 Vin 06 Mai 2011, 10:11 am

Materia mea preferata este muzica deoarece imi place foarte mult cum se comporta profesoara cu noi si mie imi mai place mult sa cant Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 916334 .In fiecare zi astept sa vina odata ziua de Joi ca pot avea ora de muzica sa pot canta din nou! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 615872Muzica e preferata mea.
stefania98
stefania98
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : veselea ca de obicei
Localizare Localizare : Lumea viselor
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 144002

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  merry777 Vin 06 Mai 2011, 10:32 am

materia mea preferata este Limba Romana. Imi place deoarece ne invata cuvinte noi , sa facem compuneri etc. Cand a fost Olimpiada la Limba Romana pe scoala in martie m-am calificat mai departe. Atunci mi-am dat seama ca pot sa dau mai mult din mine. Am reusit pana pe sector! Sunt foarte mandra de mine! Iubesc Limba Romana Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 978826

merry777
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ◕‿◕
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 450298

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  LEXI2003 Vin 06 Mai 2011, 10:35 am

geometria e preferata mea!ne invata corpuri geometrice forme si altele si mai ales cand ne-a pus sa spunem forme eu am primit fb!
LEXI2003
LEXI2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Pe o stanca,gandindu-ma la prieteni adevarati,la scoala si la jurnal.....
Localizare Localizare : In lumea mea,pokemoni!
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 175877

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 materia mea preferata

Mesaj  karystar2002 Vin 06 Mai 2011, 10:35 am

Ma numesc Karina si sunt eleva in clasa a III a. Mie imi plac mai multe materii dar cea mai draga imi este matematica. Mi se pare fascinant ce poti face cu citeva cifre. Acum lucram mai mult la geometrie , mi s-a parut grea dar doar prima oara, apoi am inteles. Am facut ieri citeva forme din hirtie mov , albastra si roz un cub , un cuboid , o piramida cu baza triunghiulara si una cu baza patrat. A fost un pic mai greu la lipit , dar sunt mindra de ele .Sper sa ii placa si doamnei invatatoare.
Multumesc ca m-ati lasat sa povestesc despre materia mea preferata.... Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 426454 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 426454 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 426454 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 165817 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 165817 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 165817 ador lumea webkinz ...paaaa

karystar2002

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela
Localizare Localizare : Caras-Severin Resita
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 142861

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  stefania223 Vin 06 Mai 2011, 11:33 am

Materia mea preferata...

Materia mea preferata este foarte zambareata in mintea mea!Acea materie este educatia fizica! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 978826 Educatia fizica este zambareata in mintea mea deoarece la educatie fizica facem sport,ne distram si mai iesim si noi din banca nu? Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 24221Dar imi place si pentru ca profesoara nu ne cearta este ca sarea-n bucate Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 268640


Cu toate ca afara este putintel rece,doamna ne asculta parerile si de cele mai multe ori ''da'' castiga! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 15308
Abea astept urmatoareaa ora de educatie fizica!!! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 615872



stefania223
stefania223
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita | happy :) -_-"
Localizare Localizare : In lumea nevazuta...
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 159053

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: CONCURSUL DE VINERI-Ziua Creativa #2

Mesaj  alexacheekygirl Vin 06 Mai 2011, 1:16 pm

Materia mea preferata este istoria.Imi place sa invat despre cum s-au format statele feudale romanesti si cum domnitorii si-au aparat tara cum mare demnitate si onoare.De aici tragem concluzia ca suntem un popor mandru de stramosii nostri si capabili in orice situatie in care ne aflam.
alexacheekygirl
alexacheekygirl
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ☺☺☺♥♥♥^-^::::Happy::::^-^♥♥♥☺☺☺
Localizare Localizare : Undeva in adancul padurilor,departe de aceasta lume
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 175457

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Materia mea preferata!

Mesaj  galusca Vin 06 Mai 2011, 1:21 pm

                                                                Matematica!!!                                                                                                                                                                                                                                                           Materia mea preferata este matematica. Ea ma invata sa calculez cati webkinzi am, cati imi doresc si cat trebuie sa platesc la Wshop Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 932667  Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 407847  Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 224293  Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 334254  Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 370487 . MATEMATICA ESTE DISTRACTIVA SI ESTE CHIAR INFINITA!!! Are o gramada de idei si vrea sa te invete mult mai mult decat ai stii vreodata!!! Iubesc matematica si toata lume ar trebui sa o faca de placere! Iubesc matematica   Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 615872 !!!


 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 550865  Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 767203  Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 348214  Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 943254  Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 407847   Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 124473                              

galusca
Vizitator


Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Misterio Vin 06 Mai 2011, 1:29 pm

Materia mea preferata este matematica.Ea m-a ajutat aproape in fiecare zi.Nu mi se pare deloc grea si toate cifrele astea ma fac sa...zambesc.Ea ne imbogateste mintea si eu zic ca in fiecare zi avem o parte de matematica de facut.Acum nu zic ca ea e cea mai buna, toate materiile ne ajuta dar matematica e preferata mea.Unii colegi rad de mine pentru asta dar eu nu ii bag in seama, e treaba lor.Matematica ma face sa uit de toate cele rele si ma concentrez pe efectuari.La tabla incep sa zambesc si uneori radem de unii copii de cum zic rezultatul unei probleme.Matematica ne pune in miscare logica cum ar fi, si ne ajuta in fiecare zi, o iubesc si la tabla cand scriu o ecuatie imi vine un gand cum ar fi ca matematica e prietenul meu.Matematica e ca un fel de stiinta cea ce mi se pare palpitant, si toate teoriile astea despre care le-am auzit la matematica dar inca nu le invatam cred ca sunt grozave!Facem matematica in fiecare zi, deci e perfect.Chiar si la adanci batraneti matematica va fie un prieten al meu fiindca ea ne ajuta mult in viata
Misterio
Misterio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 216613

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Matematica

Mesaj  03aprilie Vin 06 Mai 2011, 2:02 pm

Mie imi place cel mai mult matematica. In fiecare zi trebuie sa socotesc ce rest trebuie sa primesc de la doamna vanzatoare cand ma trimite mama la cumparaturi. Matematica este în general definită ca ştiinţa ce studiază relaţiile cantitative, modelele de structură, de schimbare şi de spaţiu. În sens modern, matematica este investigarea structurilor abstracte definite în mod axiomatic folosind logica formală. Matematica ma ajuta peste tot, in fiecare zi, de aceea indragesc eu aceasta materie. Smile Imi place deoarece ma ajuta sa gandesc logic. Cool


Ultima editare efectuata de catre 03aprilie in Vin 06 Mai 2011, 2:06 pm, editata de 1 ori

03aprilie

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Sunt foarte fericita
Localizare Localizare : Braila
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 143031

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Stefzyk Vin 06 Mai 2011, 2:04 pm

Materia mea preferata este limba romana, deoarece este limba noastra materna si trebuie sa ne mandrim cu ea. Imi place aceasta disciplina datorita limbajului complex cu care ne imbogatim vocabularul si datorita literaturii, mai exact operei literare, care ne rasfata mintea prin hora de propozitii si enunturi ce se aduna in paginile magnifice ale cartilor fermecate.
In scoala invatam si repetam aceasta materie, iar astfel devenim mai inteligenti. Nu ca alte materii nu ne dezvolta mintea, pur si simplu limba romana mi se pare usoara si placuta, ca o briza care sufla linistita printre crengile infrunzite ale copacilor. Acel sunet relaxant ne face sa ne dorim sa il putem descrie, dar cum am putea sa o facem expresiv, daca nu prin notiunile de limba si literatura romana invatate la scoala?
In incheiere, prefer sa ma mandresc cu faptul ca iubesc limba romana, limba noastra materna, o limba pe care nu ar trebui sa o uitam chiar daca vom ajunge oameni de stiinta faimosi, medici sau... cine stie... cantareti... Very Happy
Stefzyk
Stefzyk
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Who gives a damn? I don`t.
Localizare Localizare : Staring at u :3.
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 324978

https://www.youtube.com/watch?v=LZeJDN4InTU

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Pisy1148 Vin 06 Mai 2011, 2:05 pm

Materia mea preferata este limba si literatura romana.Imi plac mult basmele,povestile care imbina realul cu fantasticul.Pur si simplu,parca plutesti intr-o lume cu totul si cu totul diferita fata de cea din ziua de astazi atunci cand citesti minunatele povesti.Ce sa mai spun de poezii?Exista o sumedenie de poezii foarte frumoase despre natura,despre copilarie.E uluitor tot ce se intampla in basme,se intampla ceva ce e imposibil.Apar niste personaje uluitoare cu puteri supranaturale,apar cifre magice,obiecte magice,pur si simplu e un amestec de real-fantastic.Imi place sa creez compuneri,sa caracterizez personaje,ba chiar sa creez si eu o poveste,o legenda.Ador tot ce tine de literatura.
O fana a materiei LIMBA SI LITERATURA ROMANA I love you ,
Diana
Pisy1148
Pisy1148
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Good friends are like stars.You don't always see them,but you know they're always there ;x.
Localizare Localizare : Undeva in Balcani ;p
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 301836

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  adelinabalerina Vin 06 Mai 2011, 2:41 pm

Materia mea preferata este sportul pentruca este foarte bine sa faci miscare pentru a fi sanatos si a avea o buna crestere.In lumea webkinz world e inportant si pentru animalute sa faca miscare pentru a fi sanatosi.Cand facem sport simtim durerea dar o simtim pentruca atunci de dezvolti si asta este un lucru de bine.Multi nu le place sportul dar daca nu fac nu vor fi sanatosi.La sport simti cum te dezvolti,cum cresti si cat de bine este acest lucru.Notele mele sunt de numai 10(zece) pentruca fac si perfect...
adelinabalerina
adelinabalerina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 167600

http://www.rockstar.forumz.ro

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Asim002 Vin 06 Mai 2011, 3:35 pm

Materia mea favorita.....

Este matematica.Ea ne invata sa socotim corect,sa rezolvam probleme in mai multe moduri,invatam masuri precum:LITRUL,pentru capacitatea lichidelor;MERUL,pentru masurararea lungimilor;KILOGRAMUL,pentru masa corpurilor si multe altele.Matematica ne poate invata pasi de dans,deoarece daca numerele nu ar exista,ar disparea si dansul totodata.(mie imi place foate mult sa dansez! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 72180 )Eu am numai de FB in carnet la Matematica si de aceea am ales acesta materie!





Ultima editare efectuata de catre Asim002 in Vin 06 Mai 2011, 3:38 pm, editata de 1 ori
Asim002
Asim002

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Verry happy!!
Localizare Localizare : Suceava
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 144733

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  panszin Vin 06 Mai 2011, 3:36 pm

DESENUL

MIE IMI PLACE DESENUL PENTRU CA AMESTEC CULORILE ,SA FAC TABLOURI SI SA AFLU MAI MULTE DESPRE MARII ARTISTI SI SA INVAR SA PICTEZ CAT MAI BINE. SE SPUNE CA IN ARTA NU ESTE GRESIT SAU CORECT.PROVERBUL ESTE ADEVARAT ,PENTRU CA NIMENI NU STIE CE AI FI VRUT SA FACI.
LA ORA DE DESEN ITI EXPRIMI SENTIMENTELE .CAND DESENEZI CU CULORI INCHISE INSEAMNA CA ESTI TRIST,IAR CAND DESENEZI CU CULORI DESCHISE ESTI FERICIT.
DESENUL E MINUNAT!!!

_________________________________
EU DETIN UN PANDA Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 119124
panszin
panszin
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : undeva pe planeta pamant,in romania,cam in nord-centrul tarii,undeva in judetil................mures intrun mic loc numit..................LUNCA BRADULUI!!!!!!!!iubesc aceasta localitate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 148573

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  ionika Vin 06 Mai 2011, 4:10 pm

Materia mea favorita...

Materia mea favorita este desenul.O alta forma de a te exprima.Uneori creativitatea nu inseamna doar cuvinte ci si libertatea de a te exprima altfel.Cand esti suparat si inchis in tine sau poate cand esti vesel te poti exprima si prin aceasta forma de comvorbire.Este alt mod de comunicare cu ceilalti.Trebiue doar sa desenezi ceea ce gandesti.Acest mod poate fi unerori chiar usor...Doar trebiue sa iti iei pensula in mana si incepi.Lasi sentimentele sa iti conduca pensula, pana ce vei termina.




scuze panszin ca ma bag dar daca ai stii ce este arta ar trebuii sa ai la cunostiinta ca daca desenezi cu cateva culori inchise nu inseamna ca esti trist. Poti desena(picta)cu ce fel de culori vrei cand esti trist sau vesel. Fara suparare please. yes yes
ionika
ionika
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : yeah nothing point to view
Localizare Localizare : iasi
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 144057

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Materia mea preferata

Mesaj  thefameinwebkinz Vin 06 Mai 2011, 4:40 pm

imi poti spune si mie te rog unde sa scriu rezolvarea concursurilor deoarece sunt noua plizz

thefameinwebkinz

KinzCash : 142863

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Materia mea preferata

Mesaj  thefameinwebkinz Vin 06 Mai 2011, 4:45 pm

Materia mea preferata este Informatica.In acest mic si fascinant univers(calculatorul) poti afla multe lucruri minunate.Daca ai nevoie de ceva , Calculatorul, prietenul meu, ma ajuta in orice situatie.
Pentru ca am posibilitatea si la scoala , am hotarat , ca in fiecare marti , sa ii dau o intalnire prietenului meu.Asa pot uita de toate lucrurile rele care mi s-au intamplat in acea zi de scoala si pot sa ii spun tot ce am pe suflet.


Eu sunt noua aici si daca am gresit mesajul va rog sa ma scuzati.Nu stiu foarte bine unde sa scriu.Va multumesc!


thefameinwebkinz

KinzCash : 142863

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Materia mea preferata

Mesaj  thefameinwebkinz Vin 06 Mai 2011, 4:48 pm

Materia mea preferata este Informatica.In acest mic si fascinant univers(calculatorul) poti afla multe lucruri minunate.Daca ai nevoie de ceva , Calculatorul, prietenul meu, ma ajuta in orice situatie.
Pentru ca am posibilitatea si la scoala , am hotarat , ca in fiecare marti , sa ii dau o intalnire prietenului meu.Asa pot uita de toate lucrurile rele care mi s-au intamplat in acea zi de scoala si pot sa ii spun tot ce am pe suflet.


Eu sunt noua aici si daca am gresit mesajul va rog sa ma scuzati.Nu stiu foarte bine unde sa scriu.Va multumesc!


thefameinwebkinz

KinzCash : 142863

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Materia mea preferata este

Mesaj  ane1765 Vin 06 Mai 2011, 5:11 pm

Materia mea preferata este Limba Engleza.Imi place aceasta materie deoarece ea te ajuta sa poti comunica impreuna cu alti oameni deoarece nu toti stiu limba roamana.Mie mai imi place aceasta materie deoarece ma ajuta sa pot spune pe webkinz in kinz chat plus ce vreau de la alti webkinzi.Desi este destul de greu de invatat mie imi place aceasta materie i mereu voi invata cu placere pentru Limba Engleza.
ane1765
ane1765
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : happy
Localizare Localizare : Acolo unde nici nu te-ai fi gandit sa ma cauti
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 144957

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  PeacefulDoggy Vin 06 Mai 2011, 6:09 pm

Materia mea preferata este Lb.romana deoarece ea este foarte "visatoare" si te invata cum sa citesti si sa scrii corect. De asemenea, lb.romana te va invata lucruri noi,citind multe carti , basme etc. Aceasta este o materie foarte importanta, pt. ca daca nu stii sa citesti si sa scrii nu vei putea trai in Romania cu o meserie buna, deoarece nu vei stii citi si sa scrii diverse lurcruri . Parerea mea este ca lb.romana nu este o materie grea, este chiar foarte usoara , mai libera si mai bogata ,pe langa faptul ca matematica este mult mai grea . Citind carti, vei afla informatii noi, lucruri noi, iar vocabularul tau va fi mult mai bogat si mai frumos colorat in cele mai vii culori. Eu am numit lb.romana "limba viselor cele mai frumoase" care sunt adunate intr-o carte frumos copertata ,si frumos scrisa numita " Manualul de lb. romana" . Paradisul meu este intr-o carte care te invata foarte multe lucruri interesante. Eu voi invata cat se poate de bine la lb.romana, si voi citi carti scrise de cei mai renumiti autori.


Ultima editare efectuata de catre PeacefulDoggy in Vin 06 Mai 2011, 6:29 pm, editata de 1 ori
PeacefulDoggy
PeacefulDoggy
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Gaga freak forever. #Monsterfamily
Localizare Localizare : Somewhere in Webkinz World
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 170496

http://webkinzsun.forumcreativ.com/index.htm

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Webkinz~Diamond Vin 06 Mai 2011, 6:17 pm

Materia mea preferata este desenul. De ce? Pentru ca il practic in timpul liber.Ma relaxeaza si imi dezvolta imaginatia spre o lume de basm pentru ca ...cand te gandesti la desen, te gandesti la o lume colorata, neramand spatii libere.. Mai stiu despre arta desenul de marii pictori. Unul din preferatii mei este Stefan Luchian, "Pictorul florilor". Acesta a iubit mult natura. La ora de desen imi place sa fac diferite flori... lalele, trandafiri lacramioare etc.. Desenul este o lume captivanta!
Webkinz~Diamond
Webkinz~Diamond
Webkinz Signature Mic
Webkinz Signature Mic

KinzCash : 154641

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  zinzimima Vin 06 Mai 2011, 6:49 pm

Materia mea preferata este Cunoasterea mediului pentru ca ne invata sa ocrotim animalele, sa ingrijim plantele, sa ajutam sa nu se polueze planeta si multe altele.

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615152

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Husky Vin 06 Mai 2011, 8:03 pm

Materia mea preferata este engleza pentru ca am o profesoara foarte buna, sunt cea mai buna si ma pot juca in timpul orei pentru ca stiu tot ( profesoara ma lasa ). clap clap Very Happy Surprised Cool
Husky
Husky
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : GO BLUE!!!
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 162781

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  elena99 Vin 06 Mai 2011, 9:52 pm

Materia mea preferata este educatia plastica deoarece ne dezvoltam creativitatea si ne putem exprima gandurile si sentimentele pe o plansa alba de hartie cu acuarelele,desenez tot ce-mi trece prin minte.Sa spunem ca sunt suparata din cauza unei note proaste.Desenez un copil trist uitandu-se pe fereastra cu carnetul de note in mana.Dar prin desene putem da frau liber imaginatiei.De exemplu sa ne imaginam un castel din cer.Acesta trebuie sa fie cat mai fantastic.De accea iubesc aceasta materie deoarece ne descoperim un talent si invatam multe din desene.Dar,trebuie sa ai acel lucru fantastic in minte pentru a ne ilustra gandurile.Profesorul nostru de desen este foarte bun cu noi,ne da sfaturi pentru a lua cu totii note mari.Pana acum tema care m-a impresionat a fost o lume de vis in care cu totii ne-am gandit la ceva diferit si am ilustrat pe plansa copacei incarcati cu fructe copii,jucandu-se,oameni fericiti,animale blande si prietenoase,intr-un cuvant o lume fericita.La toti ne-a placut aceasta tema deoarece multi dintre noi am desenat si lucruri fantastice cum ar fi:covoare plutitoare si ascensoare zburatoare.
elena99
elena99
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy
Localizare Localizare : Webkinz world
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 146497

http://animalute.forumstory.org

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  aAlinaa Sam 07 Mai 2011, 4:19 pm

Materia mea preferata este Limba romana.Noi suntem romani si de aceea trebuie sa stim limba romana,deci nu ar trebui sa vi se para o materie grea pentru ca este limba pe care o vorbim de cand ne-am nascut.In ora de limba romana invatam sa citim,sa scriem ortografic cu litere de mana sau de tipar,sa vorbim corect si invatam chiar si cum sa ne adresam unor persoane in viata de zi cu zi.Cum am mai spus,limba romana nu este doar o materie pe care o invatam doar pentru nota.Aceasta ne v-a folosi toata viata.In fiecare zi ne intalnim cu aceasta limba si uneori poate nu stim sa scriem un cuvant din limba romana.De aceea trebuie sa o invatam de mici.In fiecare zi o ''practicam'' ca sa zic,asa.Este o materie simpla,exact ca si limba.Cum se scrie,asa se si citeste.De aceea este cea mai simpla.Din acest motiv imi place limba romana!
aAlinaa
aAlinaa

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita :)
Localizare Localizare : Pe langa tine!
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 143516

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  sely01 Sam 07 Mai 2011, 5:42 pm

Mate,o materie magică . . .
Materia mea preferată este MATEMATICA , deoarece , îmi palce extrem de mult sa mă joc cu cifrele.La fiecare concurs la care merg , iau un premiu . . . locul I , locul II , locul III , ba chiar si menţiuni.Participând la diferite concursuri de MATEMATICĂ , învăţăm să pierdem , să câştigăm.Încet . . . încet . . . MATEMATICA imi plăcea din ce în ce mai mult.Aşa a devenit materia mea preferată.
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225337

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  robi dragut Sam 07 Mai 2011, 6:12 pm

Matematica este materia mea preferata deoarece tine de logica.Ea are mai multe operatii:adunare,scadere,inmultire,inpartire.Cu ea masuram lungimea,suprafata,volumul,capacitatea si masa.Impartirea este de doua feluri:impartire fara rest si cu rest.Ea are si figuri geometrice:patrat,dreptunghi,triunghi,cerc,etc.
robi dragut
robi dragut
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : I'm back for more fun!!!
Localizare Localizare : Pe aproape!
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 160265

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Limba Engleza

Mesaj  lavinia3000 Sam 07 Mai 2011, 6:29 pm

Limba Engleza este materia mea preferata pentru ca toata viata mea am visat sa fiu un translator vestit,sau o mare vorbitoare de engleza!Iubesc aceasta materie si vreau ca in viitor sa ma axez pe ea si sa devin ceea ce mi-am propus.Ador aceasta materie si din cauza accentului aparte si a cuvintelor care se pronunta foarte frumos.Aceasta limba suna foarte bine si acesta este un alt motiv pentru care o ADOR!Inca din clasa a 2-a fac ore de engleza platite urmand clasa a 3-a cand deja limba engleza face parte din program.Sunt in clasa a 7-a si stiu sa vorbesc limba engleza aproape cursiv,vizionez filme in limba engleza si ador muzica pe aceasta limba!
In concluzie,materia mea preferata este limba engleza deoarece pur si simplu simt ca face parte din mine si ca trebuie neaparat sa stiu aceasta limba minunata! Smile


P.S.[nu are legatura cu materia mea preferata]: am observat ca multor persoane le place matematica...banuiesc ca nu sunteti mai mari de clasa a 4-a...pentru ca si mie pana in clasa a 4-a imi placea foarte mult matematica...pur si simplu o adoram...dar acum am crescut si mi se pare aproape un chin...sunt a 2-a cea mai buna din clasa la matematica dar este greu si te plictisesti repede...ai mult de invatat...deci cred ca doar la o parte dintre voi le va placea matematica in continuare... Smile
lavinia3000
lavinia3000
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Go...where the guitar takes you!;)
Localizare Localizare : Baia Sprie
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 165103

https://www.facebook.com/lavy.xD

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty materia preferata

Mesaj  pufipafy Sam 07 Mai 2011, 8:45 pm

Materia mea preferata este matematica Like a Star @ heaven deoarece matematica are probleme si exercitile sunt de logica si mie imi place logica.Daca nu stii matematica multe nu poti sa stii multe.

pufipafy

KinzCash : 143072

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  monica2000 Dum 08 Mai 2011, 7:23 am

Materia mea preferata este Limba Romana , pentru ca te invata cum sa scrii , sa citesti si sa scrii corect .
Ea te mai invata partile unei compuneri , partile de vorbire sau de propozitie si sa nu uitam ca limba romana ne ajuta in viata .
De aceea imi place limba romana .
monica2000
monica2000
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ma simt Super . In culmea fericirii ! :) :) ...
Localizare Localizare : Petrosani , Valea Jiului, jud. Hunedoara
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 147131

http://tetileanumonica.blogspot.com

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  stefanawebkinz Dum 08 Mai 2011, 7:41 am

Materia mea preferata este matematica deoarece fara ea nu ar fi existat nimic. Totul se bazeaza pe matematica.

stefanawebkinz
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 331133

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  llizza Dum 08 Mai 2011, 3:54 pm

Materia Mea Favorita.
Materia mea favorita este Baletul. Fiind la Liceul de Coregrafie,am ore de balet.
Imi place foarte mult pentru ca fiecare dans si fiecare variatie dintr-un balet are o poveste speciala,cu printi si printese,animalute sau fete simple carora li se intampla minuni. In acelasi timp,baletul iti formeaza un corp foarte frumos si este un "sport" delicat si gratios.
Variatiile mele favorite sunt: Variatia din Lacul Lebedelor-Lebada Neagra,Variatia Esmeralda (Baletul Esmeralda) si Variatia din Don Quixote-Kitri =D
Intradevar ca sunt foarte multe ore de munca, dar "materia cu poante" asa cum imi place sa ii zic,este foarte placuta si frumoasa.
Smile Basketball or Cookie Basketball or Cookie Basketball or Cookie love
llizza
llizza
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : This is my moment for life
Localizare Localizare : undeva in propria mea lume
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 164399

https://www.youtube.com/user/petlover1700

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Materia mea preferata

Mesaj  me0clau9 Dum 08 Mai 2011, 9:02 pm

Materia mea preferata este pictura !!Avem o super profesoara care ne invata sa pictam foarte frumos, ne arata desenele ei(care sunt foarte frumoase) si ne lasa ca in timpul orei ei sa punem muzica!!!!!
Profesoara este foarte tanara, are cam vreo 25 de ani si are gusturi foarte bune si le muzica si la imbracaminte!!!! Cand ne-a dat un test mai greu unde cam toata clasa a luat note mici, ea nu le-a trecut in catalog ! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 24221 Cand nu ne iese un desen prea bine si, dupa ce vede ca ne straduim vine la noi si isi revarsa talentul pe foaia de hartie!!!!!!!
Este ora mea preferata !!!!! PACAT CA E DOAR ODATA PE SAPTAMANA !!!!!!!!!!!!!!

me0clau9

KinzCash : 142840

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Nokia345 Lun 09 Mai 2011, 4:37 pm

Mie imi place limba romana. Mereu mi-a placut sa scriu si sa citesc, sa aflu multe despre uitimoarea mea tara, despre domnitori si poeti, si multi oameni importanti.Este atat de frumos cand doamna noastra invatatoare ne citeste cu vocea sa dulce povesti, legende si poezii uimitoare . Chiar azi am avut cea mai frumosa lectie: Legenda Mesterului Manole ! A fost atat de fascinant !
Nokia345
Nokia345
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Rainy as always
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 202225

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  floirnaaaa Mar 10 Mai 2011, 12:26 pm

Materia mea preferata este engleza.O iubesc enorm deoarece este o limba usoara,din punctul meu de vedere.Este destul de interesanta,si in viitorul apropiat as vrea sa fiu ori profesoara ori un translator vestit in tarile din Europa.Mie,mi se pare,ca ENGLEZA este foarte interesanta deoarece cuvintele si pronuntia lor este simpla si distractiva.Un alt motiv la care ma face sa iubesc engleza este acela ca imi iubesc dirigintele,deasemenea si profesor de ENGLEZA.Simt o relatie stans-unita intre mine si engleza.Deci,ori ce-as face nu voi uita limba moderna,cam peste tot folosita,si deasemenea foarte populara.
Mi-a placut prima data cand am intalnit-o,clasa a 2-a.Primul meu cuvant in engleza a fost "mother".Dupa,incet,incet am inceput sa pricep ca este destul de creativa si am intrat intr-un paradis din care nu am mai iesit nici in ora actuala.O iubesc si tin la ea ca pe o sora.Este preferata mea si de aceea am si note mari la ea.I love it!!!!! I love you I love you I love you I love you
floirnaaaa
floirnaaaa
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte vesela :d
Localizare Localizare : bucuresti
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 148811

http://www.florina_capsuna@yahoo.con

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  IloveMyWebkinz Mar 10 Mai 2011, 5:50 pm

Materia mea preferata este pictura, adica educatia plastica, deoarece cu ajutorul sau ne putem exprima desenand si pictand, deci nu neaparat in cuvinte. Tot prin pictura iese la iveala starea noastra de spirit : culorile reci reprezinta tristetea, iar cele calde reprezinta fericirea, insa nu de fiecare data acest lucru se dovedeste a fi adevarat, ci poate fi si dorinta de exprimare artistica in culori. Spre exemplu, primavara, care este un anotimp vesel, anotimpul renasterii si al frumosului, strapunge stratul rece de zapada iar un desen inedit ar fi perfect pentru a dovedi magnifica putere a culorilor.
In principiu, imi place desenul pentru ca sunt talentat si stiu cum sa ma descurc. Sper sa ajung un mare pictor deoarece cred in mine si stiu ca am destul talent... insa soarta va hotari ce mi se va intampla in viata. Smile

P.S : WR, va rog sa nu ma descalificati pentru ca am acelasi IP cu Stefzyk, dar suntem frati si avem doar un calculator. Smile

IloveMyWebkinz

KinzCash : 142870

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty My favorite ..

Mesaj  deniloredana Mier 11 Mai 2011, 7:14 pm

My favorite School Hour


Ma numesc Denisa sunt in clasa a V-a si cel mai mult imi place materia arte si educatii plastice.Mie imi place sa ma exprim foarte mult si asta este un mod prin care imi pot exprima ganduriile si tot ceea ce vreau prin acest mod si cred ca multi au aceasta obisnuita.In desen iti poti exprima ceea ce gandesti si ce lucruri ai pe suflet in acel moment si cred ca desenul ramane cea mai frumoasa materie multi pictori sunt renumiti pentru ceea ce fac dar in Romania operele de arta nu prea se iau in considerare.Fara culoare si desen viata nu ar fi mai avut rost.De exemplu cand construiesti o casa iti trebuie schita sau de exemplu cand joci Webkinz fara desen si culoare si alte lucruri care cele mai multe lucruri fac parte din desen nu ar mai fi putut fi inventat acest joc pe care toti il iubim si adoram.Ziarul Webkinz este creat din desene frumoase si dif texte.Deci in principal desenul ne ajuta si in viata si in lumea virtuala.Sa vedem cateva detalii despre desen si cine a invetat foaia creionul.
Detalii despre Hartie:
Hârtia este un material plan și subțire, având ca element esențial suprafața sa pe care se poate scrie, ale cărei dimensiuni sunt mult mai mari decât grosimea sa. Hârtia este obținută din fibre de celuloză amestecate, care se mențin împreună fără un alt liant cu excepția legăturilor de hidrogen și a împletirii fibrelor.
Deși cele mai căutate materiale celulozice pentru fabricarea hârtiei
sunt pulpa lemnoasă a unor specii de arbori de esență moale, în special
cea a coniferelor,
datorită existenței fibrelor de celuloză în structura multor plante, de
la ierburi până la arbori, se pot folosi și multe alte fibre, așa cum
ar fi cele ale plantelor de bumbac, in, cânepă sau orez.
Detalii creion:reionul - 1564. Primul creion de grafit a fost inventat în Anglia –
Cumberland. In 1794 chimistul si mecanicul francez Nicolas Jacques Conté
(1755 - 1805), inventator foarte fecund, fabrica primele creioane de
scris cu mina preparata din grafit si argint si învelite în lemn de
cedru. Conté a obtinut Brevetul nr. 32 în 1795 si a fondat propria sa
fabrica în Paris, str. Renard nr. 46. În 1993 societatea Conté a lansat
în fabricatie primul creion în întregime reciclabil. El se numeste
Evolution.
In 1915 se inventeaza creionul mecanic. Primul creion care permitea
avansul mecanic al minei, denumit Ever-Sharp Pencil, a fost inventat în
1915 de japonezul Tokuji Hayakawa.
Penita - 1692. Bijutierul parizian Dalesme fabrica primele penite de
scris din metal. Fabricatia a fost perfectionata în 1772 de Fontaine.
In 1748 germanul J. Jansen, din Aachen, inventeaza penita de scris din
otel moale dar care abia în 1802 intra în fabricatie industriala si uz
curent.
In 1780 englezul Samuel Harrison propune înlocuirea penei de gasca pentru scris cu penita confectionata din metal.
Stiloul. Surprinzator, dar nu se stie exact cine a avut ideea revolutionara a
stiloului actual.
Un prim brevet pe aceasta idee dateaza de la 1709. Pe timpul lui
d’Alambert (1717 - 1783) si Diderot (1713 - 1784) se pare ca erau
folosite astfel de stilouri primitive. Chiar si Caterina a Rusiei nota
în Memoriile sale din 1748 ca a folosit o “pana” fara sfarsit. Între
1800 si 1900 au fost depuse peste 400 de brevete pe aceasta tema.
La 25 mai 1827, romanul Petrache Poenaru, literat si profesor,
inventeaza la Paris si obtine brevetul pentru “condeiul portaret fara
sfarsit alimentandu-se însusi cu cerneala”. Este primul toc rezervor,
precursorul stiloului actual realizat ulterior de Brissant si Ciffin în
1863 si de Watterman în 1884.
Creionul cu bila (pixul) - 1939. Ungurul Ladislau Biro concepe creionul
cu bila folosit la început de aviatori la altitudini mari. Totusi,
brevetul pentru principiul bilei a fost obtinut în 1888 de catre D.J.
Loud. Ramanea nerezolvata problema viscozitatii cernelei.
L. Biro era jurnalist. În timpul unei vizite la imprimeria ziarului la
care lucra a fost impresionat de avantajul cernelei cu uscare rapida.
Dar înca nu gasise “trucul”. Începand cu 1940 s-a refugiat în Argentina.
Într-o zi, urmarind un grup de copii care se jucau cu bile, a constatat
ca acestea, dupa ce treceau printr-un canal murdar, lasau niste urme
negre. Asa a gasit “trucul”. A dezvoltat ideea si a depus un brevet de
inventie la 10 iunie 1943. Creionul sau a fost fabricat de firma
Reynolds din SUA.
Creionul BIC. În 1953, baronul Bich (1914 - 1994) lansa o campanie
publicitara pentru prezentarea faimosului varf “BIC”. O reinventare,
pusa la punct în 1949. Ca urmare, Marcel Bich a cumparat toate brevetele
lui Biro si va pastra un secret absolut asupra propriilor procedee de
fabricatie. Utilizarea varfului BIC în scoli a fost autorizata în 1965.
Creionul cu bila care si sterge - 1979. Firma americana Gillette a
lansat în 1979 primul stilou cu guma numit Eraser Mate sau Replay. Este
singurul stilou de acest tip deoarece secretul de fabricatie este bine
pastrat. Pana în prezent n-a fost copiat înca.

Cam aceasta este povestea mea.Am dat si cateva detalii de instrumentele pe care le avem nevoie pentru desen. Surse:Wikipedia , Inventatori.

deniloredana

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Alta grija nu ai ?
Localizare Localizare : Iashington , Roumanie
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 142730

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty DESENUL!!!!

Mesaj  theodore Joi 12 Mai 2011, 12:44 pm

Mie imi place desenul deoarece asta e talentul meu si imi impartasesc talentul.Si fac asta in fiecare zi!!!
Eu imi doresc urmatorul Webkinz Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 334254 atata doresc va rog datimi !!!!! Crying or Very sad

theodore

KinzCash : 142700

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  cristinutza Joi 12 Mai 2011, 2:47 pm

Materia mea preferata este desenul pentru ca prin arta eu ma regesesc.Desenul este un alt mod de a ma exprima, si chiar daca gresesc nu face nimeni o tragedie din asta.Arta este un loc frumos.Si imi place desenul pentru ca am un profesor foarte bun si stie cum sa ne explice ce si cum trebuie sa facem.Ne explica despre mari pictori, si intodeauna are o zicala vare mie imi plece forte mult: "In arta iti trebuie 30% talent si 70% munca".Mie imi place aceasta materie pentru ca aici, ne putem exprima cum dorim si culorile ne definesc pe noi.Parintii mei investesc destul de mult in mine si in talentul meu, adica ma duc sa picturile marilor pictori si pot sa spun ca sunt foarte fericita pentru ca am reusit sa vad opera celebra a celui mai mare pictor din lume Leonardo Da Vinci, ci anume Mona Lisa.Cam astea sunt motivele pentru care iubesc DESENUL.

cristinutza
cristinutza
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Ca in todeauna
Localizare Localizare : Hunedoara,Vulacan
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 149012

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Webkinz Romania Joi 12 Mai 2011, 11:29 pm

Premiul merge la: karystar2002! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 268640
Felicitari! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 741361
Trimite-ne un mail sau pe mess sa iti putem trimite codul! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 75481
Ne vedem la urmatorul concurs! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 94243
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #2

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum