Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

+16
elena99
jasminerux
Moko
alynutadraguta
ultrafulger
iasminuta
zinzimima
alexacheekygirl
eliza gidoi
stefania223
03aprilie
Little_Star2000
oana16
adelinabalerina
merry777
Webkinz Romania
20 participanți

In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  Webkinz Romania Joi 09 Iun 2011, 10:15 am

Fiecare isi va descrie in cel mai frumos mod posibil – primul animalut Webkinz pe care l-a adoptat, de ce a ales acel animalut si cum va simtiti cand va jucati cu el pe Webkinz World (Lumea Webkinz).

Premiul concursului:
Diadema Hamster Sparkle

Bafta CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 978826


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Joi 16 Iun 2011, 9:51 am, editata de 1 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 223209

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  merry777 Joi 09 Iun 2011, 11:28 am

Eu am ales`o pe Cocolina ( primul meu webkinz ) deoarece era cea mai frumoasa dintre toate plusurile si pentru ca este roz iar eu ador rozul......Eu cand ma joc cu ea suntem ca doua prietene adevarate....mai ales cand dormim impreuna ma simt in siguranta deoarece mie imi este frica de intuneric. O iubesc enorm de mult!

merry777
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ◕‿◕
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 450598

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty -Dumbo-

Mesaj  sebi5000 Joi 09 Iun 2011, 12:50 pm

Totul incepe cu ziua vaccinului de la scoala.Urmam eu.Trebiua sa nu plang ca sa-mi ia un  CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 426454ebkinz.N-am plans.Urmatoarea zi am fost la supermarket.Erau CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 135961caini Buldog,pisici gri,iar printre acestea erau amestecati doi CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 957148 Velvety Elephant.Mi-au placut foarte mult elefanteii,asa ca am ales unul.Cum am ajuns acasa l-am adoptat.Il cheama -Dumbo- si e fetita.Are un an.Cand ma joc  CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 426454ebkinz simnt ca sunt -Dumbo- care se plimba intr-o lume de prieteni(animalute).

sebi5000
Vizitator


Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  adelinabalerina Joi 09 Iun 2011, 1:02 pm

Primul meu animalut a fost Lisa.Un poodel alb,frumos ca neaua iarna.Eu am aleso pe ea pentruca cand era ziua mea iam spus bunici sami un animalut webkinz,i l-am aratat si mi l-a luat.Cand mam jucat prima oara pe webkinz eram fericita si bucuroasa.
adelinabalerina
adelinabalerina
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 167900

http://www.rockstar.forumz.ro

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  oana16 Joi 09 Iun 2011, 2:44 pm

wbekinzul puddle care a fost primul webkinz timp de 2 ani al meu fiindca am 42 wbekinz eu am aleso puddle lizi fiind draguta si primul adus de tati decand sa lansat reclma webkinsilo.Am numito linzi ca era draguta si frumoasa.Eu ma simt cu ea de parca ar fi adevarata.E ca o poveste cand o vad o iubesc ca e adusa din dragoste.......E frumos acest joc.CAND SUNT SUPARATA VB EA SI MA LINISTESC.Noaptea dorm aproape de mine prin rotatie fiecare cate 3. Ea maintelege daca nam sora sau frate.Ea imi zambeste cu ochii ei decatelus depaca ar spune te iubesc iaman brate DAR SI ALTI WBEKINSI AM MEI FAC ASA. Ea ma itelege mai mult ca o sora ea se joaca cu mine si chiar imi cere de mancare .Eu imi iubesc pe toti la fel dar mai mullu pe linzi prescurtat de la lizica cu o cheama me cea mai buna prietena a mea Mamaia.Eu o iubesc si daia iam pus numele linzi e frumoasa alba ce sa mai zic ea nu are defecte nici macar unul/Eu vreau sa fiu alaturi alaturi dea ia pe veci. asa sper eu fiecare copil isi uibeste vebkinzul sigur.Eu ma distrez asa mult mult dar nul poate avea mereu pe langa ia/el
AM AVUT UN ZUM NUMIT ZUMI si lam pierdut am plans mult dar nici acum nu la-m uitat speram cal voi gasi dar nu lam gasit. CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 348985 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 918477 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 550865 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 606506 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 72593 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 563730 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 842458 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 12866 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 520860 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 96753 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 339870 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 585936 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 278114 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 204611 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 872248 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 723834 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 119124 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 93857 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 26545 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 182879 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 508584 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 656768 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 874599 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 139842 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 162575 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 880399 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 407847 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 943254 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 428502 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 9724 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 370487 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 42913 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 138702 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 767203 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 933396 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 999569 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 255998 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 761830 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 526152 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 438307 acesti sand uni dintre webkinzsi


Ultima editare efectuata de catre oana16 in Joi 09 Iun 2011, 6:47 pm, editata de 3 ori (Motiv : -e ceva privat.)
oana16
oana16
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Localizare Localizare : Buzau
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 158864

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  Little_Star2000 Joi 09 Iun 2011, 3:37 pm

Primul meu Webkinz a fost o minunata soparla gecko CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 850702 .Ea este lumina ce imi lumineaza ochii.Fara ea nu stiu ce m-aș face.Ea e verde cu o gurita mereu vesela CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 41447 si atunci cand sunt trista,ma uit la ea, si ma simt dintr-o data mai bine. CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 978826
Pai,atunci cand ma joc cu ea e ca si cum as sta langa flori parfumate.Ma simt foarte bine.E ca o prietena eterna de a mea.... I love you
Uite si o poza cu ea!CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Images?q=tbn:ANd9GcQk46fbXu4XSKFIkW4Qug5knEzTJMgWNBYCS8jbkC9vYiDTM0YUAANumele ei e ANDA.


Ultima editare efectuata de catre Little_Star2000 in Joi 09 Iun 2011, 3:38 pm, editata de 1 ori (Motiv : Am uitat sa mai spun ceva.)
Little_Star2000
Little_Star2000

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!
Localizare Localizare : Webkinz World :)
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 142910

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty "Nona", Webkinz-ul meu...

Mesaj  03aprilie Joi 09 Iun 2011, 5:16 pm

Primul CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 426454 ebkinz al meu a fost Cow, o vaca, fata, pe nume "Nona" CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 235100 . Am ales-o deoarece: acolo erau mai multe vaci. Unele nu aveau cod, altele aveau. Le-am ales pe acele cu cod, le-am pus una langa alta si am ales-o pe cea mai draguta si frumoasa. Era diferita de celalte vaci: unele aveau un ochi in stanga si unul in dreapta, "Nona" are ochii apropiati. Ea imi zambea. Ea parca era adevarata si imi facea cu ochiul.
Acum mereu ma joc cu ea, am grija de ea, o i-au oriunde as merge si o aduc si la scoala, dar o tin un ghiozdan, si din cand in cand ma mai uit la ea. Cand mananc ii dau si ei. Cand sunt trista sau suparata, ii spun si ei de ce sunt suparata si ea parca ma inveseleste.
Eu mereu apelez la ea pentru ca eu nu am frati sau surori. Mereu, cand o am langa mine, ea ma intelege si ma inveseleste pe data ca o sora sau un frate. Nu am cu cine sa ma joc, asa ca ma joc numai cu ea.
I-am pus acest nume pentru ca asa o chema pe mama lui "Mos Nicolae". Chiar cu vreo trei zile inainte am citit aceasta carte si mi s-a parut un nume foarte frumos. Asa ca atunci cand mi-am cumparat-o si aveam de ales intre doua nume: "Paula" sau "Nona". Cel mai mult mi s-a paru ca i se potriveste "Nona". Si de atunci am botezat-o asa si pe ea si pe internet.
Este cea mai buna surioara!
Este cea mai buna surioara pe care o puteam avea vreodata!

03aprilie

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Sunt foarte fericita
Localizare Localizare : Braila
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 143331

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  stefania223 Joi 09 Iun 2011, 6:10 pm

L-am ales pe Nemo dintre toate animalutele de acolo.De ce?Pentru ca mi s-a parut ca are blana mai frumoasa si era diferita fata de toti parosii care erau acolo.Iar,pe internet am avut o super surpriza cand l-am adoptat pe Nemo.
Nemo este cel care il iubesc cel mai mult dintre cei doi webkinzi.
Iar,din acea zi,am fost fericita pana la infinit!
stefania223
stefania223
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita | happy :) -_-"
Localizare Localizare : In lumea nevazuta...
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 159353

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  DDGE Joi 09 Iun 2011, 6:13 pm

u am aflat de webkinz acum 2 ani si peste putin timp am comandat un webkinz de pe internet era u n Pink googles prietenele mele ziceau ca nu e asa dragut ca nu are maini verisoara mea e singura care ma sustinut dar eu am iubito din prima clipa in care am strans-o imbrate.Ea era asa de dulce si frumoasa Roz si pufoasa.Multumesc Webkinz ca am o sansa de a ma distra grozav pe un site minunat.PINK caci asa i-am pus numele are acum 6 fratii si va mai avea are un Springer Spaniel.Pink Ponz .Mazin Presto.Midnight Monsters.Rabbit.Ice dragon. CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 418596

DDGE
Vizitator


Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Concurs #9:De ce am ales primul webkinz?

Mesaj  eliza gidoi Joi 09 Iun 2011, 8:00 pm

Eu am aleso pe CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 606506 :Mia pentru ca ea e mai semsibila e mai delicata cum sutn si eu eu fac balet si mereu m-am gandit un miel ar fi potrivit pentru mine prima data am vrut un puddle alb dar cand am vazuto pe mia a fost mai frumos decat credeam mai moala era si pufoasa si mereu am stiut isa am multi ani frumosi cu ea si cu toti webkinzi CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 916334CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 916334CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 916334CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 916334CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 916334CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 916334 Dupa au urmat mai multi webkinzi dar acesta nu l-am lasat in urma si nici un webkinz nu isal las nici o data CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 615872 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 615872 Mia e si inca isa fie cea mai bun webkinz din lume ca si ceilalti webkinzi miau placut si cadourile cum ar fi acestea CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) LambEa va fi mereu cea mai buna CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 615872 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 916334 lol! cherry albin
eliza gidoi
eliza gidoi
Webkinz Signature Mic
Webkinz Signature Mic

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Vesela...Mereu!
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 153450

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  alexacheekygirl Joi 09 Iun 2011, 8:22 pm

Primul meu Webkinz
1.
Dragalas si micut
Galbeniu si auriu
El mereu este dragut
Cu suvite maronii.
2.Mereu ma asteapta in prag,
Sa-l ingrijesc,sa-l hranesc.
Ma asteapta cu mult drag
Si Kitty asteapta sa-i iubesc.
3.Eu ii iubesc pe toti
Si imi place sa ma joc cu ei
Deoarece si tu ii iubesti
Cum eu ii iubesc pe parintii mei.
CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 2Q==


Ultima editare efectuata de catre alexacheekygirl in Lun 13 Iun 2011, 3:24 pm, editata de 5 ori
alexacheekygirl
alexacheekygirl
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ☺☺☺♥♥♥^-^::::Happy::::^-^♥♥♥☺☺☺
Localizare Localizare : Undeva in adancul padurilor,departe de aceasta lume
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 175757

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  zinzimima Vin 10 Iun 2011, 10:01 am

Eu am ales-o pe Penelopa deoarece este roz cu pete, adica speciala, ca mine. Este dulce si foarte Cute.
Cand am luat-o nu stiam ce fac cu codul, initial am luat-o pentru ca arata unic si cute.

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615452

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty animalutul meu

Mesaj  iasminuta Vin 10 Iun 2011, 12:43 pm

eu am un caine husky eu lam ales pentruca era asa mic si dragalas stralucea asa frumos pe el il cheama leo CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 41447 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 41447 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 41447 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 41447 cand il hranesc imi aduc aminte de cand lam addoptat cu codul lui colorat era cel mai CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 912474 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 912474pufos CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 39210 el este leo si a trait fericit cu frati lui pufi si miki pana la adinci batraneti CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 2735 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 2735 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 3206 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 438307 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 2735 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 2735
iasminuta
iasminuta

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata si vesela mereu
Localizare Localizare : vaslui
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Capra
KinzCash : 142970

http://stardollcoll-jasmina.blogspot.com/2012/02/interviu-cu-ral

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  ultrafulger Vin 10 Iun 2011, 1:54 pm

Totul incepe cu 1 iunie,2010 Ziua Copilului. Eu l-am rugat pe tatal meu
sa imi cumpere un animalut Webkinz cand am luat media cea mai mare din
clasa la Limba si literatura romana.s-a gandit 5 minute pana cand a zis
un DA! hotarat.Impreuna cu tatal meu am cumparat pisica charcoal Cat
, o pisica draguta , amuzanta si tare fruoasa ca un nor cenusiu.L-am
ales pe ea pentru ca era cea mai draguta pisica si era ultima din
magazin. O cheama Puffy , are 2 ani si ma inveseleste in fiecare zi.Cand
m-am jucat pe wenkinz impreuna cu Puffy eram foaret fericit.Cand sunt
cu el imi amintesc ca sunt in lumea Webkinz Word si el imi arata
intreaga lume Webkinz.
Fara el nu as putea traii
ultrafulger
ultrafulger
Webkinz Signature Mic
Webkinz Signature Mic

Gen : masculin Localizare Localizare : Petelea
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 155751

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty alynuta1999

Mesaj  alynutadraguta Sam 11 Iun 2011, 12:12 pm

pai... pur si smplu cand am vazut-o in magazin m-am indragostit de maimuta mea MAIMU si o sa vi-o descriu :

est roz si foarte pufoasa ochii carui ca ai mei si o fundita in parul ei fin si catifelat ma joc intruna webkinz .
ei bine le iubesc pe amandoua si nu vreau sa imi expire contu niciodata


Ultima editare efectuata de catre alynutadraguta in Sam 11 Iun 2011, 4:42 pm, editata de 1 ori
alynutadraguta
alynutadraguta
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte bine si tot mai bine
Localizare Localizare : bucuresti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 143270

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty De ce a fost primul Webkinz

Mesaj  Moko Sam 11 Iun 2011, 4:24 pm

Daria
La magazin am fost,
Mergeam prin magazin falos,
Jucarii Webkinz am vazut,
Si mamei i-am cerut,
SA ma lase sa-mi aleg unul,
Si mi-am ales frumosul
Ce mi-a incantat privirea,
Oaia aceea minuata,
Mi-am ales-o ca fiind primul Webkinz,
Eram foarte bucuros
Ma hotarasem sa-i spun Daria,
Un nume frumos pentru oaia
Ce mi-a incantat privirea
Si seamana cu o acadea.
Moko
Moko
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : I want your ugly,I want desing,I want you love,Love love love I want your love.
Localizare Localizare : In lumea online de Internet.
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 199688

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  jasminerux Sam 11 Iun 2011, 10:13 pm

Am ales-o pe Jasmine CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 656768 pisicuta cu ochi de safir fiindca culoarea ei speciala si stralucitoare m-a captivat.Cand am ales-o, ea iesea peste celalalte animalute parca strigand "Alege-ma pe mine!"Codita ei roz bombon se misca de colo-colo vazandu-ma.Stia ca eu o sa o adopt.Chiar si dupa 2-3 ani si-a pastrat farmecul,ochii de safir si codita roz bombon.Cand ma joc cu ea parca simt ca merg in trecut si imi amintesc frumoasele clipe cand ii introduceam codul secret si cand i-am vazut autobibliografia.

Jasmine CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 656768 tu o sa ramani o urma rozalie pe inima mea chiar si cand voi avea 20 de ani!Love you!! CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 656768 love love love
jasminerux
jasminerux
Webkinz Signature Mic
Webkinz Signature Mic

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : \m/
Localizare Localizare : Brasov
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 159482

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  elena99 Dum 12 Iun 2011, 12:53 pm

Primul meu webkinz a fost daruit de prietena mea Diana,la ziua mea.Dupa ce s-a sfarsit petrecerea am intart pe webkinz.Dar site-ul mi se parea strain nu ma descurcam am dat la am un cod webkinz l-am introdus si distractia a inceput.Ursuletulpandy imi spunea mereu,, ce bine imi pare ca ai venit" si eu ma bucuram ca si cum ar fi fost animalutul meu real de acasa dand din codita de bucurie.I-am despachetat cadoul vazand ce hainute dragute a primit cadou l-am imbracat,i-am facut o camera superba pentru un animalut superb.De fericire o strigam pe mama si ii spuneam ,,uite mami a adormit webkinzul" sau ,,Uite ii e foame sa ii dau ciocolata?".Trecand putin timp m-am acomodat si i-am ami daruit un coleg de camera SKlyPyKy un actelus roz dragut.
elena99
elena99
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy
Localizare Localizare : Webkinz world
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 146797

http://animalute.forumstory.org

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty De ce a fost primul meu webkinz?

Mesaj  Florybol Lun 13 Iun 2011, 7:15 pm

Voi spune scurt si la obiect
Eu am un webkinz perfect.
E o oita alba,
Ce da mereu din coada.
Puteam sa-i zic Mioara,
Sau chiar si Albisoara.
Dar am ales un nume de ducesa,
Melisa,ce nume de contesa.
Are stele in priviri
Ce mereu vor licari,
Are mersul foarte lin,
De parca merge pe ghimpi,
Si rasul ei atat de dulce,
Pe fata,ca mierea curge.
Chiar si la 80 de ani,
Meli,cu mine o sa stai.
Nu vine dintr-un palat,
Ci dintr-un magazin uitat,
La margine de oras,aflat.
Am luat-o cu banii mei,
Si erau foarte multi lei.
Eu acasa m-am grabit,
Si in sant era sa pic.
Nerabdatoare eu eram,
Lungul drum nu-l suportam.
Ajunsa,fericita acasa,
Am sarit si peste o masa,
Iar cand in camera am ajuns,
Am sarit in patul nebun.
Eu pe Webkinz am intrat,
Minunate lucruri am aflat.
Nu stiu de ce am ales-o pe ea,
Puteam sa iau un iepure sau lebada acea,
Doar ca ea m-a surprins,
Ca o steluta a stralucit,
Am stiut ca este a mea,
Scris in stele,asa era.
E o parte din familie,
Mereu a fost primita bine.
De atunci si pana acum,
Este un prieten bun,
Si de acum pana in viitor,
Impreuna o sa stam.
O iubesc si o indragesc,
Si mereu o ingrijesc.
Aceasta este oita mea,
Aceasta este Melisa!
CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) F5t4luvgwh

Florybol
Vizitator


Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  panszin Mier 15 Iun 2011, 11:51 am

eu l-am ales pe PENDY ,ursul meu panda,pentru ca,langa celelalte animale el statea nerabdator si se uita la mine cu niste ochi de carbune si un nas mic si avea o putere magica,numita iubire.am simtit cand am trecut pe langa el ca nu pot merge mai departe si sa caut alt animalut.el era alesul. era preferatul meu si va fi mereu, acelasi urs care nu e prea luxos dar are o inima mica care merita iubire!dar, cand am intrat pe site, am vazut primul animalut, care imi zambea si se mira, cum de l-am ales pe el.eu mi-am spus in gand ca il iubesc, iar pe cand a intrat in camera lui a trimis un pupic si atunci am stiut ca nu am regretat si nu voi regreta niciodata ca l-am luat pe el, micul meu urs, PENDY.
panszin
panszin
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : undeva pe planeta pamant,in romania,cam in nord-centrul tarii,undeva in judetil................mures intrun mic loc numit..................LUNCA BRADULUI!!!!!!!!iubesc aceasta localitate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 148873

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Bela

Mesaj  andabin Mier 15 Iun 2011, 12:12 pm

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 384367 Aceasta este Bela primul meu animalut Webkinz CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 24221 .Am ales-o pe ea deoarece este pasarea mea preferata si in realitate pentru ca este foarte gratioasa,este o pasare superba.Imi face placere sa o imbrac (cu hainute facute de mami)si sa o duc cu mine peste tot.Chiar daca acum am 23 de animalute tot Bela este mai alintata si preferata mea.Bela este casatorita cu Fulger animalutul prietenei si colegei mele CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 916334 .Acum i-am "imbolnavit" pe toti din jurul meu prieteni, colegi, vecini cu Webkinz si toti si-au luat.In clasa majoritatea colegilor au animalute pe care le-am casatorit intre ele,in timpul pauzelor este o adevarata petrecere CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 912474 in clasa.Ar trebui sa ne numim clasa a-2-a CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 426454 .
Va doresc tuturor sa primiti animalutele pe care vi le doriti CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 100206 .Bafta CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 41835
CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 480277 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 173548 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 850702 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 606506 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 631225 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 185544 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 93857 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 407847 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 182879 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 706700 CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 370487 acestea sunt o parte din animalutele mele CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 615872
andabin
andabin
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : <3super vesela<3
Localizare Localizare : Baia Mare
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 148516

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  lililoli Joi 16 Iun 2011, 10:26 am

A fost foarte greu sa aleg castigatorul, dar intr-un final a trebuit sa o fac.
Toate povestirile au fost extraordinare, dar a castigat doar una singura si aceea este povestirea lui Florybol.
Te rog sa imi trimiti numele de utilizator de pe Webkinz World pentru a primi premiul prin KinzPost.
lililoli
lililoli
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : lililoli™☺
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 159293

http://moda-iubireamea.blogratuit.ro/

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  Misterio Joi 16 Iun 2011, 11:01 am

lililoli a scris:A fost foarte greu sa aleg castigatorul, dar intr-un final a trebuit sa o fac.
Toate povestirile au fost extraordinare, dar a castigat doar una singura si aceea este povestirea lui Florybol.
Te rog sa imi trimiti numele de utilizator de pe Webkinz World pentru a primi premiul prin KinzPost.
DAR FLORYBOL E VIZITATOR!
Misterio
Misterio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 216913

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  jasminerux Joi 16 Iun 2011, 2:35 pm

nu e corect!!
jasminerux
jasminerux
Webkinz Signature Mic
Webkinz Signature Mic

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : \m/
Localizare Localizare : Brasov
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 159482

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  Webkinz Romania Joi 16 Iun 2011, 5:08 pm

membrul care organizeaza joia, face regulile cum doreste CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) 978826
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 223209

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli) Empty Re: CONCURS Joi #9: "De ce a fost primul Webkinz?" (lililoli)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum