Forum Webkinz Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

+16
MrCookieMonster
Sunny
Dogs-Are-Us
katysweet
Delya
dragutza_daiana
sely01
didideea
bidrye
sanziiana
doriutza
AndreeaAntii
zinzimima
dumitrita25
oaal17
Webkinz Romania
20 participanți

In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Webkinz Romania Mier 21 Mar 2012, 10:44 pm

www.WebkinzRomania.ro/concursul-de-vineri I love you


Ultima editare efectuata de catre Webkinz Romania in Joi 05 Apr 2012, 9:07 pm, editata de 1 ori
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  oaal17 Joi 22 Mar 2012, 9:40 am

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 978826Asta as spune: daca vreti o lume mai buna intai facetiva pe voi buni,apoi invatati si pe alti:study: !in final unitivaConcursul de VINERI - Ziua Creativa #45 916334 si luptati impreuna(presedinti,politicieni,politistiConcursul de VINERI - Ziua Creativa #45 154305 ,someri,vanzatori,copii,adulti,profesori)pentru cea ce va doriti sa se intample pe acest pamant!o planeta mai verde,sa nu mai fie Basescu presedinteConcursul de VINERI - Ziua Creativa #45 233603 ,sa protejam caini,sa ajutam ASIA orce se poate indeplini daca suntem uniti!Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 978826


Ultima editare efectuata de catre oaal17 in Dum 25 Mar 2012, 12:20 pm, editata de 1 ori
oaal17
oaal17
Webkinz Jr.
Webkinz Jr.

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : happyyyyyy
Localizare Localizare : st.kinzville nr.1432
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 148150

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty concursul de vineri

Mesaj  dumitrita25 Joi 22 Mar 2012, 10:43 am

DACA AS APAREA LA TV VOI SPUNE:SA FACETI PACE SI SA NU FIE RAZBOAIE SA VA INTELEGETI BINE ASTA ESTE PENTRU MATURI.PENTRU COPII:VA ROG SA NE AJUTATI SA SALVAM WEBKINZ ROMANIA VA ROG VA VA PLACIA Smile Smile Smile
dumitrita25
dumitrita25
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : chisinau moldova
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 144957

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  zinzimima Joi 22 Mar 2012, 1:26 pm

Sanatate, bogatii si fericire tuturor thumb up !

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 615152

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty RE:concursul de vineri ziua creativa #45

Mesaj  AndreeaAntii Joi 22 Mar 2012, 9:13 pm

daca as aparea la tv as tansmite tuturor:sanatate,fericire.bogatie si spor in tot ceea ce faceti si in ceea vreti sa faceti.sa fiti oameni buni si iubitori de patrie.nu fiti persoane razbunatoare ,invidioase si geloase.pastrati pacea pe acest pamant pe are ar trebui sa fiti mandri ca traiti pentru ca e un pamant pe care avem tot ceea ce ne trebuie ca sa putem trai.
AndreeaAntii
AndreeaAntii
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : SINGURA SI FERICITA
Localizare Localizare : SUCEAVA
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 137342

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Un Desen Cu Animalute Webkinz

Mesaj  strugure Vin 23 Mar 2012, 2:41 pm

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 912474 Daca as avea toate culorile posibile as face un desen cu animalute Webkinz pentru ca iubesc acest site.Webkinz este un site extraordinar si imi place.Voi fii foarte fericita daca voi castiga,va multumesc!!!Iubesc Webkinzul...

strugure
Vizitator


Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  doriutza Vin 23 Mar 2012, 3:44 pm

daca as aparea la Tv as zice la toata lumea sa fie buni,intelegetori,calmi,linistiti,fara razbunari.As mai zice sa faca tot posibilul sa fie cea mai buna societate,sa lupte pentru intelegere,pace,bunatate si tot ce este cel mai bine in lume.As transmite la oameni sanatate multa! I love you Le-as mai zice un proverb "Dupa fapta si rasplata" adica daca faci un lucru bun esti rasplatit cu bine si daca faci un lucru rau esti rasplatit cu rau.Poate asa i-as face sa inteleaga ca trebuie sa fie mai buni.


Ultima editare efectuata de catre doriutza in Joi 29 Mar 2012, 3:57 pm, editata de 2 ori
doriutza
doriutza
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 199639

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Concursul de vineri

Mesaj  crisacri Vin 23 Mar 2012, 5:09 pm

Eu as incerca sa le spun oamenilor sa fie mai buni,dar...sa fim seriosi!!!Cine asculta de copii??As incerca asta oricum yes .
Dar apoi as spune:
-Iubiti-va familia cat mai puteti!!Eu mi-o iubesc taree ,taree mult!!Si as vrea sa-i spun unchiului meu ca vreau sa lupte inainte pentru mine caci este grav bolnav Sad .

crisacri
Vizitator


Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  sanziiana Vin 23 Mar 2012, 7:11 pm

1. copiilor: Cei care nu au un Webkinz dar isi doresc din sufletul lor unul, sa intre pe site-ul Webkinz Romania, caci acolo vor castiga GRATIS la concursurile zilnice.
2. adultilor: Ar trebui sa organizam chestii de genul: sa luam ceva de acasa si sa le ducem sarmanilor, batranilor bolnavi; sa le tinem de urat si aceste chestii sa se practice in toate judetele din Romania.
3. batranilor: Eu le-as sugera batranilor sa se roage din ce in ce mai mult la Dumnezeu, pentru ca el este bun, milos, etc. Si cred ca ati auzit vorba aceea la religie, cand Dummnezeu a spus: ,, Chemati-ma in necazurile voastre ! '' . Asta le-as sugera si copiilor, adultilor.


Ultima editare efectuata de catre sanziiana in Lun 26 Mar 2012, 8:24 am, editata de 1 ori
sanziiana
sanziiana
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita
Localizare Localizare : Suceava
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 144507

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  bidrye Vin 23 Mar 2012, 8:55 pm

Daca as aparea la TV as spune ca oamenii ar trebui sa fie intelegatori respectuosi iubiti si lumea ar trebui sa fie pictata cu acuarele si desenata om anga om cu cele mai frumoase culori de pe planeta nu trebuie sa esite hoti pungasi sau alti oameni rai ca sa le mai faca pamenilor lucurui rele sa fie o lume cat mai buna si fara grij in care oamenii sa fie cat mai buni si sunt sigura ca daca s-a stradui oamenii ar fi o lume mai buna insa inca mai sunt oameni care nu respecta si care nu sunt buni si bine inteles as mai spune ca,copii ar trebuii sa isi faca cat mai repede cont pe forumul webkinz si iubesc webkinz si as putea striga s ama auda toata planeta spunand Iubesc Webkinz Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 978826
bidrye
bidrye
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte tare si fericita
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 220335

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  didideea Sam 24 Mar 2012, 10:15 am

Eu as spune :

Buna ! Sunt didi si as dori sa fiti mai buni sa credeti in voi . Alt lucru ar fii IUBESC WEBKINZ!
didideea
didideea
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : I'm verry happy
Localizare Localizare : intr-un borcan
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 181820

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  sely01 Sam 24 Mar 2012, 11:22 am

love In aceasta lume plina de nedreptati exista si oameni cu suflet,oameni care nu sunt egoisti si nu doresc raul nimanui.Chiar daca stau cateodata si ma gandesc ca lumea nu se va putea schimba niciodata si ca Romania nu va fi mai presus,tot cred ca mai exista o sansa,o stralucire,acolo,departe ce ne va veghea si pazi de lucrurile rele.Chiar si noi,oamneii,putem schimba aceste lucru fiind mai civizilati,dar si,copiii, ascultandu-si parintii si invatand, ca sa poata ajunge “ceva” in viata si sa ne madrim cu totii de o tara atat de frumoasa,Romania! love
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225337

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty daca as aparea la tv

Mesaj  dragutza_daiana Sam 24 Mar 2012, 4:47 pm

Asta voi spune :
Multumesc ca mati invitat…. este o onoare sa vin la voi
Sa va zic acum ce fac in timpul liber :
-fac sport (multe sporturi tenis,fotbal,balet)
-citesc mult
-desenez
-scriu
-si sa joc cel mai super joc din lume :
WEBKINZ
Sa il incercati ca este super..si daca tot am adus vorba sa va faceti
cont pe forum si sa vedeti ce videoclopuri si poze frumoase au facut
copii care au cont si cei care isi vor face
VA GARANTEZ CA NU VA VETI PLICTISI
Era sa uit….sa participati la concursuri
Fiti buni si intelegatori si sa nu va certati pe tampenii
Si cea mai banala cearta ar putea sa strice cea mai buna prietenie Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 458243 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 458243
Va urez bafta si o zi placuta
dragutza_daiana
dragutza_daiana
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela
Localizare Localizare : Onesti jud.bacau
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 136192

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Delya Sam 24 Mar 2012, 5:33 pm

Daca as fi invitata la TV, si as aparea pe micile, marile, ecrane, as fi foarte emotionata...as avea vocea tremurata si m-as balbai,Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 233603 dar as reusi sa zic cu mare greutate:



-Va multumesc pentru invitatieConcursul de VINERI - Ziua Creativa #45 615872 , as vrea sa spun tuturor...sa fie mai...buni cu cei de langa ei,Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 916334 nu spun asta pentru ca sunt roman si toate tarile spun ca romani sunt niste "rai"scratch , spun asta pentru ca eu insami am vazut cum oameni incep sa se poarte foarte uratiConcursul de VINERI - Ziua Creativa #45 696890 uni cu ceilalti, iar cei care inca se poarta frumosConcursul de VINERI - Ziua Creativa #45 526354 , incep sa fie corupti de "ceilalti"Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 781592 . Iubiti-va,Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 24221 nu va urati... ca toti aveti acelasi CreatorConcursul de VINERI - Ziua Creativa #45 15308 . Atat am avut de Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 244133 spus, va multumesc pentru atentie.!I love you
Delya
Delya
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : *.:。✿*゚‘゚・✿.。.: ~~ 。◕‿◕。
Localizare Localizare : SecretWorld
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 140660

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Ce as spune eu

Mesaj  katysweet Sam 24 Mar 2012, 7:27 pm

Eu una as spune: De ce lumea nu poate fi ca Webkinz World. Totul este perfect. Nimeni nu se bate sau cearta. Nu ai voie sa vorbesti urat. In aceasta lume minunata totul se bazeaza pe intelegere, prietenie si iubire! De ce noi nu putem fi ca aceste animalute pufoase ce vor sa iti fie prieten. SA FACEM O LUME MAI BUNA! Hai WEBKINZ WORLD!!! Surprised
katysweet
katysweet
Figurina Webkinz
Figurina Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : :) Fericita
Localizare Localizare : Petrosani
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 150535

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Dogs-Are-Us Dum 25 Mar 2012, 7:27 am

Dragi telespectatori Bine ati venit la emisiunea: Webkinz and the City! Azi vom vorbi despre: Dazzle Daschund!


Dazzle Daschund



Sunt un webkinz adorabil

Eu sunt foarte remarcabil

Demn de toata lauda



In fiecare noapte

Aud niste soapte

Care spun intotdeauna:

Ce frumoasa e blana ta



Blana mea colorata

Este foarte adorata

De cei mai dragalasi copii



Urechiusele mele portocalii

Mai pretioase ca cele aurii

Asteapta sa auda cele mai frumoase poezii



Lungimea corpului meu nu ma descurajat

Cand ma gandesc ca multi m-au adoptat
Dogs-Are-Us
Dogs-Are-Us
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Just Ok
Localizare Localizare : Bukarest
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 172787

http://sissiandrocko.tk

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Dogs-Are-Us Dum 25 Mar 2012, 5:36 pm

Dogs-Are-Us a scris:Dragi telespectatori Bine ati venit la emisiunea: Webkinz and the City! Azi vom vorbi despre: Dazzle Daschund!


Dazzle Daschund



Sunt un webkinz adorabil

Eu sunt foarte remarcabil

Demn de toata lauda



In fiecare noapte

Aud niste soapte

Care spun intotdeauna:

Ce frumoasa e blana ta



Blana mea colorata

Este foarte adorata

De cei mai dragalasi copii



Urechiusele mele portocalii

Mai pretioase ca cele aurii

Asteapta sa auda cele mai frumoase poezii



Lungimea corpului meu nu ma descurajat

Cand ma gandesc ca multi m-au adoptat
Am 87 de cuvinte
Dogs-Are-Us
Dogs-Are-Us
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Just Ok
Localizare Localizare : Bukarest
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 172787

http://sissiandrocko.tk

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  andreeaA Dum 25 Mar 2012, 6:32 pm

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45
Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty sanziiana la data de Vin 23 Mar 2012, 7:11 pm

sanziana vezi ca ai depasit 120 de cuvinte.




Daca as aparea la Tv le-as zice: 1. copiilor: Cei care nu au un Webkinz dar isi doresc din sufletul lor unul, sa intre pe site-ul Webkinz Romania, caci acolo vor castiga GRATIS la concursurile zilnice.
2. adultilor: Ar trebui sa organizam chestii de genul: sa luam ceva de acasa si sa le ducem sarmanilor, batranilor bolnavi; sa le tinem de urat si aceste chestii sa se practice in toate judetele din Romania.
3. batranilor: Eu le-as sugera batranilor sa se roage din ce in ce mai mult la Dumnezeu, pentru ca el este bun, milos, etc. Si cred ca ati auzit vorba aceea la religie, cand Dummnezeu a spus: ,, Chemati-ma in necazurile voastre ! '' . Dar asta nu le-as sugera doar batrnilor, ci si copiilor, adultilor.

andreeaA
Vizitator


Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  sanziiana Lun 26 Mar 2012, 8:26 am

andreeaA a scris:Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45
Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty sanziiana la data de Vin 23 Mar 2012, 7:11 pm

sanziana vezi ca ai depasit 120 de cuvinte.




Daca as aparea la Tv le-as zice: 1. copiilor: Cei care nu au un Webkinz dar isi doresc din sufletul lor unul, sa intre pe site-ul Webkinz Romania, caci acolo vor castiga GRATIS la concursurile zilnice.
2. adultilor: Ar trebui sa organizam chestii de genul: sa luam ceva de acasa si sa le ducem sarmanilor, batranilor bolnavi; sa le tinem de urat si aceste chestii sa se practice in toate judetele din Romania.
3. batranilor: Eu le-as sugera batranilor sa se roage din ce in ce mai mult la Dumnezeu, pentru ca el este bun, milos, etc. Si cred ca ati auzit vorba aceea la religie, cand Dummnezeu a spus: ,, Chemati-ma in necazurile voastre ! '' . Dar asta nu le-as sugera doar batrnilor, ci si copiilor, adultilor.
Mersi ca mi-ai zis ! Am uitat sa numar !
sanziiana
sanziiana
Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100% fericita
Localizare Localizare : Suceava
Zodie : Rac Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 144507

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Sunny Lun 26 Mar 2012, 9:00 pm

Eu as dori sa spun la televizor ca tot ce imi doresc este fericire,sanatate,si sa fiu cu familia mea in orice moment.Oare ce m-as face daca n-as fii cu familia?Nu stiu!
Am 34-35 de cuvinte Very Happy
Sunny
Sunny
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Am invatat sa lupt,e atat de greu sa fiu eu!!
Localizare Localizare : Secret HEHE!
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 182914

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty la tv

Mesaj  dragutza_daiana Mier 28 Mar 2012, 5:16 pm

Protejati mediul !

*Daca va luati un animal de companie aveti grija de el si de puii lui...am vazut multe cazuri in care stapanul nu da puii ca este zgarcit dar ii lasa si ii omoara ori ii lasa pe strada pana mor de foame
*Mergeti mai mult cu bicicleta pt ca masina ca poluaza
*Nu aruncati alimentele de care nu mai aeti nevoie puteti sa le dati unor oameni saraci
Sa va zic niste animale pe cale de disparitie :
-RINOCERUL NEGRU
-URSUL PANDA GIGANT
-TIGRUL SUMATRAN
-GHEPARDUL ASIATIC
-IEPURELE DE APA
-Vulpea rosie de Sierra Nevada
Si ele sunt vietuitoare !

Am vreo 100 mai mult nu !


Ultima editare efectuata de catre dragutza_daiana in Mier 04 Apr 2012, 3:35 pm, editata de 4 ori (Motiv : acum oare cate cuvinte am?)
dragutza_daiana
dragutza_daiana
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela
Localizare Localizare : Onesti jud.bacau
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 136192

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  MrCookieMonster Mier 28 Mar 2012, 5:38 pm

Daca as aparea la TV, le-as spune tuturor un proverb foarte cunoscut : "Dupa fapta si rasplata." . Daca faci un lucru rau, vei fi pedepsit ; daca poluezi, natura se va intoarce asupra ta. Astfel, sper ca i-as convinge sa fie mai buni cu restul lumii, cu animalele, cu mediul I love you
MrCookieMonster
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : No more tears, no more crying ♥. ~ One Direction
Localizare Localizare : Webkinz World
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Maimuta
KinzCash : 185007

https://twitter.com/#!/WebkinzObsessed

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty oare.....

Mesaj  dragutza_daiana Joi 29 Mar 2012, 3:32 pm

dragutza_daiana a scris:sunny *As spune sa fie protejat mediul !!!!!!!!!! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 41447 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 41447
JOS cei acre fac mizerie lol!
SUS CEI CARE PROTEJEAZA MEDIUL
*Daca va luati un animal de companie aveti grija de el si de puii lui...am vazut multe cazuri in care stapanul nu da puii ca este zgarcit dar ii lasa si ii omoara ori ii lasa pe strada pana mor de foame
*Mergeti mai mult cu bicicleta si nu atata cu masina ca poluaza
*Nu consumati multa apa cand faceti baie ca altii sufera din cauza secetei
*Nu aruncati alimentele de care nu mai aeti nevoie puteti sa i le dati unor oameni saraci
PONT : Daca sunteti atacati de un urs nu stati ca in scrierile mele cel mai bun sfat este sa o iei la sanatoasa
Daca am adus vorba de asta sa va zic ca un tigur inofensiv a scapat de la zoo in iasi si a intrat in padure...vanatorii in loc sa il tranchilideze ca sa il adoarma lau ucis pt pielea si coltii lui
Sa va zis iste animale pe cale de disparitie :
-RINOCERUL NEGRU
-URSUL PANDA GIGANT
-TIGRUL SUMATRAN
-GHEPARDUL ASIATIC
-IEPURELE DE APA
-Vulpea rosie de Sierra Nevada
ACESTE ANIMALE SUNT UCISE DE VANATORI PT BLANA ; CARNEA ; ORAGANELE ; COLTII ; COARNELE ; SI COLTII LOR
Nu cumparati de acestea ca este un mare pacat..naimalele acelea au fost ucise pe nedrept
Cred ca lesin cand vad animale impaiate....
oare cate cuvinte am?
dragutza_daiana
dragutza_daiana
Lil'Kinz
Lil'Kinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : vesela
Localizare Localizare : Onesti jud.bacau
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 136192

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  sely01 Joi 29 Mar 2012, 3:52 pm

dragutza_daiana a scris:
dragutza_daiana a scris:sunny *As spune sa fie protejat mediul !!!!!!!!!! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 41447 Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 41447
JOS cei acre fac mizerie lol!
SUS CEI CARE PROTEJEAZA MEDIUL
*Daca va luati un animal de companie aveti grija de el si de puii lui...am vazut multe cazuri in care stapanul nu da puii ca este zgarcit dar ii lasa si ii omoara ori ii lasa pe strada pana mor de foame
*Mergeti mai mult cu bicicleta si nu atata cu masina ca poluaza
*Nu consumati multa apa cand faceti baie ca altii sufera din cauza secetei
*Nu aruncati alimentele de care nu mai aeti nevoie puteti sa i le dati unor oameni saraci
PONT : Daca sunteti atacati de un urs nu stati ca in scrierile mele cel mai bun sfat este sa o iei la sanatoasa
Daca am adus vorba de asta sa va zic ca un tigur inofensiv a scapat de la zoo in iasi si a intrat in padure...vanatorii in loc sa il tranchilideze ca sa il adoarma lau ucis pt pielea si coltii lui
Sa va zis iste animale pe cale de disparitie :
-RINOCERUL NEGRU
-URSUL PANDA GIGANT
-TIGRUL SUMATRAN
-GHEPARDUL ASIATIC
-IEPURELE DE APA
-Vulpea rosie de Sierra Nevada
ACESTE ANIMALE SUNT UCISE DE VANATORI PT BLANA ; CARNEA ; ORAGANELE ; COLTII ; COARNELE ; SI COLTII LOR
Nu cumparati de acestea ca este un mare pacat..naimalele acelea au fost ucise pe nedrept
Cred ca lesin cand vad animale impaiate....
oare cate cuvinte am?
ai in jur de 235 de cuvinte Wink
sely01
sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 225337

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Alexandru2002 Vin 30 Mar 2012, 11:06 am

Eu as spune multe invataturi, as spune sa nu mai faca prostii, sa nu mai arunce gunoaie pe jos ci in cosuri de gunoi. Si as da o idee: Sa faca o campanie unde oamenii sa stranga gunoaie de pe jos , sa nu mai strice curent!
Alexandru2002
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 683584

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  crinulin Vin 30 Mar 2012, 1:57 pm

Eu as vrea sa spun sa se pretuiasca viata pentru ca nu se stie cand va veni Fiul Omului si sa aiba grija de sufletele lor.NiCIODATA nu veti sti cand veti pleca si cred ca cel mai important lucru e sa fii credincios.Daca ai bani sau daca esti cel mai bun din clasa nu-ti va fi defolos la Judecata de Apoi.Credeti-ma pe cuvant.Si nu spun aceste cuvinte doar ca sa castig.Daca indemni un om sa faca fapte bune si acesta le face vei avea si tu o fapta buna in plus.Ceea ce trebuie sa tineti minte e ca se poate pleca si mai devreme.

crinulin
Vizitator


Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty animale

Mesaj  bubu65899 Vin 30 Mar 2012, 4:15 pm


Animalele


Istoria civilizatiei este asociata indeaproape cu animalele domestice.
La aparitia comunitatilor umane, acum aproximativ 10-12.000 de ani,
cateva specii de mamifere mari si pasari au fost domesticite, dand
astfel posibilitatea umanitatii sa treaca de la conditiile primitive de
viata la o calitate mai buna a vietii. Animalele domestice mari au facut
posibila trecerea de la vanat, cules si practicarea unei agriculturi
schimbatoare, la un stil de viata mai stabil.

Animalele au eliberat omul de munca de camp foarte grea ;animalele au
facut posibil transportul resurselor naturale si al produselor obtinute
din agricultura catre - alte comunitati pentru schimb sau
vanzare;animalele asigura grasime si proteine pentru a imbunatati
hrana;laptele asigura supravietuirea si cresterea copiilor atunci cand
laptele uman nu este suficient;animalele asigura piele, lana si coarne
pentru imbracaminte si adaposturi;grasimea animala este folosita pentru
iluminat;balegarul uscat de la animalele mari este combustibil pentru
gatit si incalzit;puterea animalelor este folosita pentru extragerea
apei din pamant si din rauri, pentru uz domestic si irigatii;animalele
contribuie la formarea unor sisteme integrate si imbunatatite pentru
fermieri;in istoria umana, animalele pentru calarit au fost modalitatea
cea mai rapida de a calatori, pana la inventia trenului in 1829 - acum
170 de ani.

Domesticirea animalelor a fost primul pas catre imbunatatirea calitatii
vietii prin stiinta si tehnologie.Zootehnia este intr-o crestere
dinamica, mai mult decat orice alt sector din agricultura. Acest sector
va fi pana in 2020 cel mai important sector agricol in termeni de
valoare adaugata. Ca urmare a cresterii populatiei si veniturilor, a
urbanizarii rapide si a schimbarii obiceiurilor de hrana, se observa o
expansiune fara precedent a industriei zootehnice in tarile dezvoltate ,
unde productia de carne pe cap de locuitor se asteapta sa creasca cu
aproape 50 % intre anii 2002 si 2020. Cererea mondiala de oua se
asteapta sa creasca cu 35% iar cererea de lapte cu 25%, pe aceeasi
perioada.

Populatia saraca de la sate depinde foarte mult de cresterea animalelor
si se crede ca ameliorarea acestui sector le va imbunatati veniturile si
le va spori alternativele economice. Cresterea animalelor asigura
mijloacele de trai pentru 70 % din populatia saraca din lume.Cu o cerere
pentru proteinele animale in crestere, tarile cu venit scazut sau mediu
vor beneficia de "Revolutia Zootehniei" ce se desfasoara in jurul
lor.In acelasi timp, populatia saraca de la sate va beneficia de preturi
reduse pe masura ce oferta de produse animaliere se extinde.

Animalele monogastrice (porci si pasari domestice) vor fi cea mai
importanta sursa de crestere ; in 1993 reprezentau deja 63% din consumul
de carne global. Aceste animale au o mai buna conversie a
concentratelor de hrana fata de rumegatoare, si tehnologia lor de
productie este universala si prin asta mai accesibila operatiilor
comerciale pe scara larga.

Principalul capital biologic pentru dezvoltarea zootehniei, a
securitatii alimentare si a evolutiei rurale de durata, sunt rasele
catorva specii de animale domesticite, importante pentru productia de
alimente si agricultura. Valoarea resurselor genetice pentru majoritatea
acestor animale este prost inteleasa. Folosirea si dezvoltarea de catre
fermierii din toata lumea a raselor si conservarea unor rase rare, de
slab interest pentru fermieri , trebuie imbunatatite substantial in
cazul in care tarile vor sa raspunda cu succes securitatii alimentare si
dezvoltarii rurale de durata.

Productia sustinuta de animale ar fi imposibila daca nu s-ar lua masuri
eficiente pentru a garanta sanatatea animalelor prin excluderea si/sau
tinerea in frau a bolilor animaliere transmisibile intre diferite
specii.

Unele boli pot cauza probleme de sanatate si pot fi transmise si
oamenilor; de asemenea pot avea consecinte nefavorabile asupra mediului.
Bolile cauzeaza inutile dureri si suferinte pentru animale.

Productia de animale aflata in crestere exercita presiune crescuta
asupra resurselor naturale. Sunt necesare tehnologizari si sisteme de
productie de incredere pentru a creste eficienta conversiei hranei,
reducand astfel input-urile si pierderile de substante nutritive. Scopul
este de a avea impact pozitiv, privind intensificarea productiei
animaliere, asupra crescatorilor de animale mai saraci din regiunile
rurale, si de a construi un cadru pentru protejarea sigurantei
alimentelor si protectia sanatatii umane.

Aceasta lume in schimbare trebuie sa faca fata unei schimbari fara
precedent privind utilizarea in dietele oamenilor a mai multor proteine
animale. Primele decenii ale secolului 21 vor fi martorele urmatoarei
revolutii in hrana oamenilor.

I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you


bubu65899

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : super
Localizare Localizare : Roman
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 133040

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Dogs-Are-Us Vin 30 Mar 2012, 5:06 pm

bubu65899 a scris:

Animalele


Istoria civilizatiei este asociata indeaproape cu animalele domestice.
La aparitia comunitatilor umane, acum aproximativ 10-12.000 de ani,
cateva specii de mamifere mari si pasari au fost domesticite, dand
astfel posibilitatea umanitatii sa treaca de la conditiile primitive de
viata la o calitate mai buna a vietii. Animalele domestice mari au facut
posibila trecerea de la vanat, cules si practicarea unei agriculturi
schimbatoare, la un stil de viata mai stabil.

Animalele au eliberat omul de munca de camp foarte grea ;animalele au
facut posibil transportul resurselor naturale si al produselor obtinute
din agricultura catre - alte comunitati pentru schimb sau
vanzare;animalele asigura grasime si proteine pentru a imbunatati
hrana;laptele asigura supravietuirea si cresterea copiilor atunci cand
laptele uman nu este suficient;animalele asigura piele, lana si coarne
pentru imbracaminte si adaposturi;grasimea animala este folosita pentru
iluminat;balegarul uscat de la animalele mari este combustibil pentru
gatit si incalzit;puterea animalelor este folosita pentru extragerea
apei din pamant si din rauri, pentru uz domestic si irigatii;animalele
contribuie la formarea unor sisteme integrate si imbunatatite pentru
fermieri;in istoria umana, animalele pentru calarit au fost modalitatea
cea mai rapida de a calatori, pana la inventia trenului in 1829 - acum
170 de ani.

Domesticirea animalelor a fost primul pas catre imbunatatirea calitatii
vietii prin stiinta si tehnologie.Zootehnia este intr-o crestere
dinamica, mai mult decat orice alt sector din agricultura. Acest sector
va fi pana in 2020 cel mai important sector agricol in termeni de
valoare adaugata. Ca urmare a cresterii populatiei si veniturilor, a
urbanizarii rapide si a schimbarii obiceiurilor de hrana, se observa o
expansiune fara precedent a industriei zootehnice in tarile dezvoltate ,
unde productia de carne pe cap de locuitor se asteapta sa creasca cu
aproape 50 % intre anii 2002 si 2020. Cererea mondiala de oua se
asteapta sa creasca cu 35% iar cererea de lapte cu 25%, pe aceeasi
perioada.

Populatia saraca de la sate depinde foarte mult de cresterea animalelor
si se crede ca ameliorarea acestui sector le va imbunatati veniturile si
le va spori alternativele economice. Cresterea animalelor asigura
mijloacele de trai pentru 70 % din populatia saraca din lume.Cu o cerere
pentru proteinele animale in crestere, tarile cu venit scazut sau mediu
vor beneficia de "Revolutia Zootehniei" ce se desfasoara in jurul
lor.In acelasi timp, populatia saraca de la sate va beneficia de preturi
reduse pe masura ce oferta de produse animaliere se extinde.

Animalele monogastrice (porci si pasari domestice) vor fi cea mai
importanta sursa de crestere ; in 1993 reprezentau deja 63% din consumul
de carne global. Aceste animale au o mai buna conversie a
concentratelor de hrana fata de rumegatoare, si tehnologia lor de
productie este universala si prin asta mai accesibila operatiilor
comerciale pe scara larga.

Principalul capital biologic pentru dezvoltarea zootehniei, a
securitatii alimentare si a evolutiei rurale de durata, sunt rasele
catorva specii de animale domesticite, importante pentru productia de
alimente si agricultura. Valoarea resurselor genetice pentru majoritatea
acestor animale este prost inteleasa. Folosirea si dezvoltarea de catre
fermierii din toata lumea a raselor si conservarea unor rase rare, de
slab interest pentru fermieri , trebuie imbunatatite substantial in
cazul in care tarile vor sa raspunda cu succes securitatii alimentare si
dezvoltarii rurale de durata.

Productia sustinuta de animale ar fi imposibila daca nu s-ar lua masuri
eficiente pentru a garanta sanatatea animalelor prin excluderea si/sau
tinerea in frau a bolilor animaliere transmisibile intre diferite
specii.

Unele boli pot cauza probleme de sanatate si pot fi transmise si
oamenilor; de asemenea pot avea consecinte nefavorabile asupra mediului.
Bolile cauzeaza inutile dureri si suferinte pentru animale.

Productia de animale aflata in crestere exercita presiune crescuta
asupra resurselor naturale. Sunt necesare tehnologizari si sisteme de
productie de incredere pentru a creste eficienta conversiei hranei,
reducand astfel input-urile si pierderile de substante nutritive. Scopul
este de a avea impact pozitiv, privind intensificarea productiei
animaliere, asupra crescatorilor de animale mai saraci din regiunile
rurale, si de a construi un cadru pentru protejarea sigurantei
alimentelor si protectia sanatatii umane.

Aceasta lume in schimbare trebuie sa faca fata unei schimbari fara
precedent privind utilizarea in dietele oamenilor a mai multor proteine
animale. Primele decenii ale secolului 21 vor fi martorele urmatoarei
revolutii in hrana oamenilor.

I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

Ai cu mult mai mult de 120 de cuvinte
Dogs-Are-Us
Dogs-Are-Us
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Just Ok
Localizare Localizare : Bukarest
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 172787

http://sissiandrocko.tk

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Laur77 Vin 30 Mar 2012, 8:48 pm

E Copy+Paste Neutral
Laur77
Laur77
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : We keep stumbling, we're stumbling, tumbling down / But then we go on, then we go on, then we go on
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 243354

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  LetyLetyutza Joi 05 Apr 2012, 10:25 am

Eu daca as fi la TV as spune:

Buna ziua! Pe mine ma cheama Letitia si sunt o fata obisnuita din Pitesti. Vreau astazi sa va spun visul meu cel mai mare: Eu imi doresc sa devin medic veterinarn dar aceasta societate este prea dura cu animalele si vreau sa va spun ceva: Va rog sa nu mai fiti a de rai cu animalele sa nu le mai loviti ci trerbuie sa le ingrijiti si sa aveti griva de ele si sa le dai un adapost potrivit. Deci sper ca ati prins ideea. La revedere!
LetyLetyutza
LetyLetyutza
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Trista :(
Localizare Localizare : Pitesti
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 157549

http://www.animalut.ro/animalut-ReKytz

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Webkinz Romania Joi 05 Apr 2012, 9:13 pm

Premiul merge la: MrCookieMonster! Smile
Felicitari! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 741361
Trimite-ne un e-mail cu numele tau de utilizator de pe Forum si ziua concursului la care ai castigat (#), sa iti putem trimite premiul! Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 75481
Ne vedem la urmatorul concurs! Tot asa buni sa fiti clap
Webkinz Romania
Webkinz Romania
CREATIVE DIRECTOR
CREATIVE DIRECTOR

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : 100%
Localizare Localizare : Skylanders & Webkinz
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 222909

http://WebkinzRomania.ro

Sus In jos

Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45 Empty Re: Concursul de VINERI - Ziua Creativa #45

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum